1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Gümüşhane Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

Gümüşhane Belediyesi, ekonomik durumu kötü olan ya da kimsesiz mağdur insanlar yardım etmektedir. Korona virüs döneminde kötüleşen ekonomi ile vatandaşını düşünen Gümüşhane Belediyesi, yardımlar yapmaya devam etti. Gümüşhane Belediyesi yardım başvurusu yaparak, yardım talep edebilirsiniz. Gümüşhane Belediyesi, vatandaşlarını düşündüğü için birçok sosyal yardım seçeneği sunmuştur.

Gümüşhane Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Gümüşhane Belediyesi özellikle son zamanlarda meydana gelen ekonomik sıkıntılar sonucu vatandaşlarına daha fazla yardım eli uzatmaktadır. Artan işsizlik, maddi sıkıntılar Gümüşhane Belediyesi yardım başvurusuna olan talebi artırmıştır. Peki Gümüşhane Belediyesi tarafından yapılan yardımlar nelerdir? Gümüşhane Belediyesi geçim sıkıntısı yaşayan aile ve bireylere erzak yardımı, nakdi yardım, giyecek yardımı, kömür ve yakacak yardımı, mobilya yardımı, temizlik malzemesi yardımı sağlamaktadır. Bu yardımlar sayesinde aile içi refahı biraz daha artmakta ve huzur ortamı sağlanabilmektedir. Bunun yanında yoksul ailenin doğan bebeklerine veya eğitim çağındaki çocuklarına yapılan yardımlar, şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları da yapılmaktadır. Engelli ve yaşlı bireylere yönelik hizmetler, muhtaç asker ve gazi aileleri, yakınlarına yardımlar da yapılmaktadır. Ayrıca afette etkilenmiş hem maddi hem manevi olarak zarar görmüş afetzedelere de Gümüşhane Belediyesi yardım eli uzatmaktadır.

Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’de ve dünyayı kasıp kavuran korona virüs salgını insanları ekonomik açıdan zor durumlara sokmuştur. Birçok esnaf ve işçi bu dönemlerinde işlerine devam edememiştir. Bu sepele Gümüşhane Belediyesi vatandaşını unutmamış ve onlara bu dönemde de destek olmaya devam etmiştir. Gümüşhane Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır merak eden insanlar için açıkladık; Gümüşhane şehrinde yaşayan ve geliri olmayan zor durumda olan kişiler Gümüşhane Belediyesi’nin yardımlarında yararlanabilirler. Gümüşhane Belediyesinde birçok yöntem ile yardımlara başvuru yapabilirsiniz. Gümüşhane Belediyesi yardım başvuruları, internetten üzerinden belediye sayfasından yapılabilmektedir. Evinizde oturduğunuz yerden e-devlet sitesine girerek Gümüşhane Belediye yardımlarına başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Karşınıza çıkan sosyal yardım başvuru formunu eksiksiz ve doğru doldurmanız gerekmektedir. Bir başka yöntem ise Gümüşhane Belediyesine giderek yardımlara başvuru yapabilirsiniz. Yardım başvuru formunda kişisel bilgiler ve maddi durumunuzu anlamaya yönelik sorular bulunmaktadır.

Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Gümüşhane Belediyesi’nin yaptığı sosyal yardımlara başvurmak istiyorsanız, internetten üzerinden, e- devlet sisteminden ya da belediyeye giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurduktan sonra Gümüşhane Belediyesi yardım başvuru sorgulama işlemi için e-devlet sisteminizden kontrol sağlayabilirsiniz. Bir başka yöntem ise Gümüşhane Belediye’sine giderek öğrenebilirler. Telefon ile belediyeyi arayarak başvuru sonucunuz hakkında bilgi alabilir ve başvurunuzu kontrol edebilirsiniz.

Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Başvurduğunuz sosyal yardım başvuru sonucunu öğrenmek için farklı farklı yöntemler bulunmaktadır. Eğer 65 yaşından büyükseniz ya da kronik bir rahatsızlığın var ise Gümüşhane Belediye’sine gitmeden, telefon ile başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucunuzu e-devlet üzerinden öğrenebilir, ya da internetten başvurduysanız e-posta adresinizi kontrol edebilir ya da belediye binasına gidebilirsiniz. Yaygın olarak başvuru sonucunu öğrenme yöntemlerinden biri ise belediye binasındaki yetkilileri aramaktır. Gümüşhane Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası 444 87 29 ya da 444 4 028’dir.

Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Yardıma muhtaç ve zor durumda olan kişilerin yardım alabilmesi için öncelikle Gümüşhane Belediyesi yardım başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Gümüşhane Belediyesi yardım başvuru formunun noksansız ve doğru doldurulması gerekmektedir. Sosyal yardım başvuru formları her yardım için gereklidir. Sosyal yardım başvuru formları içerisinde kişiler bilgiler, meslek, maddi durum gibi birçok soru içermektedir. İçerisinde bulunan maddi durum soruları ile muhtaçlık seviyesi hesaplanmaya çalışılmaktadır. Yanlış girilen her bilgi suç teşkil etmektedir. Eğer belediyeyi kandırarak yanlış bilgiler ile yardım başvurularına başvuru yapar ve yardım alırsanız. Tespit edildiği takdirde aldığınız yardımı faizi ile geri ödemeniz beklenmektedir.

Gümüşhane Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gümüşhane Belediyesi, durumu olmayan vatandaşlarına gıda ve erzak yardımı yaptığı bilinmektedir. Gümüşhane Belediyesi erzak yardım başvurusu nasıl yapılır merak eden ve yardım almak isteyen vatandaşlarımız için anlattık; eğer maddi bir zorluk yaşıyorsanız gıda ve erzak yardımı alabilirsiniz. Öncellikle belediyeye giderek, e-devlet üzerinden ya da internet sayfasından sosyal yardım başvuru formunu doğru bir şekilde cevaplandırarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Korona virüs döneminde Gümüşhane Belediyesi vatandaşlarını yalnız bırakmamış ve yardıma muhtaç insanlara yardım etmeye devam etmiştir.

Gümüşhane Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Gümüşhane Belediyesi yardım kolisi yardımı yapmamaktadır. Bunun dışında her zaman ihtiyaç sahipleri inşalara gıda yardımı ve birçok sosyal yardım yapmaktadır. Gümüşhane Belediyesi tarafından korona virüs döneminde kendi halkını unutmamış ve esnafa, geliri olmayanlara, ihtiyaç sahipleri gibi birçok aileye yardım yapılmıştır.

Gümüşhane Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Gümüşhane Belediyesi, yardıma muhtaç birçok insana sosyal yardımlar ile destek sağlamaktadır. Sosyal yardım almak isteyen kişiler Gümüşhane Belediye’sine giderek, e-devlet üzerinden ya da internet sayfasından başvuru gerçekleştirebilirler. Öncelikli olarak yapılması gereken yardım formu doldurulmasıdır. Form doldurulduktan sonra, Gümüşhane Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmış olurlar. Gümüşhane Belediyesi vatandaşlarına sosyal yardım olarak; gıda ve erzak yardımı, yakacak yardımı, şartlı sağlık yardımı, eşya yardımı, kıyafet yardımı, temizlik malzemesi yardımı, şartlı eğitim yardımı, çocuklar için tablet dağıtımı, mobilya yardımı, muhtaç şehit ve gazi yakınlarına olan yardımlar, muhtaç asker ailelerine yapılan yardımlar, dul kadınlara yapılan yardımlar, yoksul olan ailelerin yeni doğmuş bebeklerine yapılan yardımlar, doğal afetlerde yara almış kişilere yapılan yardımlar ve yoksul ailelere yapılan yardımlar yer almaktadır.

Gümüşhane Belediyesi Hasta ve Yaşlılara Destek

Gümüşhane Belediyesi hasta ve yaşlılara destek vermeye korona virüs döneminde de devam etmiştir. Vefa Sosyal Destek Hatları ile korona virüs dönemi evden çıkamayan yaşlılara, engellilere, muhtaç kişilere ve kronik rahatsızlığı olan kişilere yardım etmektedir. Evinizden Vefa Sosyal Destek hatlarını arayarak ihtiyacınız olan şeyleri söylemiz yeterli olacaktır. Gönüllüler istediğiniz eşyaları alıp evlerinize bırakacaktır. Eğer muhtaç ve gelir seviyeniz az ise Vefa Sosyal Destek grubundaki gönüllüler sizden ücret talep etmeyecektir. Eğer durumunuz iyi ise getirilen alışveriş poşetleri ile gönüllü arkadaşlara ücretleri ödenmesi gerekmektedir. Kronik hasta ya da yaşlı iseniz çalışan gönüllüler banka ya da kamu işlerinizi sizlere yardım ederek işlerinizi çözmenizi kolaylaştırmaktadır. Vefa Sosyal Destek hatlarını 112, 155 ya da 156’yı arayarak başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Whatsapp ihbar hattı ise 0456 213 59 19’dur.

Gümüşhane Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Gümüşhane Belediyesi süt yardımı yapmamaktadır.

Gümüşhane Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Gümüşhane Belediyesi maddi durumu olmayan, dar gelirli kişilere birçok sosyal yardım imkânı sunar. Gümüşhane Belediyesi yardımlarından kimler yararlanabilir diye düşünecek olursak; muhtaçlar, geliri düzenli olmayanlar, yoksullar, az gelire sahip olanlar, engelliler, kronik rahatsızlığı sebebi ile çalışamayan kişiler, dul kadınlar, afet de zarar görenleri, kimsesi olmayan yaşlılar Gümüşhane Belediyesi sosyal yardımlarına başvurabilirler. Başvuru formu doldurulduktan sonra, yetkililer tarafından eve gelinerek gözlem yapılacak ve gözlemde yazılan rapora göre yardım başvurunuz sonuçlanacaktır. Gümüşhane Belediyesi duruma göre sizden belge isteyebilir. Örneğin; ölüm belgesi, öğrenci belgesi, fakirlik belgesi vb. Eğer başvuru formunu yanlış bilgilerle cevaplandırırsanız, yasal suç teşkil etmekten dolayı cezai yaptırımlar yaşayabilirsiniz. Eğer muhtaçlığınız belli bir süreden sonra bittiyse bu durumu belediyeye bildirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde aldığınız yardımı faizi ile geri ödemeniz istenmektedir. Eğer muhtaçlığınız yok ise ve siz bu durumu farklı anlattıysanız yine fark edildiği takdirde cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Bu sebeple yardım başvuru formlarını doğru bir şekilde doldurmanız önemlidir.

Gümüşhane Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Gümüşhane Belediyesi esnaf destek paketi bulunmamaktadır. Bunun dışında korona virüs dönemi esnaflara ve işsiz kalmış kişilere Gümüşhane Belediyesi tarafından destek verilmeye çalışılmıştır.