SAĞLIK
Trend

İntihar eden işçinin covid testi pozitif çıktı 120 kişi karantinada

Mersin‘de 14 Mayıs tarihinde intihar eden mermer ocağı işçisinin otopsisine önlem amacıyla yapılan koronavirüs testi pozitif çıktıktan sonra, İşçinin ailesi ile iş yerinde bulunan tüm çalışanlar karantinaya alındı.

Mersin‘in Erdemli ilçesinde 14 Mayıs’ta intihar eden mermer ocağı işçisi Ü. K.’nın (43) otopsisine yapılan covid-19 testi pozitif çıktı. Ü. K.’nin ailesi ile iş yerinde çalışan 120 kişi, koronavirüs testi yapılmasıyla birlikte karantina altına alındı.

KENDİNİ ASARAK İNTİHAR ETTİ

İlçedeki dağlık alanda 14 Mayıs’ta gerçekleşen intihar eyleminde , erkek cesedini farkeden vatandaşlar durumu yetkili mercilere bildirdi. Olay yerine kısa sürede gelen yetkililer, cesedin mermer ocağında işçi olarak çalışan Ü. K.’ya ait olduğunu belirledi. Çalıştığı yerdeki yoğunluk ve sosyal mesafe ihmallerinin olma ihtimalinden dolayı iş arkadaşlarına ve ailesine hemen karantina işlemleri uygulandı.

Ü.K’nın KORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Ü. K’nın cenazesi otopsi işlemleri için morga götürüldükten sonra covid-19 testleri yapıldı. Testin sonucunda pozitif sonucu alan yetkililer , şahsın intiharının hastalık yüzünden mi yoksa başka sebeplerden dolayı mı olduğunu araştırmaya başladı.

ETKİLEŞİME GİRDİĞİ 120 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI

Koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine Ü. K.’nın etkileşimde bulunduğu , birlikte çalıştığı tüm iş arkadaşları , ailesi toplamda 120 kişi Erdemli devlet hastanesine test için getirildi. Sosyal mesafe önlemlerine dikkat edilerek gerçekleştirilen test işlemleri sonuçları alınana kadar 120 kişi karantina altına alındı. Ü. K’nın cenazesi ise detaylı incelenmek üzere İstanbul’da bir pandemi merkezine gönderildi.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı