1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Esnaf Gelir Kaybı ve Kira Desteği Ödemeleri Sonuçlanıyor
Esnaf Gelir Kaybı ve Kira Desteği Ödemeleri Sonuçlanıyor

Esnaf Gelir Kaybı ve Kira Desteği Ödemeleri Sonuçlanıyor

A+A-

Esnaf gelir kaybı; Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs dolasıyla hafta sonu yasağı çıkması ve kapalı kalan esnaflar için kira desteği ve gelir kaybı desteği yapacağını açıklamıştı. Bu desteğin 3 ay boyunca verileceğini belirtmesiyle birlikte başvuruların E-Devlet üzerinden yapılacağı açıklanmıştı. Esnaflar bu tür başvuruları yaparak sonuçlarını bekliyordu.

Esnaf Gelir Kaybı ve Kira Desteği Ne Zaman Verilecek?

Gelir kaybı destekleri sonuçlanmaya başladı. Kişiler e-devletine girerek gelir kaybı sonuçlarına bakabilirler. Ancak bazı kişiler de kira yardımı başvuruları değerlendirilme aşamasında yazmaktadır. Önümüzdeki günler verilen IBAN numarasında kişiye ait ise ve problem yoksa ödemeler yatacak. Ödemelerin şubat ayının ikinci haftasında yatması bekleniyor.

Esnaf Gelir Kaybı Ve Kira Desteği Desteği Başvuruları Ne Zamana Kadar Sürecek?

Kira ve destek başvuruları oluşan yoğun talep nedeniyle başvuru tarihleri uzatıldı. Son başvuru tarihleri 31 Mart Çarşamba gününe kadar devam edilecek. Zor durumda olan esnaflar için başvuru süreleri genişletildi. Alınan başvurular doğrultusunda değerlendirilme yapılarak ödemeler gerçekleştirilecek. Esnaf Kefalet Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Esnaf Gelir Kaybı Desteği ve Kira Desteği Ne Kadar Verilecek?

Koronavirüs yüzünden kapalı kalan esnaflar gelir kaybı ve kira konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Alınan başvurunun onaylanması halinde 3 ay boyunca banka hesaplarına destek yatacaktır. Bu destekler gelir kaybı olarak 1000 TL olarak ve kira desteği olarak büyükşehirler de yer alan esnaflara 750 TL, diğer şehirler de yer alan esnaflara 500 TL olarak yatacaktır. Başvuru yapması halinde sonuçlarını e-devlet üzerinden takip edebilirsiniz. Esnaf Gelir Kaybı ve Kira Desteği Ödemeleri Sonuçlanıyor

Esnaf Gelir Kaybı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Esnaf gelir kaybına başvurmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden giriş yaparak arama yerine gelir kaybı yazarak Gelir Kaybı Başvurusu linke tıklayarak başvurabilirler. Yeni başvuru yaparak istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde girerek başvurularını tamamlayabilirler.

Esnaf Kira Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?

Esnaf kira destek başvurusu yapmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden giriş yapıldığında arama yerine kira destek yazması gerekir. Çıkan ekranda Kira Destek Başvurusu linkine tıklayarak gerekli bilgilerin doldurulması gerekmektedir. Verilen bilgilerin onaylanması ve sorun yaşanmaması için eksiksiz bilgiler girilmesi gerekmektedir. Başvuru yaptığınızda belli aralıklarla kontrol edilerek durumu sorgulayabilirsiniz.