1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Evdeyken İnstagram'dan Ürün Satışı Nasıl Yapılır?
Evdeyken İnstagram'dan Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Evdeyken İnstagram'dan Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

A+A-

Günümüzde hızla yayılan ve hemen hemen herkes kullandığı bir uygulama olan instagram, sadece bir sosyal medya olmanın dışında çok güzel bir ürün satış aracıdır. İnstagram üzerinden satıp yapmak günümüzde oldukça yaygın ve popülerdir. İnstagram üzerinden satışını yaptığınız ürünler milyonlarca kişiye ulaşır. Normal bir şekilde kullandığınız kişisel hesabınız instagram üzerinden satış yapmak için pek yeterli bir fikir değildir.

İnstagram Üzerinden Satış Yapmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnstagram hesabınız kurumsal niteliğe sahip bir hesap olmalı. Sadece satış ve ürün tanımı üzerine kurulmuş bir hesap kullanıcıların daha çok tercih ettiği bir sayfa tarzıdır. Ürünlerinizi tanıtır ve satışını yaparken kurumsal ama samimi bir dil kullanmaya özen göstermelisiniz. Sayfanızda mutlaka etkileyici dikkat çekici görseller kullanmaya özen gösterin. Düşük bütçeler ile sayfanızın reklamını yapın. Özgün ve profesyonel olmaya özen gösterin. Araştırma yapmaktan çekinmeyin. Başka butik ve satış hesaplarını inceleyerek bilgi almaya özen gösterin. Ürünlerinize kesinlikle çok uçuk fiyatlar koymayın. Araştırın ve piyasa ortalamasında fiyat belirleyin. Kampanyalar yapın. Örneğin; bir ürün alana ikinci ürün %50 gibi. Ya da 2 ürün alana kargo ücretsiz gibi yapmış olduğunuz kampanyalar müşterilerinizin ilgisini çekecektir. 

Ürün Satışında Başlangıç Aşaması

Ne satacağınız karar vererek ilk adımı atmış olursunuz. Kullanıcılarınızın güvenini kazanın. Takipçilerinizin güvenini kazanmak için ödeme seçeneğinin kapıda ödeme ve havale ile olmasına özen gösterin. Ürünlerinizin görsellerini profesyonel ve dikkat çekici olarak hazırlayın. Her ürün için açıklama ve fiyat bilgisi eklemeyi ihmal etmeyin. Paylaştığınız ürünlerin açıklama kısmına doğru etiketler düzenleyerek daha çok kitleye hitap etmeye özen gösterin. Ürünlerinizin arkasında durun. Takipçilerinizin sizinle iletişime geçmesine izin verin. Sorulan sorular net, yumuşak ve güvenilir bir dil kullanarak tatminkâr cevaplar verin. 

Ürün Satarken Yapmamanız Gerekenler

Satış yaptığınız instagram hesabınızı gizli tutmayın. Herkese açık bir şekilde ayarlayın. Kopya içerik üretmeyin. Müşterileriniz bir soru sorduğu zaman geçiştirmeyin. Düzgün bir üslup kullanarak tatmin edici cevaplar ile karşılık verin. Uzun süre görsel yüklememezlik yapmayın. Sürekli yeni görseller yükleyerek sayfanızı güncel tutun. Diğer sosyal medya satışları ile instagram üzerinden satış yapmayı birbirine karıştırmayın. 

Etiketler :