1. HABERLER

  2. SOSYAL YARDIMLAR

  3. İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek?
İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek?

İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek?

İBB sosyal yardım kartı çıkarmasıyla vatandaşların ihtiyacını karşılamaktadır. Konumuzda İBB sosyal yardım kartı başvurusu hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

A+A-

Maddi sıkıntı çeken vatandaşların erzak ihtiyacını karşılaması oldukça zordur. Bu duruma karşılık İstanbul Büyükşehir Belediyesi ihtiyaçlı aileler için sosyal yardım kartı çıkarmaktadır. İhtiyaçlı Aileler bu kartı almasıyla birlikte alışverişlerini yapmaktadır. Dönemsel olarak çıkartılan bu kart detaylı bilgileri konumuza yer verilmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nasıl Çıkarılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı dönemsel olarak çıktığından dolayı başvuru dönemlerini takip etmeniz gerekmektedir. Bu tür bilgileri Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa hattı numarası olan 153 numaralı hattan ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer bu yardım açık değilse de istek başvurusunda alınarak başvuru yapabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

  • Başvuru yapan kişiler sigortalı olmamalıdır.
  • 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.
  • Üzerinde herhangi bir mülk bulunmayan kişilere yardım edilmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı limiti hanedeki kişi sayısına göre belirlenmektedir. Belirli dönemler içerisinde dağıtıldığından dolayı miktar paraları da değişim girmektedir. Ortalama olarak verilen sosyal yardım miktarları 300 TL’den başlangıç sağlamaktadır. Vatandaşlar bu karta sahip olduğunda anlaşmalı marketler üzerinden alışverişlerini sağlayarak erzak ve mutfak giderlerini karşılamaktadır.

Güncel limitlerini ise başvurular açık olduğunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa hattı numarası olan 153 çağrı merkezinden ulaşım sağlayabilirsiniz.  Çağrı merkezine bağlandığınızda Sosyal yardım kart ilgili bilgi almak istediğinizi belirterek gerekli aşamalar sizlere anlatım sağlanacaktır.