1. HABERLER

  2. SOSYAL YARDIMLAR

  3. İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?
İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

A+A-

İBB Halk Süt başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen süt desteği 2019 yılından bu yana hız kesmeden devam ediyor. Yardıma muhtaç ailelerin çocukları için düzenlenen bu uygulama ile çocukların daha sağlıklı beslenebilmesi ve bağışıklık sistemlerinin güçlenebilmesi için düzenli olarak süt tüketimlerine destek veriliyor. Korona virüsün yaygınlaştığı bugünlerde çocuklar için sütün önemi daha da arttı. Her zamankinden daha güçlü bir bağışıklık sistemi ihtiyaç duyulan süt desteği İBB tarafından sağlanıyor. 3-6 yaş aralığında ve maddi durumu yeterli olmayan tüm çocuklar bu destekten faydalanabiliyor. 2020 yılı içerisinde sürekliliğini koruyan süt desteği 2021 yılında da aynı sistemde dağıtılmaya devam ediyor. İBB tarafından verilen Halk Süt yardım desteğinden hala birçok aile haberdar değil. Bu konuda bilgi almak isteyen ve kimlere, ne şekilde süt desteği verildiğini merak eden tüm aileler için gerekli tüm detaylar şu şekilde;

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB tarafından maddi durumu uygun olmayan tüm ailelere düzenli olarak Halk Süt yardımı yapılıyor. Bu yardımdan faydalanabilmek için ailelerin düzenli bir gelirinin olmaması gerekiyor. Özellikle sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına kayıtlı olan tüm aileler çocukları için düzenli olarak süt yardımı alabiliyor. Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar Nelerdir? https://devletyardim.com/maddi-yardim-yapan-kurum-ve-kuruluslar-nelerdir/ 3-6 yaş arasında çocuğu olan ve maddi durumu yeterli olmayan aileler İBB süt desteği için iki farklı şekilde başvuru yapabiliyor. Yapılan başvuruların ardından İBB tarafından kısa bir araştırma süreci başlıyor. Bu süreçte ailelerin 3-6 yaş arası çocukları olduğu ve maddi imkanlarının yetersiz olduğu tespiti yapılıyor. Bu tespitlerin ardından başvuruları uygun olan aileler destek kapsamına alınıyor. İBB Halk Süt destek başvurusu için ilk yöntem olarak İBB resmi web sayfası aracılığı ile işlem yapabilirsiniz. https://portal.ibb.istanbul/login/citizen linki üzerinden başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ya da Alo 153 İBB Beyaz Masa destek hattını arayarak başvuru taleplerinizi buraya iletebilirsiniz.

İBB Halk Süt Yardımından Kimler Faydalanabiliyor?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 3-6 yaş arasında olan ve maddi imkanları her gün süt tüketimine elverişli olman tüm çocuklar için süt yardımı yapıyor. Sosyal yardımlaşa ve dayanışma vakıflarına kayıtlı olan yardıma muhtaç aileler bu yardımda öncelikli tutuluyor. Yine İBB tarafından yapılan gerekli araştırmalarda maddi durumu yeterli olmayan aileler kapsam içine alınıyor. ibb halk süt başvurusu nasıl yapılır? Daha hızlı ve net sonuçlara ulaşabilmek için İBB yetkilileri ve Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu projede birlikte çalışıyor. Bakanlık aracılığı ile yoksul haneler tespit ediliyor. Bu kapsamda değerlendirme yapılırken muhtaç ailelerin gelir durumu baz alınıyor. Eğer hanede kişi başına düşen aylık gelir, net asgari ücretin üçte birinden daha az ise bu aileler muhtaç aile olarak değerlendiriliyor. Ve 3-6 yaş aralığında çocuğu olan tüm muhtaç ailelere süt yardımı veriliyor. Sür yardımı yapılırken başvurusu olmayan ancak dağıtım yapan yetkililer tarafından tespit edilen yoksul aileler de destek kapsamına alınıyor.

İBB Halk Süt Başvuru Sorgulama

İBB tarafından verilen süt yardımına başvuru yapan ve başvurusu onaylanan tüm aileler için çocuk başına haftalık olarak iki litre, aylık toplam sekiz litre süt yardımı yapılıyor. Birden fazla çocuğu olan ailelerde çocuk sayısına göre işlem yapılıyor. Süt dağıtımları çocuk sayısına göre 15’er gün arayla ya da ayda bir kez olacak şekilde düzenli olarak planlanıyor. Dağıtımı İBB’ye ait olan araçlar yapıyor. İBB Halk Süt Başvuru sorgulama işleminizi Beyaz Masa internet sitesinden ya da ALO 153 telefon numarasından yapabilirsiniz.

İBB Halk Süt Başvuru Şartları Nelerdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019 yılından bu yana düzenli olarak süt desteği veriliyor. Bu destek kapsamında sunulan şartlara uygun olan tüm aileler destek kapsamına alınıyor. İBB tarafında sunulan şartları sağlıyorsanız sizlerde başvuru yapabilirsiniz. Ve çocuklarınızın düzenli süt tüketimleri için İBB’den destek alabilirsiniz. İBB Süt destek başvurusunda bulunabilmeniz için aşağıdaki şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Bu şartlardan biri dahi size uymuyorsa destek kapmasına alınmıyorsunuz. İşte İBB süt destek başvuru şartları;
  • Ailede 3-6 yaş aralığında çocuk bulunması,
  • İstanbul’da ikamet ediyor olmak,
  • Muhtaç aile statüsünde olmak,
Eğer herhangi bir sosyal yardımlaşma ya da dayanışma vakfına kaydınız varsa veya İBB’den bir destek alıyorsanız sizlere öncelik verilmektedir.

İBB Halk Süt Başvuru Formu

İBB tarafından verilen süt yardımı için başvuruda bulunduysanız bu süreci takip edebilmeniz için sizlere bir başvuru ve güvenlik numarası verilmektedir. Bu numaralar ile İBB resmi sitesinden ya da 153 Beyaz Masa destek hattından başvurunuzun güncel durumunu sorgulayabilirsiniz. Eğer İBB resmi web sayfası üzerinden bir sorgulama yapmak istiyorsanız https://portal.ibb.istanbul/application/query linki üzerinden güvenlik ve başvuru numaranız ile işlem yapabilirsiniz.

İBB Halk Süt Neden Gelmedi

İBB tarafından sağlanan süt desteği başvurunuz onaylandıysa genellikle 15 günde bir süt dağıtımı yapılmaktadır. Ancak bazı mücbir sebeplerde dağıtımlarda aksaklık ya da gecikmeler olabilmektedir. Bu durumlarda İBB Alo 153 Beyaz Masa destek biriminden gecikme ile ilgili olarak bilgi alabilirsiniz.

İBB Halk Süt İletişim Numarası

İBB tarafından düzenli olarak yapılan süt yardımı hakkında merak ettiğiniz tüm sorular hakkında Alo 153’ten bilgi alabilirsiniz. Destek başvuru şartları, destek başvuru süreci ve destek alım süresi boyunca her tür sorunuzu Beyaz Masa Alo 153’e iletebilirsiniz.