1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Halkbankası Kooperatif Faizsiz Kredi Faiz Oranları
Halkbankası Kooperatif Faizsiz Kredi Faiz Oranları

Halkbankası Kooperatif Faizsiz Kredi Faiz Oranları

A+A-

Halkbank Kooperatif Kredisi Faiz Oranları

Esnaf kefalet kredisi faiz oranları hesaplama prosedürü yaptıktan sonra tarafınıza ideal limiti seçin. TESKOMB’un sağladığı faizsiz kredi desteğinden yararlanmak amacıyla EKKK lüzumlu şartları taşıyorsanız derhal müracaat yapabilirsiniz. Kredi hususları çeşitlilik arz etmektedir. İşletme kurulum devresine ait, makine ve teçhizat alımı, şoförler odasının 0 ve 2. el vasıta alımları amacıyla bu kredilerden yararlanabilirsiniz. halkbank kooperatif kredisi Esnaf Kefalet Kooperatifi Halkbank aracılığı ile Esnafa Faizsiz Kredi veriyor. Esnaf ve sanatkarların finansman ihtiyaçlarının karşılanması hedefi ile geçen senelerde Halk bankası doğrultusunda verdiği esnaf ve sanatkarlar kooperatifi kefaletiyle ya da direkt olarak esnaflara verdiği kredilerin bir ileri seneye devreden krediler ile aynı kapsamda kredi kullanmak isteyenlere faiz indirimi ile alakalı karar Resmi Gazete Yazısı ile yürürlüğe girmiştir. [caption id="attachment_1492" align="alignnone" width="300"]Faizsiz kredi 2020 Faizsiz kredi 2020[/caption] Bu ne manaya geliyor diye merak edenler için şöyle açıklayalım. Geçen senelerde bu bankadan çekilen esnaf ve sanatkarlar kooperatifi kefaleti ile ya da esnafların kendi müracaatları aracılığı ile almış oldukları kredi ödemeleri şayet şimdilik bitmemiş ve taksitleri devam ediyor ise bunların kalan taksit miktarları üzerinden faiz indirimi uygulanacaktır. Aynı şekilde bu kapsamda kredi çekmek isteyenler de bu faiz indiriminden yararlanabileceklerdir. Bankanın gerçekleştireceği bu faiz indiriminden doğacak olan kayıpları ise Hazine müsteşarlığı doğrultusunda karşılanacaktır.

Halkbank ve Kooperatif Anlaşması

Alınan karar kapsamında önceki senelerde sarfedilen kredilerin halen devam eden taksitleri ile yeni kredi çekmek isteyenlerin çekecekleri kredi faizleri % 50 seviyesinde indirim yapılacaktır. Geleneksel, kültürel, sanatsal sayısal  olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında (el dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işlemeciliği, çarıkçılık, Yemenicilik, oyacılık ve bu işlere benzerlik gösterdikleri Maliye Bakanlığınca kabul edilen) etkinlik gösteren ve “Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi” sahibi esnaf ve sanatkarlara bu kapsamda verilebilecek olan krediler ile geçen senelerde çektikleri kredilerin taksitleri senesinde devam edenlerin kredi faiz oranlarında % 100 indirim yapılacaktır.  

Halkbank Esnaf Kooperatif Kredisi

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme ve yönetimi başkanlığı doğrultusunda sağlanan hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlananlan hariç olmak üzere Kosgeb doğrultusunda verdiği uygulamalı girişimcilik kurslarını bitiren ve son müracaat tarihinde 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkarlara Kosgeb doğrultusunda onaylanan projelerini bankaya sunmaları takdirinde 100 bin liraya kadar % 100 faiz indirimi seviyesi uygulanarak kredi kullanabilirler. Bu imkandan bir ileri seneye borcu bulunanlar yararlanamazlar. Bu karar ile kredi kullanacaklar için %100 faiz indirimi uygulanmaktadır. Makine, ekipman, demirbaş alımları, iş yeri modernizasyonu, ham madde ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 30 bin liraya kadar kredi fırsatı. Kullanan esnaf ve sanatkarların kullandıkları kredi bakiyesinin bir ileri seneye devreden kredileri için % 100 faiz indirimi uygulanacaktır.

% 100 Faiz İndirimli Krediyi Kimler Kullanabilir?

  • Yasal takibe alınan esnaf bu kredi kapsamından çıkarılır.
  • Geriye dönük bir sene ortamında en çok iki defa faiz indirimli kredi kullanılabilir.
  • Diğer kamu kurum ve kuruluşlarının faiz ya da hibe desteği derecesindeki desteklerinden faydalanan esnaflar aynı işletme için bu faiz indiriminden yararlanamaz.
  • Halk Bankası Esnaf Faizsiz Kredi İçin lüzumlu evraklar ile alakalı bilgi alın.
  • Esnaf kefalet doğrultusunda verdiği kredilerin 200 bin liraya çıkarılması kararı alındı. Muhtemelen 4 sene vade yapılabilen senelik %5 faizli esnaf kredilerinin vadesi de 5 seneye çıkarılacak.
Bununla beraber dükkan satın alacak olan esnafa 120 ay vadeli 500 bin lira kredi verilmesine karar verildi. Hem de işletmesine ticari vasıta alan esnaflar için ise bir bilgimiz daha var. Halk Bankasından esnaf kooperatif kefaletiyle 500 bin tl.ye kadar ticari vasıta kredisi çekebilecekler. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ ın Kasım ayında yaptığı bildirime göre borçlu olan esnafa birtakım basitlikler sağlanacak. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’ ne borcu olan esnafın gecikme faizlerinde belirli oranlarda indirime gidilecek. 1 aya kadar olan gecikme faizlerinin seviyesi yüzde 16, 1 aydan çok olan gecikme faizlerinin seviyesi ise yüzde 20′ ye çekildi. Kosgeb doğrultusunda girişimciler 2020 senesinde de desteklenmeye devam edecektir.Bu yüzden sitemizi güncel içerikleri elde etmek için takip etmeyi unutmayın. 2020 yılında Güncel birçok faizsiz kredi gibi devlet yardımı ile karşınızda olacağız. https://devletyardim.com adresimizi tarayıcınızın sık kullanılanlar bölümüne ekleyebilirsiniz. Faizsiz Esnaf Kredisi