1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hibe Kredi Verilen Traktör Marka ve Modelleri 2021
Hibe Kredi Verilen Traktör Marka ve Modelleri 2021

Hibe Kredi Verilen Traktör Marka ve Modelleri 2021

A+A-
Traktöre ihtiyacı olan vatandaşlarımıza devlet tarafından traktör alımları için hibe verilmektedir. Ayrıca sadece traktör alımları için değil tarım makineleri almak için de devlet tarafından destek verilmektedir. Geçtiğimiz yıllarda TKDK traktör desteği sağlamaktaydı fakat bu yıl verilmiyor. İçeriğimizden devlet teşvikli olarak alınabilecek traktör marka ve modelleri ile kredi hesaplamaları hakkında bilgi alabilirsiniz. Süt üretimi yapan çiftçiler, işletmeler, çiftlikler, süt üretimi yapan çiftçiler, işletmeler, çiftlikler, arıcılık yapanlar, tıbbi ve aromatik bitki üretenler, dış mekan, iç mekan süs bitkisi yetiştiriciliği yapan çiftçiler diğer şartları da taşımak koşulu ile Hibe Kredi Verilen Traktör Marka ve Modelleri için başvuruda bulunabilir. Kırsal kalkınma programı IPARD kapsamıyla traktör alımında devlet destekli hibe kredisi verilecektir. Süt üreten tarımsal işletmeler, et üreten tarımsal işletmeler ve çiftlik yatırımlarının çeşitlendirilmesi için traktör alımına % 50 ila % 65 oranında hibe desteği verilecektir. TKDK’dan başvuru sahipleri tarafından hazırlanan projelerle IPARD programı kapsamında en fazla 82 KW yaklaşık 110 hp gücündeki traktörler için hibe desteği alınabilecektir. Agrifarm, Agripower, AGT, Antonio Carraro, Artrak Superline, Başak, Başkent, Belarus, BMC , Bolinder-Munktell, Bozok, Branson, Carraro, Case IHChery, Claas, David Brown, Deutz, Dexta, Eicher, Erkunt, Farmtrac marka traktörler ülkemizde al bulunmakta olup, daha çok Fiat, Ford, Hattat, IMT, International, İşbora, John Deere, Kubota, Landini, Leyland, LS Tractor, Massey Ferguson, New Holland, Same, Steyr, Super Major, Super Star, Tümosan, Türk Traktör ve Universal marka traktörler daha fazla bulunmaktadır. Ziraat Bankası traktör kredisinden faydalanmak veya faiz oranlarını öğrenmek için tıklayınız.
devletin hibe verdiği traktör markaları

devletin hibe verdiği traktör markaları

Hibe Desteği ile Traktör Alımına Başvuru

Başvuru sahipleri hibe ile traktör istifadesinde bulunmak istiyorlarsa  www.tkdk.gov.tr adresinde yayınlanan teknik proje hazırlama rehberinde yer alan traktör için yatırım ölçeği değerlendirme tablosunda belirtilen yatırımına uygun traktör gücünü belirleyerek ve maksimum izin verilen gücü aşmayacak şekilde traktör alımı talebinde bulunmalıdır. Traktör alımı yatırım konularında projenin  bir parçası olarak alınacağından o yatırım konusunda belirtilen hibe oranında desteklenecektir. Devlet dönem dönem hibe veya teşvik yapacağı zaman eğer ihale usulü veya başka bir yöntem ile traktör firmaları ile görüşerek traktör markalarını belirlerse bu durumda devlet destekli traktör markaları durumu ortaya çıkacaktır.

Yeni ve Kullanılmamış Traktörler İçin Kredi

3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifleri ile proforma fatura veya satış teklif mektubunun azami %75’ine kadar, sabit faizli traktör kredileri kapsamında; Ziraat Bankası ile anlaşma yapan firmalar ve bayileri tarafından satılan, yeni ve kullanılmamış traktörler için, 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifleri ile, proforma fatura veya satış teklif mektubunun azami %75’ine kadar, vade sonuna kadar sabit faiz garantisi ile yatırım amaçlı traktör kredisi verilmektedir. Bu krediler ile alacağınız traktörlerin işleyeceğiniz toprağın yapısına uygun olmasına, teknik özelliklerine, markasına, vites ve lastik özelliklerine, yedek parçaya kolay ulaşım gibi noktalara dikkat edilmelidir.
traktör-kredisi

Traktör kredisi

İkinci El Traktörler için Devlet Destekli Kredi

Azami 5 yaşındaki traktörler için, 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifleri ile, Kasko bedelinin %75’ine kadar, Sabit veya değişken faiz alternatifleri ile yatırım kredisi verilmektedir. Sizde, tarımsal mekanizasyon faaliyetleri kapsamında devlet destekli traktör kredisi ile traktörünüzü yenileyebilir veya yeni bir traktör alabilirsiniz. Şuan ülkemizde herhangi bir kurum ve kuruluş traktör alımı için HİBE KREDİ vermemektedir. TKDK ilana çıktığında sitemizde ayrıca yayımlanacaktır. Eğer sıfır kilometre veya ikinci el traktör almak gibi bir amacınız varsa aşağıda bulunan iki Devlet bankası size en uygun krediyi sağlayacaktır. Ayrıca farklı bankalardan ihtiyaç kredisi alarak da traktör alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Resmi Gazete’ de yayınlanan tebliğ ile birlikte Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından düşük faizli kredi verileceği ilan edilmiştir. Bu krediler işletmelerin yatırım dönemlerine ait olmaktadır. blank Traktör alımlarında 500 bin TL üst limitli krediler verilmektedir. Yatırım dönemi için uygulanacak olan faiz indirim oranı % 25 olacaktır. Yerli makine alımı şartını yerine getirenler için faiz indirimi ise % 50 olacaktır. İkinci el traktör alımlarında ise traktörlerin 8 yaş ya da 8 yaşın altında olması gerekmektedir. Traktör kredisi kullanacak olan işletmelerin hayvancılık (küçükbaş, büyükbaş, kanatlı üretimi), bitkisel üretim faaliyetlerinden birini yapması gerekmektedir. Devletdestekli.com olarak, başka hiçbir kurum kuruluşa başvurmamanızı tavsiye ederiz. Saygıyla..