1. HABERLER

 2. BELEDİYE YARDIMLARI

 3. Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Iğdır Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Iğdır Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu.

A+A-

Iğdır 2020 yılı TÜİK verilerine göre 201.314 kişilik nüfusa sahip bir ildir. Yüzölçümü 3.546 km2 olan ilde 4 ilçe ve 7 belediye bulunmaktadır. Kendisine bağlı her belediyenin olduğu gibi Iğdır belediyesinin de kendi vatandaşlarına yapmış olduğu çeşitli sosyal yardımlar bulunmaktadır. ‘Kamu Hizmeti’ olarak adlandırılan bu sosyal yardım hizmetlerinin temel amacı; vatandaşlarının hayat standartlarını çağdaş değerlere mümkün oldukça yakın tutmak, refah düzeylerini arttırmaktır. Yardımlara başvurular ise bizzat belediyelere gidilerek veya e-devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir.

Iğdır Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Iğdır Belediyesi tarafından yapılan yardımlar nelerdir  sorusunun yanıtı için belediye tarafından yapılan çok yönlü yardımları kısaca aşağıdaki şekilde maddelendirebiliriz:

 • Gıda ve erzak yardımları
 • Kömür, odun vb. yakacak yardımları
 • Para yardımı ve kira desteği
 • Eşya ve mobilya ve kıyafet yardımı
 • Muhtaç asker ailelerine, şehit ve gazi yakınlarına yönelik yapılan yardımlar
 • Muhtaç dul kadınlara yönelik yapılan yardımlar
 • Muhtaç ailelerin çocuklarına yönelik yardımlar
 • Yoksul aile çocukları için ücretsiz tablet desteği ve kırtasiye yardımı
 • Doğal afetler için yapılan yardımlar
 • Yaşlılar için evde yaşlı bakım hizmetleri
 • Engellilere yönelik yardımlar
 • Eğitim ve sağlık yardımları

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Iğdır Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu vatandaşların sıkça cevap aradığı sorulardandır. Başvuru yapabilmek için doğrudan belediyeye gidilebilmekte veya e-devlet sistemi üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Bunlardan farklı olarak yalnızca tablet yardımı başvurusu için Milli Eğitim ve okul müdürlükleri aracılığı ile başvuruda bulunulabilmektedir. [caption id="attachment_4555" align="aligncenter" width="300"]Iğdır belediyesi sosyal yardımlar Iğdır belediyesi sosyal yardımlar[/caption]

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Sosyal yardımlara ihtiyacı olan vatandaşlar başvurularını gerçekleştirdikten sonra başvurularına verilecek dönütler için bilgi almak isteyeceklerdir. Peki Iğdır Belediyesi yardım başvurusu sorgulama nasıl yapılır? Bedeliyeye doğrudan yapılan veya e-devlet sistemi üzerinden yapılan başvuruların takip edilmesi, sonuçların sorgulanması için yine belediyeye gidilerek bilgi alınabilmekte veya ek olarak e-devlet sistemi üzerinden de sorgulama işlemi yapılabilmektedir.E-devlet sorgulaması için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linki üzerinden işlem yapılabilmektedir. Başvurular olumlu yanıtlanmış olabilir, olumsuz yanıtlanmış olabilir veya değerlendirme aşamasında olabilir. Eğer başvuru sonucu değerlendirme aşamasında ise daha sonraki süreç için vatandaşların sisteme vermiş oldukları iletişim numarası aracılığı ile irtibat sağlanacak, sonuç vatandaşlara bildirilecektir.

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Iğdır Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası olarak belediyenin kendi ilgili birimine ait olan iletişim numarası üzerinden irtibat sağlanabilmektedir. İlgili iletişim numarası 0476 227 65 53 nolu hattır. Vatandaşlar Iğdır Belediyesi yardımlarına başvurmak veya başvuru şartlarını öğrenmek için iletişim hattından işlemlerini gerçekleştirebilirler. İlgili birime ulaşım sağlandıktan sonra çağrı merkezi personellerinin yönlendirmeleri neticesinde başvurular yapılabilir veya başvuru şartları öğrenilebilir. İlgililerin almış oldukları gereksinimli vatandaşların bilgileri kaydedilip Iğdır Belediyesi yetkilileri tarafından taleplere yanıt verme çalışmaları başlatılmakta ve ihtiyaç sahiplerine destek sağlanmaktadır. Iğdır belediyesi resmi web sitesi http://www.igdir.bel.tr/ üzerinden de takip edebilirsiniz.

Iğdır Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Iğdır Belediyesi yardım başvuru formu, sosyal yardımlara başvuru yapmak isteyen vatandaşların doldurmaları gereken bilgileri içeren formdur ve başvuru sahiplerinin çeşitli bilgilerini içermektedir. Eksiksiz doldurulması gereken formlardaki bilgilerin doğruluğu önem arz etmektedir. Vatandaşların T.C. kimlik numarası, maddi durum bildirimi, hangi sosyal yardım türüne başvuru yapmak istedikleri gibi bilgilerin yer aldığı formu doldurmaları beklenmektedir. Aynı başvuru formu e-devlet sistemi üzerinden de doldurulabilmektedir. Başvuru sahiplerinin iletişim numaralarının da yer aldığı formlar doldurulduktan sonra vatandaşlar ile bu iletişim numarası üzerinden irtibat sağlanmaktadır. Bingöl Belediyesi Yardım Başvurusu

Iğdır Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Iğdır Belediyesi erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır sorusu merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Dar gelirli aileler erzak yardımı alma hakkına sahiptir ve gıda yardım kolilerinden faydalanmak için belediyeye gidebilirler. Erzak yardımı için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar için ikinci bir seçenek ise e-devlet sistemi üzerinden başvuru yapmaktır. Sayfaya giriş yapıp formu dolduran vatandaşlar sosyal yardım türlerinden ‘erzak ve gıda yardımı’ seçeneği aracılığı ile taleplerini iletebilmektedirler. Muhtaç ve dar gelirli olan vatandaşlara, içerisinde temel gıda malzemeleri bulunan erzak kolilerinin dağıtımları sağlanmaktadır. Yapılan bu yardım sayesinde gıda ihtiyaçları karşılanan ailelerin geçimlerine katkı sağlamak amaçlanmıştır.

Iğdır Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Iğdır Belediyesi yardım kolisi başvurusu Iğdır Belediyesi’nin 0476 227 65 53 nolu halkla iletişim merkezine yapılabilmekte veya direk belediyeye gidilerek başvurulabilmektedir. Bunların dışında e-devlet sistemi üzerinden de başvurular kabul edilmektedir. Yardım kolisi içeriğinde temel gıda maddeleri olarak sayılan çay, şeker, salça, sıvıyağ, çeşitli bakliyatlar, makarna ve un gibi gıda maddeleri bulunmaktadır. Talep sonucunda gerekli bilgiler ilgili birim tarafından istenilmekte ve ihtiyaç doğmasına neden olan durum bilgileri ile birlikte T.C. kimlik numarası, ad, soyad, maddi durum vs bilgileri belirtilerek gerekli işlemlerin başlatılması istenilebilmektedir. İlgili birimler tarafından bilgilerin doğruluğu ve ihtiyaç durumu tespit edildikten sonra başvurunun olumlu olması halinde yardımlar başlayıp gereksinimli ailelere ulaşımı sağlanacaktır.

Iğdır Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Iğdır Belediyesi sosyal yardım başvurusu belediyenin 0476 227 65 53 nolu ilgili hattı üzerinden veya belediyeye gidilerek doğrudan yapılabilmektedir. Bunların dışında ise e-devlet sistemi üzerinden başvuru yapmak yine vatandaşların sıkça kullandığı kanallardandır. Bu aşamadan sonra ise vatandaşlar sosyal yardım alanlarından hangisine gereksinim duyuyor ise bunu belirtmeli, sorulara eksiksiz ve doğru cevap vererek kaydını oluşturmalıdır. Bilgiler daha sonra teyit edileceğinden doğruluğu önem arz etmektedir. Gerekli bilgiler oluşturulduktan sonra talep edilen sosyal yardım alanı ile ilgili çalışmalar başlayacak, gerekli araştırmalar yapılarak olumlu sonuç olması halinde yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya başlanacaktır. Onaylanma süreci sonucunda bilgilendirilen vatandaşlar sosyal yardımlardan faydalanma hakkına sahip olacaklardır.

Iğdır Belediyesi Hasta ve Yaşlılara Destek

Iğdır Belediyesinin yapmış olduğu yardımlardan biri de hasta ve yaşlılara yönelik olarak yapılan destek yardımlarıdır. Bu yardımlar gereksinimi olan hasta ve yaşlı vatandaşlara yönelik olarak yürütülmektedir. Kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak düzeyde olan yaşlı, engelli ve hasta vatandaşların evlerine belediye tarafından sağlık görevlileri gönderilmektedir. Medikal destek sağlanmakta, tekerlekli sandalye, havalı yatak, baston gibi yardımlarda bulunulmaktadır. Iğdır Belediyesi hasta ve yaşlılara destek kapsamında kimsesiz yaşlı vatandaşların yaşadıkları ortamların temizlik ve hijyenlerinin sağlanması adına olumlu dönütler verilmekte, yardımlar yapılmaktadır. Yapılan sosyal yardımlar vatandaşların yaşları, engellilik oranları, gereksinim durumları ile alakalı olarak şekillenmektedir.

Iğdır Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Iğdır Belediyesi süt yardımı başvurusu bulunmamaktadır. Iğdır Belediyesinin süt yardımı yapması istenildiğinde ALO 153 hattından Iğdır Beyaz Masa üzerinden iletişim sağlanması gerekmektedir. Gerekli inceleme ve araştırmalar sonucunda dönüt sağlanacaktır.

Iğdır Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Iğdır Belediyesinin vatandaşlarına yapmış olduğu sosyal yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşlar başvurularını yaparak bu sosyal yardımlardan yararlanabilirler. Peki Iğdır Belediyesi yardımlarından kimler yararlanabilir? Iğdır Belediyesi sosyal yardımlarından il sınırlarında yaşayan yoksul ve dar gelirli olan vatandaşlar, herhangi bir geliri olmayan vatandaşlar, çalışmasına engel olacak yetersizlik sahibi olan vatandaşlar, gereksinimi olan dul kadınlar, şehit yakınları, gazi yakınları, eşi vefat etmiş veya eşinden ayrılmış ve geçimini sağlayacak geliri olmayan kadınlar bu yardımlardan faydalanabilirler.

Iğdır Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Iğdır Belediyesi esnaf destek paketi bulunmamaktadır.