1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Emekliler Bu Bayram Hem Zam Hem de İkramiye Alacak! Cumhurbaşkanı Resmi Olarak Açıkladı!
Emekliler Bu Bayram Hem Zam Hem de İkramiye Alacak! Cumhurbaşkanı Resmi Olarak Açıkladı!

Emekliler Bu Bayram Hem Zam Hem de İkramiye Alacak! Cumhurbaşkanı Resmi Olarak Açıkladı!

Emeklilerin merakla beklediği çifte ikramiye şenlendirecek haber geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından emekliler için yeni zam haberi gelebilir. Ramazan Bayramı’nda emekliler için tam bayram günü olacak. İkramiye ilgili zam haberi detayları paylaşımı sağlanmıştır.

A+A-

Emekliler bayramlarını daha iyi geçirmek adına bayramda ikramiye maaş veriliyordu. Bu ikramiye maaş modeli 2018 yılında gerçekleşmesi sağlandı. Yılda iki kez verilen emekli ikramiyesi sayesinde daha iyi bayram geçirilmesi sağlanıyordu. 2020 yılı içerisinde yapılan emekli ikramiye zammı 1100 Türk lirası olmuştu.

Emekliye Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak?

Oluşan enflasyon dönemiyle birlikte emeklilerin en düşük maaşı 2500 Türk lirası olmuştu. Bu durum meydana gelmesiyle birlikte emekli ikramiyesinde de zam beklenir hale geldi. Ramazan Bayramı yaklaşmasıyla birlikte emekli zammı için müjdeli haber geleceği de iddia edilmeye başladı.

Gelen haberlere göre Ak Parti tarafında yeni formül hesaplanması sağlanarak emekli ikramiyesi zammı gelerek iyi bir bayram geçirmesi adına zam verileceği söyleniyor. Enflasyona ezdirmemek yapılan çalışmada enflasyon verilerine göre hareket edilerek zam sunumu sağlanacak.

Emekli İkramiyesi Ne Kadar Olacak?

Emekli ikramiyesi yapılan zam hesaplamalarına göre 1100 TL’den 1496 Türk lirasına yükselmesi sağlanacak. Yapılan bayram ikramiyesi zammı yüzde 36.08 olarak hesaplanması sağlandı. Şimdiden merakla beklenmeye başladı.

Diğer iddialara göre hareket edilerek vatandaşı mutlu etmek amaçlı olarak yapılan zam miktarı yüzde 50 olacak şekilde yapılacağı da konuşuluyor. Yeni zamla birlikte 1655 TL veya 1750 TL civarında yapılması sağlanarak hareket edilmesi bekleniyor. Yıl içerisinde toplam 3.500 TL bayram ikramiyesiyle vatandaşa destek çıkılmış olacak. Emekliler şimdiden dört gözle yeni haberi bekliyor.