ESNAFFİNANSKOBİKOSGEBMADDİ YARDIM

2020 Yılı Faizsiz Esnaf Kredisi Şartları GÜNCEL

Esnaflarımızın işyeri ve taşıt alımları gibi konularda finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla esnaf kefalet kooperatifleri doğrulusunda kredi olanağı sağlanmakta olup bu kredilerin faiz oranları gerektiğince düşüktür. Esnaf kefalet kooperatifleri bankaya karşı size kefalet vermektedir. Böylelikle faizsiz esnaf kredisi yolu açılır. Krediye karşılık teminat sunarsınız. Ancak teminat yeterli görülmezse kefil şartlarını taşıyan 2 şahıs talep edilir. Esnaf kefalet kredilerinin limitleri kredi türlerine göre farklılık göstermektedir.

Faizsiz Esnaf Kredisi Nasıl Alınır

Esnafa 30 bin lira faizsiz kredi olanağı sunulmaya devam ediyor. Esnafa 30 bin liraya kadar, genç girişimcilere ise 100 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği ile çiftçilere sera desteği sağlanmasına yönelik düzenlemeler resmi gazetede yayınlanmıştır. Bu doğrultuda; kredinin ne şekilde verileceği ve hangi esnafların bu krediden faydalanacağını anlatacağız.

Faizsiz Esnaf Kredisi 2020
Faizsiz Esnaf Kredisi 2020

Faizsiz Esnaf Kredisi Şartları

30 bin lira faizsiz esnaf kredisi ile, kısa süreli de olsa bütün gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz. Ve ideal geri ödeme koşulları, faizsiz sunum ile bilhassa ufak ölçekli esnaflar amacıyla, bekleme derdi olmadan kısa sürede sahip olabilecekleri 30 bin liraya esnaf kredisi amacıyla, firma sahiplerinin şahıs olarak bankaya giderek müracaat yapması gerekir. Bu gerçekte Kobilere destek olan bütün bankaların sunmuş olduğu bir hizmettir. Bu olanağı nerdeyse bütün bankalarda bu tip kredi paketi bulabilirsiniz.

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Bakanlar Kurulunun Halkbankası anonim şirketine Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif birlikleri merkez birliğine bağlı bölge birliklerine ortak olan esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatif kefaletiyle ya da direkt olarak esnaf ve sanatkarlar kredi kullandırılmasına dair kararda farklılık yapılması ile ilgili kararı yürürlüğe girdi. Bu hale göre, esnaf ve sanatkarların ekipman ve demirbaş alımları, makine alımı, iş yeri modernizasyonu ya da ham madde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması hedefi ile 30 bin liraya kadar faizsiz kredi kullandırabilecektir.

Kosgeb doğrultusunda verdiği faizsiz esnaf kredisi ve hibe desteğinden faydalananlar hariç, Kosgeb girişimcilik programını bitiren müracaat tarihinde 30 yaşını tamamlamamış genç girişimci esnaf ve sanatkarlara Kosgeb doğrulusunda onaylanan projelerini bankaya sunmaları halinde, 100 bin liraya kadar %100 faiz indirimi uygulanarak kredi kullandırılabilir. Bu avantajdan bakiyesi geride bıraktığımız yıla devreden kredi borcu bulunanlar faydalanamaz. Bu kredilerin yararlanmak isteyen şahıs amacıyla, Kosgeb hibe desteğinden yararlanmadıklarına dair makale getirmeleri zorunludur.

Halkbankası Kooperatif Kredisi


Daha Fazla Göster

Ali Kutlu

Yönetici

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Esnaflar için gerçekten büyük adımlar atılmaya başlandı bu çok güzel bir haber. Geçen yıl bizde %8 den almıştık daha sonrasında %6 ya düşürüldü. Bu yılda böyle güzel bir oran gerçekten başarılı.

  2. Genç girişimciler için bahsettiğiniz kredi miktarları projeden projeye değişiklik gösterebilirmi ? Hangi alanlarda alabileceğimiz limitler nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu