1. HABERLER

 2. GÜNDEM

 3. Emekli Konut Kredisi Alabilir mi 2020 GÜNCEL
Emekli Konut Kredisi Alabilir mi 2020 GÜNCEL

Emekli Konut Kredisi Alabilir mi 2020 GÜNCEL

A+A-

Emekli Konut Kredisi Alabilir mi

Emekli Konut Kredisi Alabilir mi, Emekli maaşının limit  sınırını aşmayan krediye müracaat yapanların istekleri her vakit onaylanabilir. Bunun için kesinlikle maaşın kesinlikle konut kredisini kullanmak mümkün bir düzeyde olması gereklidir. 5 bin lira aile bütçesi olanların 2,500 liralık bir konut kredisi talep etmelerinde bankaların hiç biri bir sakınca görmez. Ama esasen 2,500 lira emekli maaşı alıp birde bu maaşla konut kredisi talebinde bulunursanız bankalar kesinlikle ya kefil ya da ek bir teminat talep ederek krediyi kendilerini garanti aldıktan sonra bir olasılık vereceklerdir.

Emekli Konut Kredisi Yaş Sınırı

Emekli Konut Kredisi Yaş Sınırı, Bazı bankalar emekliye kredi vermekten çekinir uzun vadeli ve yüksek limitli kredilerin ödenmesinde bir sakınca görmedikleri müşterilerine vermektense geri kalmazlar. Alınacak kredinin ödemelerinin emekli maaşı ile ödenebilecek olması ve kredi notunun da geçerli olması ile emekliler mortgage alabilirler. Bankalar kredi verirken sadece gelir durumunuz bakmazlar bankalar için yaş sınırı ve sahip olduğunun varlıklar da göz önünde bulundurulur. Bankalar bütün bu kriterleri değerlendirerek  verecekleri kredi tutarını belirlerler. Kredi özgeçmişi, bireyin toplam geliri (kiralar dahil), peşinat, taşınmaz malların özellikleri mortgage verilirken bankalar doğrultusunda kredi limitini belirlerken göz önüne alınan kriterlerdir. Günümüzün şartlarında herkes emekli ikramiyesi ile bir ev satın almayı hayal eder. Maalesef ki bundan sonra ev fiyatları dudak uçuklatmaktadır ve emeklilikteki alınan toplu para ev almaya yetmemektedir. Makul bir fiyattan ev bulamayanlar mecburen de olsa bankaların kapılarını aşındırmaktadır. Emekli ikramiyesinin bir ev satın almaya yetmediğini bilen emekli adayları paralarını toplu şekilde krediyi kapamak amacıyla kullanmak istediklerini bankaya bildirirlerse bankalar erken kapatma halinde ödeme planlarını ona göre ayarlarlar ve bankalardan kredi alabilmek düşünüldüğü gibi zor olmaz.   [caption id="attachment_1579" align="alignnone" width="300"]Emekliye Konut Kredisi Emekliye Konut Kredisi[/caption]

EMEKLİ MAAŞINA KONUT KREDİSİ 2020

Emekli Maaşına Konut Kredisi 2020, Emekli maaşının çok üzerinde bir kredi talebinde ise müşterilerin mal varlıkları göz önüne alınır. Adına kayıtlı tarla, arsa, ev ,araba gibi varlıkları ipotek altına alınır. Genelde ev kredilerinde satın alınacak olan evin uzman değerinin % 75 ine kadar finansman sağlanır fakat geri kalan %25 lik peşinat alanı da emeklileri düşündürecektir.

EMEKLİYE KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR

Emekliye Konut Kredisi Veren Bankalar, Emeklilik ikramiyeleri bundan sonra bir ev satın alınacak kadar yüksek olmadığından emekli oluncaya kadar beklemenin de bir manası yoktur. Son iki üç sene içerisinde emekliliğinize yakın bir mortgage kredisi alarak kira derdinden kurtulur ve kendi evinize daha eskiden yerleşme fırsatı yakalayabilirsiniz. Emeklilere promosyon veren bankaların bir başka üstünlükleri da faizsiz kredi vermeleridir. Kredilerin emeklilere basitçe verilmesinin sebebi maaşını kendi bankasından almaları ve ödeme planlarına hakim olmalarıdır. Derli toplu ve sabit bir geliri olan emeklilere bankalar hiç çekinmeden emekliye kredi vereceklerdir. Bankaların ilgi ettiği bütün özellikleri kendi bünyelerinde barındırmaları emeklileri cazip kılan bir etmendir. Bankaların bu yönden emeklilere hiç düşünmeden kredi vermesi konut kredisinde de bir güzellik yapacakları manasını taşır. Uzun vadeli kredilerde tek düşündüren yaş sınırı olabilir. Hemen emekli olacak 65 yaşındaki şahıslar ev kredisi alarak 10 sene sonra 75 yaşına geleceği hesaba katıldığında emeklilere yaş sınırı yönünden da bir engel olmayacaktır.

Emekli Konut Kredisi Faiz Oranları

Emekli Konut Kredisi Faiz Oranları, Bunun için bankaların konut kredilerine müracaat yapacak olan emeklilere kredi veren Ziraat bankasının mortgage ürünün inceleyebilirsiniz.
 • Halkbank,
 • Ziraat Bankası,
 • İş Bankası,
 • Akbank,
 • TEB,
 • INGBank
 • Garanti Bankası,
 • QNB Finansbank,
 • Denizbank
Emekliye konut kredisi vermektedir. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı %1,98, Yapı Kredi Bankası %2,33, Garanti Bankası %2,34, Türk Ekonomi Bankası %2,58 gibi faiz oranları ile konut kredisi sunmaktadır. Devlet memurları için konut kredisi