1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İllere Göre Tanzim Satış Noktaları
İllere Göre Tanzim Satış Noktaları

İllere Göre Tanzim Satış Noktaları

A+A-

Yükselen meyve ve sebze fiyatlarını kontrol altına almak amacıyla oluşturulan tanzim satış noktaları Ankara ve İstanbul da faaliyet göstermektedir. Tanzim satış uygulaması ile aracılar aradan çıkarılmakta ve ürünün halka ulaşma maliyeti düşmektedir.  Bu sayede hem üretici daha çok kar etmesi sağlanmış hem de tüketiciye daha düşük fiyatla ürünlerin ulaşmasına olanak sağlanmıştır.

Yerel yönetimler ve Tarım Kredi Kooperatifleri ile hazırlanan projeyle tanzim satış noktaları oluşturulmuş ve vatandaşın hizmetine sunulmuştur. Tanzim satış noktalarında domates, biber, salatalık, patlıcan, patates, soğan satışı yapılmaktadır. 

Nerelerde Tanzim Satış Noktaları Bulunmaktadır

Ankara ve İstanbul da birçok noktada kurulan tanzim satış noktaları halka hizmet vermektedir. Kurulan tanzim satış noktaları sayesinde halk uygun fiyata taze sebze alabilme imkanına sahip olmuştur.

Tanzim satış noktaları, sabah 10:00 dan akşam 19:00 a kadar faaliyet göstermektedir.

İstanbul Tanzim Satış Noktaları

İstanbul da 50 noktaya kurulan tanzim satış noktası halkın hizmetine sunulmuştur. 

tanzim satış noktaları

Uygulamanın başladığı ilk gün İstanbul Büyük Şehir Belediyesi 297 ton satış yapıldığını açıklamıştır.

Kâğıthane, Esenler, Avcılar, Ümraniye,  Esenyurt, Kadıköy,  Mecidiyeköy,  Küçükçekmece, Zeytinburnu, Eminönü, Taksim, Kasımpaşa, Bakırköy,  Eyüpsultan, Bayrampaşa, Beykoz Kavacık, Bağcılar,  Üsküdar Kirazlıtepe, Sultanbeyli, Sarıyer, Halkalı, Ümraniye, Üsküdar, Beşikaş, Şirinevler, Maltepe, Pendik meydanlarında ve İstanbul un birçok önemli noktasında, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından tanzim satış hizmeti vermektedir.

Ayrıca İstanbul un Çatalca,  Silivri, Adalet, Şile ve Arnavutköy ilçelerinde de tanzim satış noktaları bulunmaktadır.

Tanzim satış noktalarında belediye tur personelleri 10:00-19:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Bu saatler dışında tanzim satış hizmeti verilmemektedir.

Bu Yazıda Hoşunuza Gidebilir: Benzin ve Motorine İndirim Geldi

Ankara Tanzim Satış Noktaları

Ankara Büyük Şehir Belediyesi tarafından kurulan tanzim satış noktaları halkın uygun fiyata taze sebze alma imkanı sunmaktadır. Bu tanzim satış noktaları; Keçiören Belediyesi önü,  Porsuklar Hicret Camisi önü,  Etimesgut Belediyesi karşısı,  Sıncan Lale Meydanı, Mamak Şafaktepe Parkı, Mamak Bostancık caddesi, Yenimahalle Batıkent Gimsa karşısı,  Gölbaşı Belediyesi,  Apdi İpekçi Parkı, Kızılay 15 Temmuz Milli İrade Meydanı,  Kurtuluş Parkı,  Altındağ Ulus Metrosu çıkışı,  Altındağ Siteler İtfaiye Meydanı, Hasköy Cemre Parkı,  Keçiören Kuyubaşı Metrosu çıkışıdır.

Bu noktalarda halk tanzim satış uygulamasından faydalanabilmektedir.