1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Erzincan Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası. Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama.

A+A-

 

Erzincan, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat bölümünde yer alan ilimizdir. Yanlış göçle beraber büyük şehirlerin kendilerini kalkındırabilecek alt yapılara sahip olamamalarının neticesinde çevre bölgelerden Erzincan iline yönelik nüfus sayımı artmaya başlamıştır. Gün geçtikçe nüfus yoğunluğu artan Erzincan ilinin vatandaşlarına yönelik çalışmaları da göç hızına eş değer olarak artmıştır. Tüm bu kalabalıklaşma kargaşasına geçtiğimiz bir buçuk senelik zaman dilimine bir de pandemiden kaynaklanan halkta işsizlik, mevcut iş yerlerinde ortaya çıkan, kısmi kapanmaların getirisi sıkışıklık ve insanların ev geçindirmede yaşadığı sıkıntılarla beraber şehrin vatandaşlarına yapılan yardımlarda artışlar ve genişlemeler gözetilmiştir. Şehir, her zaman ve her şartta halkın yanında bulunmuş ve bulunacaktır. Yardımların sıklaşması, bazı vatandaşlarda iyi niyeti suistimal etmeye yönelik düşünceler geliştireceği için şehir, yardıma gerçekten ihtiyacı olan vatandaşları bulmada ince eleyip sık dokuyacaktır. Size kısa yolu gösterebilmek için Erzincan Belediyesi yardım başvurusu yazımızı yayıma hazırladık.

Erzincan Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Belediye, her zaman vatandaşına manevi yardım ve destekte bulunduğu gibi zaman zaman maddi yardımlarda da bulunmuş ve bulunacaktır. Erzincan Belediyesi tarafından yapılan yardımlar nelerdir bakalım.  Erzincan Belediyesi aracılığıyla Gıda Yardımı, Kira Yardımı, Kömür Yardımı, Kıyafet Yardımı, Bez Yardımı, Eğitim Yardımı ve Nakdi Yardım gibi pek çok dallara ayrılan yardım kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Şehir, ihtiyacı maddesellikle sınırlanmış halka yardımcı olduğu gibi engeli bulunan, 65 yaş üstü ve hamile vatandaşa da yardımları devam etmektedir. Erzincan, diğer tüm Anadolu şehirleri gibi insanını hangi koşullar altında olursa olsun koruyup kollayan, her zaman vatandaşının arkasında duran bir şehirdir. Uzun zamandır dünyanın etkisinde olan korona virüsle mücadelede ülkemiz de ağır sınavlar vermiş ve öngörüldüğü kadarıyla bir süre daha verecektir. Bu şartlar altında ülke genelinden bağımsız olarak her şehir sorunları ve bu sorunlara çözüm olacak alternatifleri önüne koyup vatandaşın omzundan bu denli ağır sorumlulukları kaldıracak ve hafifletecek çözüm arayışına girmiştir. Eski ve rutin hayatımızda da yer alan bu yardımlar, pandemiyle beraber önemini bir kez daha göstererek yeniliklere sebep olmuştur. Dükkanların kepenk indirmelerinden kaynaklı oluşan işsizliğe karşı şehir, halkından desteğini bir an bile çekmemiştir. Bu süreçte vatandaşa gıda kolisi yardımında bulunmuştur. Evine yemek götüremeyen vatandaşlar olduğu gibi evlerinin kiralarını ödeyemeyen vatandaşların da yanında bulunan Erzincan Belediyesi, ihtiyaç doğrultusunda vatandaşlarına kira yardımında da destek olmuştur. Erzincan, Doğu’da olmasının avantajına çevirerek sıcak bir memleket olmasıyla bilinirken bir o kadar da karasallık ve kırsallığın verdiği donlu ve soğuk günleriyle de meşhurdur. Özellikle kış aylarında ihtiyaç oluşturan yakacak yardımı da Erzincan Belediyesi tarafından halka her zaman ulaştırılmış ve ulaştırılmaya da devam etmektedir. Bunlarla beraber yeni doğan bebekler için bebek maması ve bebek bezi ihtiyaçlar listesine dahil edilmiştir. Her yeni doğan vatandaşın, gelecekte de Erzincan’ın yanında olması için şehir, vatandaşın şu anında bulunmaktadır. Gelecekleri için, Erzincanlı öğrenciler okuldan ne kadar uzaksa belediye de onların bir o kadar yakınında bulunmaktadır. Bu bağlamda eğitim yardımları da gerçekleştirilmektedirler. Ve tüm bu yardımların yetişemediği yerde nakdi yardım devreye girmiştir.      

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorusuna yanıt vereceğiz. Bunun için Erzincan’da ikamet etmek başlıca şartlardan biridir. İhtiyaçlı kategorisine girecek niteliklere sahip vatandaşların başvuru için, Erzincan Belediyesi’ne ait olan resmi internet sitesini ziyaret etmeleri ve başvurularını bu sitede açılan ilanlar üzerinden yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapmak isteyen kişilerin resmi siteye girdikten sonra sağ üst köşede yer alan İLETİŞİM kısmına girerek, isteklerini mesaj üzerinden belediyeye iletmeleri gerekmektedir. Belediye’nin de mesajınızı gördükten sonra sizinle iletişim kurabilmesi için açıklamalar kısmını doldurmanız, ev veya cep telefonu numaranızı, e-mail veya Hotmail adresinizi de belirtmelisiniz. İnternet kullanamayan vatandaşlar için belediyelerden fiziki olarak başvurular da alınacaktır.

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Belediye’ye başvuruda bulunan vatandaşların Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulamaları için belediyeye mesaj gönderirken iletişim adreslerini doğru ve tam yazdıklarından emin olmaları gerekir. Belediye, tarafına ulaşan mesajları gönderen kişinin seçimi üzerine telefon, e-posta veya yazılı olarak olumlu/olumsuz dönüş sağlayacaktır. Belediye’nin yardım kampanyalarından haberdar olmak, başvurmak veya başvurulan yardımın neticesini sorgulamak için Erzincan Belediye’sine ait 444 0 924 telefon numarasını arayarak Belediye ile doğrudan iletişim kurabilirsiniz.

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Erzincan Belediyesi Yardım Başvuru Telefon Numarası, Belediye’ye ait 444 0 924 hattıyla sağlanmaktadır. İhtiyaca göre Erzincan Belediyesi Özel Kalem’e ait numara da resmi internet sitesinde 0446 214 33 24 olarak belirtilmiştir.

Erzincan Belediyesi Yardım Başvuru Formu

İnternet sitesi haricinde fiziksel olarak belediyeye giderek başvuruda bulunacak olanlardan Erzincan Belediyesi Yardım Başvuru Formunu doğru ve eksiksiz doldurarak TC kimlikleriyle beraber gerekli merciye başvurmalara yeterli olacaktır. Bu formu dolduran kişiler değerlendirme sürecine tabii tutulacaktır. Ön aşamayı geçerek yardıma ihtiyacı konusunda emin olunan vatandaşların formda belirttikleri ikamet adreslerine giderek belediye görevlileri sorgulamada bulunacak ve inceleme raporu hazırlayacaklardır.

Erzincan Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzincan Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? sorusuna daha önce değindiğimiz tüm yardım başvurularıyla aynı cevabı vermek mümkündür. Erzincan Belediyesi erzak yardımı başvurusu yapan kişiler değerlendirmelerden olumlu sonuç aldıklarının akabinde yardımlarını ikamet ettikleri adreslere alabilmektedirler. İhtiyaç sahibi herkesin yapabileceği erzak yardımı başvurularını belediyeden ve muhtarlıklardan fiziki olarak yapılabileceği gibi 112, 155 ya da 156 Vefa Sosyal destek hatlarını arayarak da yapabilirler.

Erzincan Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Belediye, erzak kolisi dışında herhangi bir koli yardımı yapmamaktadır. Bundan dolayı Erzincan Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu, belediye tarafından alınmamaktadır.      

Erzincan Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Erzincan Belediyesi giyim, nakdi veya gıda olarak pek çok sosyal yardımda bulunmaktadır. Bu yardımlara başvurmak için Erzincan Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu’nda bulunup değerlendirmeleri geçerek yardımlardan yararlanabilirsiniz. Belediyelerde fiziki veya internetten online olarak başvurularda bulunabilirsiniz. Erzincan Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek Erzincan Belediyesi işsiz, geçiminde sıkıntılar yaşayan, eğitimsel ihtiyaçları olan öğrencilere, kadın ve yeni doğmuş bebeklere yardımda bulunduğu gibi Erzincan Belediyesi Hasta ve Yaşlılara Destek ’te de öncü olmaktadır. Kronik veya herhangi bir rahatsızlığı olan, 65 yaş üzerinde olup da yardıma ihtiyacı olan vatandaşların belirli numaraları arayarak anında yardım hizmeti almaları sağlanmıştır.

Erzincan Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Erzincan Belediyesi süt yardımı bulunmamaktadır.

Erzincan Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Senelerdir süre gelen belediye yardımlarında uzun zamandır pandeminin de şiddetlendirdiği bir artış gözlenmiştir. Bu yardımlarda esas alınan en önemli koşul vatandaşların bu yardımlara gerçekten ihtiyaç duymasıdır. Erzincan Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir? Sorusunun cevabı kısa ve nettir. Erzincan’da ikamet eden ve yardıma ihtiyaçları olduğu konusunda değerlendirmeyi geçen vatandaşların her biri belirttikleri ve istedikleri yardımlardan yararlanabileceklerdir.

Erzincan Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Erzincan Belediyesi esnaf destek paketi bulunmamaktadır.