1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Esnaflar İçin Nefes Kredisi Başvuru Şartları 2020 GÜNCEL
Esnaflar İçin Nefes Kredisi Başvuru Şartları 2020 GÜNCEL

Esnaflar İçin Nefes Kredisi Başvuru Şartları 2020 GÜNCEL

A+A-

Nefes Kredisi Başvuru Şartları

Kobilerin finansman gereksinimlerinin karşılanması hedefi ile bankalar doğrultusunda kendilerine nefes kredisi verilmektedir. Kredi müracaatlarınızı yaparak ideal faiz oranları ve vadelerden yararlanabilirsiniz. Nefes kredisini veren bankaları ve bu bankaların müracaat şartlarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Nefes Kredisi Başvuru Evrakları

Nefes kredisini Kobilerin gereksinimlerini karşılamak hedefiyle yüzde 9.9 faiz seviyesi ile verdiği kredidir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu ve Denizbank arasında oluşturulan uyuşma ile verilmektedir. Üst limit 200 bin TL olarak belirlenmiştir. 0,99 faiz seviyesi ve 12 ay vade ile işletmelere kullandırılabilecektir. Halbank Ziraat Bankası ve Denizbank doğrultusunda esnafa %0,83 faizli kredi verilebilecek. Sayın Başbakanımız doğrultusunda oluşturulan KOBİ’ler amacıyla nefes kredisini lansmanı töreninde müjde verildi. Bu kapsamda KOBİ’ler amacıyla Denizbank, Halkbank ve Ziraaat Bankası doğrultusunda Esnafa nefes kredisini lansmanı verilebilecek faiz seviyesi %0,83 olacak şekilde esnaflara soluk kredisi verilebilecek.

Nefes Kredisi Başvuru Süresi

Toplantıya; TOBB BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU, DENİZBANK GENEL MÜDÜRÜ HAKAN ATEŞ, ZİRAAT BANKASI GENEL MÜDÜRÜ HÜSEYİN AYDIN, TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKCİ katıldı. Bu kapsamda toplantı ardından verdiği karar neticesinde KOBİ’lere %0,83 seviyesinde düşük faizli soluk kredisi verilmesi amacıyla uyuşma sağlandı.

Nefes Kredisi Başvuru Formu

Bu karar ile KOBİ’lerimize beş milyar lira, kredi sağlayacak soluk kredisi belirlendi. Soluk kredisi kapsamında KOBİ’lere senelik %9,90 faiz, %15, %15, %18 olan faizi 9,90 seviyesine aylık olarakta %0,83 faiz seviyesi ile 12 ay vadeli kredi verileceği açıklandı. 3 ay ortamında 80 bin KOBİ’ye soluk kredisi desteği sağlanmış olacak. Bu Proje ile KOBİ’ler nefes alacağı ve yüksek faiz oranlarının altında ezilmeyecek. Denizbank Genel Müdürü Sayın Hakan bey, Odalar Birliği, Ziraat Bankası, Garanti Fonuyla beraber Denizbank’ ın da bu tür bir proje ortamında yer almasından ötürü gurur duyduğunu belirtti. Neticede Ziraat Bankası, Denizbank ve Halkbank doğrulusunda Devlet destekli olarak 12 ay (1 yıl) vadeli aylık %0,83 faiz seviyesi ile KOBİ lere esnafa NEFES KREDİSİ lansmanı sağlanacak. Bu krediye başvurarak, %0,83 x 12 ay kredi lansmanından faydalanabilirsiniz. Esnafa soluk kredisi lansmanı verilebilecek faiz seviyesi %0,83 üzerinden verilebilecek soluk kredisi veren bankalara müracaat gerçekleştirme yeterli olacak. [caption id="attachment_1455" align="alignnone" width="300"]Nefes Kredisi Nefes Kredisi[/caption]

Nefes Kredisi Ziraat Bankası Başvuru

Oda ya da borsa delegesi olan Kobilere özel ideal şartlarda finansman gerçekleştiren Ziraat Bankası -TOBB soluk kredisine Ziraat Bankası şubelerinden müracaat yapılabilir. Kampanyanın özellikleri alttaki gibidir; Krediden; Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Deniz Ticaret Odası ya da Ticaret Borsası delegesi olan, etkinlik gösteren, eczane, kooperatif, döviz büfesi, faktöring şirketi, emlakçı, mali müşavir, yeminli mali müşavir olmayan, gerçek/tüzel kişiliğe haiz KOBI ölçekli işletmeler yararlanabilecektir. Krediler, işletmelerin bağlı bulundukları odalar amacıyla belirlenmiş azami limite göre; aylık %0,99 faiz seviyesi ve 6 ay anapara geri ödemesiz (aylık faiz ödemeli), takip eden 12 ay eşit taksitli toplam 18 ay vade ile kullandırılacaktır. Bağlı bulunulan oda/borsadan alınmış ve “Ziraat Bankası – TOBB Nefes Kredisi” ifadesinin yer aldığı üyelik belgesi ile Şubelerimize müracaatta bulunulacaktır.