1. HABERLER

 2. BELEDİYE YARDIMLARI

 3. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

 

Doğu Anadolu bölgemizin tarihi şehirlerinden biri olan Erzurum, sosyal belediyecilik faaliyetlerine koronavirüs zamanında da devam etmektedir. Erzurum Büyükşehir Belediyesi; toplumun refah düzeyini önemseyerek Erzurum’daki ihtiyaç sahiplerine ulaşmaktadır. Bu makalede Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır ve nelerdir ona değinilecektir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlar nelerdir sorusu için Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin ayni ve nakdi yardımları şu şekilde özetlenebilir:

 • Gıda Yardımı
 • Temizlik Malzemeleri Yardımları
 • Kira Yardımları
 • Kömür, Odun vb. Yakacak Yardımları
 • Nakdi (para yardımları, sosyal kart vb.) Yardımlar
 • Muhtaç Asker Ailelerine Yapılan Yardımlar
 • Dul Kadınlara Yapılan Yardımlar
 • Şehit ve Gazi Yakınlarına Yapılan Yardımlar
 • Maddi Durumu Yetersiz Ailelerin Çocuklarına Yapılan Yardımlar (kırtasiye, tablet vb.)
 • Engellilere Yapılan Yardımlar
 • Şartlı Eğitim ve Şartlı Sağlık Yardımı
 • Günlük Sıcak Yemek Dağıtımı
 • Yeni Doğan Bebek Paketi
 • Giysi Yardımı
 • Eşya Yardımı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi; gıda destek paketlerini düzenli bir şekilde Erzurum halkının içerisindeki muhtaç ve dar gelirli aile ve kişilere ulaştırarak temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Pandemi döneminde artan gıdaya ulaşım, halkın bazı kesimlerini zorlamakta olduğu için Erzurum Büyükşehir Belediyesi toplumsal düzeni gıda yardımlarını arttırarak yardımlarını sağlamaya devam etmektedir. Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından, eşinden ayrılmış, eşinden şiddet görmüş ya da eşi tarafından terk edilmiş kadınlara ulaşarak, onlara da ayni ve nakdi yardım sağlanmaktadır. Yoksul aile çocuklarına bir süre önce ücretsiz tablet dağıtan Erzurum Büyükşehir Belediyesi, çocuklara kırtasiye yardımı kapsamında çocuklara defter, kalem, kitap, silgi gibi eğitimlerine devam etmelerine yönelik ihtiyaçlarını karşılayarak Erzurum sınırları içerisinde yaşayan çocukların da yüzlerini güldürmektedir. Aynı zamanda ihtiyaç sahibi çocuklara okula giderken kullanabilecekleri okul çantası, önlük, kitap, mont, bot vb. ihtiyaçları da karşılamaktadır. Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum’un zorlu hava şartlarının yaşandığı çetin kış dönemlerinde de ihtiyaç sahibi vatandaşlarına yakacak yardımları yapmaktadır. Kirada oturup kirasını ödemekte zorlanan ailelere ise kira desteği sunmaktadır. Yani barınma ihtiyaçlarını karşılayarak sosyal belediyecilik anlayışına katkıda bulunmaktadır. Pandemi döneminde maddi sıkıntıya düşen esnaflara da yardımcı olan belediye, maddi güçlük çeken esnafına da gıda yardımı yaparak onları da unutmamıştır. Yaşlılara yönelik olarak evde yaşlı bakım hizmeti veren Erzurum Büyükşehir Belediyesi; yaşlıların pandemi döneminde evde kalmalarını öncelik belirleyerek sağlık muayenelerini ikametlerinden sağlamaktadır. Erzurum'da ikamet eden ve kendisine bakacak kimsesi olmayan bakıma muhtaç kişiler, belediye tarafından gönderilen sağlık personelleri tarafından muayene edilmektedir. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bir başka projede ise yılın her günü aşevlerinde çıkan yemekleri ihtiyaç sahipleri ile buluşturmaktadır. Üstelik içinde bulunduğumuz zor pandemi şartlarında aşevine gidemeyen ihtiyaç sahiplerinin yemeklerini paketleyip ikamet adreslerine teslim etmektedir. Erzurum Büyükşehir Belediyesi; üniversiteyi kazanmış fakat maddi yetersizliklerden ötürü eğitimlerine devam edemeyen öğrencilere, eğitimlerine devam etmeleri adına nakdi yardımda bulunmaktadır. Belediye yoksul ve maddi zorluk çeken kişilere kısa bir süre önce sosyal yardım kartı dağıtmaya başlamıştır. Bu kartlar ile BİM, A-101 gibi marketlerden alışveriş yapabilmeleri mümkün hale getirilmiştir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu Erzurum halkı tarafından sıkça sorulmaktadır. Sosyal yardım işlemleri Erzurum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından sağlanmaktadır. Yardım başvuruların çoğu bu hizmet binası üzerinden gerçekleşmektedir. Bazı yeni çıkan yardım başvuruları vatandaşın kolay ulaşım sağlaması adına Erzurum Büyükşehir Belediye binası üzerinden sağlanmaktadır. Başvurular; belediyenin yanında e-devlet aracılığıyla internet üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. Eğer vatandaşlar, Erzurum Büyükşehir Belediyesine giderek başvurmak istemiyorsa Beyaz Masa’dan kayıt oluşturarak talepte bulunabilmektedir. Başvuru formunda gerekli bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmanız başvuru sürecini hızlandıracaktır. Başvuru için: https://www.erzurum.bel.tr/BeyazMasa/7.html

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama için başvuru sonrasında belirli bir süre geçmesi gerekmektedir. Yoğunluğa göre yaklaşık 15-20 gün içerisinde yanıt veren belediyeye yardım sorgusu için vatandaşlar belediyeye gidebilir, belediyeyi arayarak ya da e-devlet aracılığıyla kontrollerini sağlayarak başvuru sonuçlarına ulaşabilmektedir. E-devlet üzerinden başvuru yapan vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak başvuru sonuçlarına ulaşabilmektedir. Vatandaşlar, Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi için https://www.erzurum.bel.tr/BeyazMasa/7.html adresinden de takip edebilmektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Vatandaşlar için Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru telefon numarası 0442 234 15 41 numaralı hat üzerinden ulaşım yapılmaktadır. Ayrıca yardımlara dair ayrıntılı bilgi edinmek, başvuru esnasında istenilecek tüm belgeleri öğrenmek ya da mevcut sosyal yardım başvurusunu sorgulamak için belediyeye ait olan 444 1 625 telefon numarasından ulaşım sağlanabilmektedir. Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için belediye yetkililer ile iletişime geçilebilmektedir. Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için, Adres: Merkezi Yönetim Cad. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı 25100 Erzurum İrtibat Numarası: 0442 344 12 18 0442 344 12 21 E-posta: sosyal@erzurum.bel.tr

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu için başvuru sağlanılan birimlere göre formlar istenilerek gerekli birimlere iletmeniz istenmektedir. Yardım başvuru formu içerisinde vatandaşların kimlik, çalışma, aile durumu, sigorta, maddi gelir kaynakları gibi bilgiler istenilerek başvuru formu hazırlanılmaktadır. Yardım başvuru formunun içerisinde istenen bilgiler güncel bilgiler verilmesi gerekmektedir. Yardım başvurusu için ekstra olarak durumun doğrulanmasına belgeler gerekebilmektedir. Başvuru merkezine gittiğinizde belgelerinizin eksiksiz verilmesi gerekmektedir. Başvuru merkezine gitmeden önce belediye ile iletişime geçilerek başvurular hakkında bilgi edinilebilir, başvuru için hazırlanacak evraklar öğrenilmektedir. Erzurum Büyükşehir Belediyesi; başvuru formunda yer alan bu bilgiler ile kişilerin sosyo-ekonomik düzeylerinin ölçülmesiyle başvuran kişiye yardım yapıp yapılmayacağına karar vermektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır sorusuna yanıt olarak başvuru bilgisi ve detayları öğrenmek adına çağrı merkezi numarası olan 0442 234 15 41 numaralı hat üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu için dağıtım dönemler içerisinde sosyo-ekonomik durumu yetersiz olan ailelerin temel gıda ihtiyaçlarını karşılama amacı ile çorba, makarna, pirinç, çay gibi erzaklar dağıtılmaktadır. Yardım kolisi başvurusu için Erzurum Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinde başvuru yapılması gerekmektedir. Yapılan başvuru sonrasında ihtiyaç durumu tespit edilerek yardımlar sağlanmaktadır. Toplu şekilde dağıtım sağlanmasıyla belli aylarda dağıtım için bilgilendirme yapılacaktır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu için sosyal belediyecilik alanda çalışmalarını ve yardımlarını sürdüren Erzurum Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi tüm Erzurum vatandaşına ulaşmaya çalışmaktadır. Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımından yararlanmak için Erzurum Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına şahsen başvurabilir, başvuru ardından hanede sosyal inceleme yapılarak uygun görülmesiyle yardımlardan yararlanabilecektir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hasta ve Yaşlılara Destek

Erzurum Büyükşehir Belediyesi hasta ve yaşlılara destek hizmetlerinde bulunarak bakıma muhtaç vatandaşlarını da gözetmektedir. Hareket kısıtlılığına sahip olan yaşlı ve hastaların ulaşımları, sağlık ve evde bakım hizmetleri belediye tarafından karşılanmaktadır. Haftanın belirli günlerinde fizik tedavi hizmetleri de kimi zaman fizyoterapistlerin bakıma gereksinim duyan, hareket kısıtlılığı yaşayan hasta ve yaşlıların ikametlerine giderek gerçekleştirilmektedir. Engellilerin ve 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi yaşlıların ev temizliğinden kişisel bakımlarına, medikal malzeme ihtiyacından psikolojik danışmanlık desteğine kadar başlatılan birçok hizmet belediye tarafından gerçekleştirilmektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvurusu almamaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışına uygun projeler gerçekleştirerek toplumun refahının artmasında önemli adımlar atmaktadır. Bu anlayış doğrultusunda Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmetleri sağlayarak maddi durumu yetersiz, dar gelirli vatandaşları için çalışmalar gerçekleştirmektedir. Muhtaç ve dar gelirlilerin yanı sıra engelli ve bakıma muhtaç hastalar da bu yardımlardan faydalanabilmektedir. Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından kimler yararlanabilir sorusu Erzurum ilçe sınırları içerisinde yaşayan sosyal hizmetlere ihtiyaç duyan tüm vatandaşları kapsamaktadır. Belge ve başvuruları inceleyen Erzurum belediyesi çalışanları sosyal inceleme için sosyal hizmet uzmanlarını görevlendirerek başvuru sahibinin talep ettiği yardımın gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceğine karar vermektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Pandemi nedeniyle iş yerleri kapanan esnaf ve iş yeri çalışanlarına Erzurum Büyükşehir Belediyesi esnaf destek paketi ve alışveriş destek çeki sağlamaktadır.