1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Tarım ve Orman Bakanı İhtiyaç Sahiplerine 2.900 Lira Ödeme Yapacağını Duyurdu!
Tarım ve Orman Bakanı İhtiyaç Sahiplerine 2.900 Lira Ödeme Yapacağını Duyurdu!

Tarım ve Orman Bakanı İhtiyaç Sahiplerine 2.900 Lira Ödeme Yapacağını Duyurdu!

Bartın, Kastamonu ve Sinop illeri içerisinde sel felaketi yaşanmasından sonra vatandaşlar ciddi sorunlarla baş başa kaldı. Bu sorunlar üzerine Tarım ve Orman Bakanı tarafından ödeme sözü verilerek ödemelerin başlatılacağını duyurdu. Yapılan ödemeler ne kadar olacak? Kimlere verilecek? Tüm detaylarıyla birlikte ihtiyaç sahiplerine ödeme haberimizde paylaşıldı.

A+A-

İhtiyaç sahiplerine destek ödemeleri hakkında çok önemli bir duyuru yayımlandı. Konu hakkında Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi çeşitli bilgiler paylaştı. Bakan Kirişçi destek ödemeleri hakkındaki açıklamalarında Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta sel felaketinde zarar gören küçük ölçekli balıkçılara destek ödemesi yapılacağını vurgulayarak küçük ölçekli balıkçılara 2 bin TL ile 2 bin 900 TL arasında ödeme yapılacağını ifade etti.

Destek Ödemeleri Yatırılmaya Başladı!

Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi söz konusu açıklamalarını kendine ait sosyal medya hesabından yaptı. Bakan Kirişçi açıklamalarında Bartın, Kastamonu ve Sinop’taki afetten zarar gören küçük ölçekli balıkçılara destek müjdesi vererek bu illerdeki balıkçıların kötü durumdaki ağlarının onarımı ve tekne bakımı masraflarının bir kısmını karşılamak için 12 metreden küçük (12 metre hariç) balıkçı gemisi sahiplerine, 2022 yılı içerisinde alacakları ‘Geleneksel Kıyı Balıkçılığı’ destekleme miktarı ödeme yapılacağını ifade etti.

Bunun yanı sıra yapılan açıklamada Bakan Kirişçi ödeme tutarının 2 bin lira ile 2 bin 900 lira arasında olduğunu ifade etti.

Tarım ve Orman Bakanlığından Açıklanan Duyuru

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin açıklamaları şöyle oldu:

“Bartın, Kastamonu ve Sinop’taki afetten zarar gören küçük ölçekli balıkçılarımıza destek müjdesi. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile bu illerdeki balıkçıların kötü durumdaki ağlarının onarımı ve tekne bakımı masraflarının bir kısmını karşılamak için 12 metreden küçük (12 metre hariç) balıkçı gemisi sahiplerine, 2022 yılı içerisinde alacakları ‘Geleneksel Kıyı Balıkçılığı’ destekleme miktarı (balıkçı başına, tekne büyüklüğüne göre 2 bin TL ile 2 bin 900 TL arası) kadar ödeme yapılacak. Hayırlı olsun”