1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. EYT Hakkında ki Karar Basına Sızdırıldı! Emekli Olacaklar Resmi Olarak Açıklandı!
EYT Hakkında ki Karar Basına Sızdırıldı! Emekli Olacaklar Resmi Olarak Açıklandı!

EYT Hakkında ki Karar Basına Sızdırıldı! Emekli Olacaklar Resmi Olarak Açıklandı!

Eyt'li vatandaşlar için yeni bir son dakika haberi geldi. Gelen haberlere göre erken emeklilik hayali gerçek olacak. EYT onaylanması ile kimler yararlanacak? EYT ne zaman devreye girilecek? Merakla beklenen EYT kanunu çıkıyor mu? EYT için ne tür açıklamalar yapıldı? EYT ile ilgili son dakika gelişmeler haberimizde paylaşımı sağlandı.

A+A-

EYT açılımı olarak Emeklilikte Yaşa Takılanlar uzun süreden beri mücadelesini devam ettiriyor. Görüşmelerin devam ettiği kısımlarda yeni haberlerde gelmeye başlıyor. AK Parti tarafında büyük çalışmalar verilerek yeni formüller aranan yapıda yakın zaman içerisinde çıkacağı da belli oldu. Hükümet ilk olarak 3600 ek göstergeyi çıkarmasından sonra EYT'liler için çalışma sağlayacak.

EYT’liler İçin Son Durum Ne Oldu?

EYT temsilcileri yaptıkları ziyaret sonrasında çözüm için söz alınmıştı. Yapılan söz ise Yıl sonuna kadar çözülmesi gerektiği yönünde hareket ediliyordu. Önerileri arasında eğer kabul edilirse kadınlarda emeklilik yaşı 50 erkeklerde ise 55 yaşında erken emeklilik hakkını kazanacak. Bu durum 1999 yılından ilk işe tarihi girişi olanlar tarafından sağlanmış olacak.

Yapılan formül ise sürekli olarak çalışmaları sürdürülüyor. Çalışmalarda en önemli kısım ise bütçenin duruma göre ayarlanması oldu.

Vatandaşlar uzun süreden beri beklemesinden dolayı da heyecanla yeni haberleri de beklemeye devam ediyor. Yıl sonuna doğru daha net bir şekilde gelecektir. Formül arayışları uzun bir süre devam edeceği gözüküyor. İlk olarak 3600 ek göstergenin devreye girmesinden dolayı bu sürece de odaklanılarak hareket ediliyor.

Emeklilik yaşı aşağıya indirilmesiyle birlikte vatandaşların da alım gücünde değişimler meydana gelecektir. Ancak maliyet konusuna baktığımızda ek kaynak bulunamazsa süreç uzamasına doğru gidebilecek konumu da yer alıyor. İlerleyen zamanlarda ne tür değişimler olacak EYT’liler merakla beklemeye devam ediyor.