1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. iPhone 12 Çok Ucuza Satılacak! Fiyatı Ne Kadar?
iPhone 12 Çok Ucuza Satılacak! Fiyatı Ne Kadar?

iPhone 12 Çok Ucuza Satılacak! Fiyatı Ne Kadar?

A+A-

Apple’ın Türkiye’deki fiyat politikası her zaman eleştirilere sebep olmuştur. Şirketin genel anlamda yüksek bir fiyat anlayışı olduğunu söyleyebiliriz ancak bu durum Türkiye’deki vergilerle de birleşince bazen fahiş rakamlar ortaya çıkabiliyor. Dolayısıyla Apple Türkiye’nin ülkemize özel bir fiyat anlayışını oturtması gerektiği yıllardan beridir söylenegeliyor. Ancak şu ana kadar net bir aksiyon alınabilmiş değil ve bunu “uygun” fiyatlı olarak lanse edilen iPhone SE 2020 modelinde de görmüş olduk.

iPhone 12 Fiyatı Fazlasıyla Ucuz!

Ancak şirketin yakın zamanda tanıtmasını umduğumuz iPhone 12 ailesinden bazı güzel haberler geldi. Öyle ki Apple, giriş seviyesi iPhone 12’nin fiyatını iPhone 11’den bile daha ucuz yapacak! Öyle ki 5.4 inçlik LCD ekran paneline sahip iPhone 12, 600-700 dolar arası bir fiyat ile raflardaki yerini alacak. İddialara göre 6.1 inç boyutundaki OLED ekrana sahip bir diğer iPhone 12 ise 750 dolardan alıcı bulacak. Apple böylelikle daha fazla kullanıcıya erişecek ve bu satış rakamlarını da ciddi manada arttırmış olacak.

Ailenin diğer fertleri için ise sürpriz yok. Tahmin edebileceğiniz üzere diğer iki üye iPhone 12 Pro ve Pro Max modelleri olacak. Bu iki telefonun da yüksek fiyat çizgisi ile çıkacağını belirtmeden geçmeyelim. Öyle ki yine söylentilere göre iPhone 12 Pro fiyatı 999 dolar, Pro Max’in fiyatı ise 1.099 dolar olarak belirlenecek.

Etiketler :