1. HABERLER

  2. SOSYAL YARDIMLAR

  3. İhtiyaç Sahibi Ailelere Ramazan Yardım Kolisi Verilme Kararı Alındı! Ramazan Yardım Koli Başvurusu Nasıl Yapılır?
İhtiyaç Sahibi Ailelere Ramazan Yardım Kolisi Verilme Kararı Alındı! Ramazan Yardım Koli Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç Sahibi Ailelere Ramazan Yardım Kolisi Verilme Kararı Alındı! Ramazan Yardım Koli Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ramazan Bayramı’na az bir süre kala erzak yardımı yapılmaya başlayacak. Erzak paketi içerisinde temel gıda ihtiyaç paketleri şeklinde teslim edilecek. Vatandaşlar Ramazan sürecini daha kolaylıkla yaşaması için gerekli aşamalar tek tek yapılmaya başladı. Ramazan yardım kolisi dağıtımı ne zaman başlayacak? Ramazan kolisi yardımı başvuru detayları haberimizde paylaşıldı.

A+A-

Belediyeler her yılın belli zamanlarında erzak yardımı yapmaya devam etmektedir. Bu yardımlardan bir tanesi de Ramazan Bayramı yardım kolisi olarak dağıtımını sağlamaktadır. Ramazan kolisi yardımları vakıflar, devlet veya belediyeler tarafından dağıtımı sağlanmaktadır. Bu sayede toplumsal refahın artırma girişimleri sağlanarak hareket edilmektedir.

Ramazan Yardım Kolisi Ne Zaman Dağıtılacak?

Ramazan yardım kolisi dağıtımı neden öncesi başvurular alınarak dağıtımı sağlanacaktır. Bu tür yardımlar yardım kolisi şeklinde sağlanıyor ya da yardım çeki verilerek marketlerden alışveriş yapılması sağlanıyor. Vatandaşlar anlaşmalı marketler üzerinden erzak alışverişlerini sağlayarak mutfak giderlerini karşılayabiliyorlar.

Ramazan Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ramazan yardım kolisi başvurusu yapabilmek için Sosyal Yardımlaşma Dayanışma başvuru yapabilirsiniz.

Yapılan Vakıf başvuruları E-Devlet üzerinden sağlanabiliyor. Bulunduğunuz ildeki belediyelerin haberlerini inceleme sağlayarak başvurunuzu sağlayabilirsiniz.

Belediyelerin çağrı merkez destek merkezi de bu tür başvuruları almaktadır. Belediyelerin genellikle çağrı destek numarası ALO 153 Beyaz Masa numaralı hattır. İlden ile değişen yardım merkezinin araştırma yaparak bulabilirsiniz. Çağrı merkezine ulaştığınızdan itibaren Ramazan yardım kolisi desteği hakkında detaylı bilgilendirme alabilirsiniz.

Ramazan Yardım Kolisi Neleri Barındırıyor?

Ramazan yardım kolisi makarna, pirinç, çorba, şeker, süt gibi temel gıda ürünlerini sağlamaktadır.

Ramazan Yardım Kolisi Kimlere Verilmektedir?

Ramazan yardım kolisi, ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir. Yardım seviyesine muhtaç olan vatandaşlara dağıtım sağlanarak erzak yardımı yapılmaktadır. Ailelerin daha iyi ramazan sürecini yaşamak adına verilen toplumsal yardım türüdür.