1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Geleneksel Girişimci Destek Programı Nedir? Kimlere Verilir?
Geleneksel Girişimci Destek Programı Nedir? Kimlere Verilir?

Geleneksel Girişimci Destek Programı Nedir? Kimlere Verilir?

Geleneksel Girişimci Destek Programı nedir?, bir işyerinin kuruluş yıllarında desteklemeyi amaçlayarak ayakta durmasını sağlamak ve ileriye gitmesini amaçlamaktadır. Bu sayede işyeriniz gelişim göstermesiyle birlikte istihdam sağlanması amaçlamaktadır. İşyerinin tutunmasıyla birlikte ülkenin yararına olacak ve büyüme kat ederek bünyesini daha ileriye geliştirecektir.

A+A-

Geleneksel Girişimci Destek Programı Nedir?

Geleneksel Girişimci Destek Programı iki farklı şekilde verilmektedir. Bunlardan 1. si perakende satış yapmak isteyenlere için oluşturulmuştur. 2. si de üretim faaliyeti iş kuracaklara sağlanan ileri destek programıdır. Kısacası bir iş yerinin daha da büyüyüp gelişmesini sağlamak için verilen destek programıdır.

Geleneksel Girişimci Destek Programı Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Geleneksel Girişimci Destek Programı Başvuru Formu için KOSGEB sitesine giderek ulaşabilirsiniz. Burada aşağıda yer alan Başvuru Formları sekmesine tıklayarak formlara ulaşabilirsiniz. Başvuru formlarını detaylı olarak inceleme yaparak istenen bilgilere eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Bu tür başvurularda işletmenizi en iyi şekilde tanımlamanız gerekmektedir. KOSGEB İçin Detaylı İş Planı Nasıl Doldurulur?

Geleneksel Girişimci Destek Programı Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Geleneksel Girişimci Destek Programı Başvuru Formu çoğu vatandaş için karışık gelebilir. Çıkartılan belgede eksiksiz olarak bilgiler doldurulması ve firmayı tanımlayan işletme bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu tür durumlarda Youtube üzerinden araştırma yaparak örnek Geleneksel Girişimci Destek Programı başvuru formlarını da incelemeniz de fayda vardır. Bu tür videolarla birlikte belgenizi tam hazırlayarak hareket edebilirsiniz. geleneksel girişimci destek programı nedir?

Geleneksel Girişimci Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Geleneksel Girişimci Destek Programı Başvurusu yapmak isteyen girişimciler ilk öncelikle KOSGEB’e kaydolması gerekmektedir. KOSGEB veri tabanına firmanızı ekleyerek tanımlamanız gerekmektedir. Ayrıca KOSGEB üzerinden eğitim sertifikası alarak KOSGEB hakkında bilgi yeterliliğini tanımlamanız gerekmektedir. Gerekli nitelikler tamamlandığında KOSGEB’e başvuru yapmanız ilgili de eğitimi almış olacaksınız.

Geleneksel Girişimci Destek Programı İş Modeli Örneği

Geleneksel Girişimci Destek Programında eğitimlerinizi tamamlandığınızda başvuru yapabilmek için İş modeli örneğini dosya halinde sunmanız gerekmektedir. Bu iş planlarını sektörünüze göre değişiklikler olabilir. Bu tür iş modeli örneklerini internet üzerinden aramalar yapılarak bulunabilir. Genel olarak iş dosyasında iş ilgili özetler, girişimcinin özellikleri nerede çalıştığı, iş modelinin neyi hedeflediğini ve neleri satacağını, detaylı bilgilerle birlikte yer vermelidir. Bu tür iş modelini sunacağınızdan dolayı özen göstererek tüm detaylara yer vermeniz gerekmektedir.

Geleneksel Girişimci Destek Programı Başvuru Değerlendirme Kriterleri

Geleneksel Girişimci Destek Programında Başvuru yapmanızdan itibaren belli kriterler yer almaktadır. Bu kriterler; Başvuru belgelerinizin eksiksiz ve tam bilgilerle doldurulması, Girişimcinin işletme son bir yıl içerisinde kurulmuş olması, Girişimcinin Girişimcilik Eğitim Belgesini tamamlamış olması, Girişimcinin kurduğu işletme hakkının %50’si olması, Girişimcinin KOSGEB’in desteklediği işletme türü olması gibi özellikler bulundurarak değerlendirilmeye alınır.