1. HABERLER

  2. YARDIM

  3. Emekli Vatandaşlara 2625 TL Yardım Parası Yatacak! Devlet Emeklilere Ve Yardıma Muhtaç Vatandaşlara Birçok İmkan Sundu!
Emekli Vatandaşlara 2625 TL Yardım Parası Yatacak! Devlet Emeklilere Ve Yardıma Muhtaç Vatandaşlara Birçok İmkan Sundu!

Emekli Vatandaşlara 2625 TL Yardım Parası Yatacak! Devlet Emeklilere Ve Yardıma Muhtaç Vatandaşlara Birçok İmkan Sundu!

65 yaş ve üstü tüm vatandaşlar şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilecek Özel şehir içi ulaşım kartı olan 65 yaş üstü vatandaşlar herhangi bir para dolumu yapmadan kartlarını kullanabilecek! Devlet Emekli Vatandaşlara Ve Yardıma Muhtaç Olanlara Birçok İmkan Sunuyor! Evde Bakıma İhtiyaç Duyanlara Devlet Her Ay Destek Sağlamakta!

A+A-

Emeklilerin geçim sıkıntısı son günlerde en büyük gündemlerden biri haline geldi. Devlet, geçim sıkıntısı yaşamakta olan emeklilere nakit para yardımına devam edecek. 65 yaş ve üstü olanlar, evde bakım desteğine ihtiyaç duyanlar devletin vermiş olduğu yardımlar ile maaşlarına ek ödeme alabilecekler. Aranmakta olan koşulların sağlanması durumunda ise 2625 TL olarak emekli vatandaşların hesabına geçmekte. Tüm emekli vatandaşların faydalanabilecek olduğu ödemelerden yetim ve dul aylığı alanlar da yararlanabilecekler.
Devlet Emekli Vatandaşlara Ve Yardıma Muhtaç Olanlara Birçok İmkan Sundu!

Emekli vatandaşlara ve yardıma muhtaç olanlara devletin sağlamış olduğu birkaç imkan bulunmakta. Engelli maaşı, evde bakım maaşı, 65 yaş aylığı, ücretsiz ulaşım, sağlık hizmetleri gibi birçok destek emekli vatandaşlar için seferber edilmekte. Emekliye yapılmış olan yardım ödemeleri başvuru koşuluyla gerçekleşmekte. Devlet yardım ödemesi almak için Sosyal ve Aile Hizmetler Müdürlüğü aracılığıyla başvuru yapmak aynı anda gerekli şartları taşımak gerekiyor. Şartları taşımakta olan emekli vatandaşlara 2625 TL`ye varan maddi yardım verilmekte.
Evde Bakıma İhtiyaç Duyan Bütün Vatandaşlara Devlet Her Ay Destek Ödemesi Sağlıyor!
Evde bakıma ihtiyaç duyan vatandaşlara devlet tarafından her ay destek ödemesi sağlanmakta. Bakıma muhtaç yaşlı, engelli ve hasta kişilere Sosyal ve Aile Hizmetler Bakanlığı bütçesi üzerinden verilmekte olan evde bakım maaşı 2021 senesi için 1797 TL olarak açıklandı. Evde bakım aylığı yılbaşında enflasyon oranları doğrultusunda zamanlanacak. Evde bakım parası ödemesi alırken öncelik ile hane içinde kişi başına düşmekte olan gelirlere bakılmakta. Önemli kriter olan gelir kriterinde hane içinde kişi başında düşen gelirlere bakılmakta. Önemli kriter olan gelir kriterinde hane içinde kişi başında düşmüş gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması gerekiyor.
65 yaş ve üstü vatandaşlar herhangi bir sosyal güvenceleri ve ya gelirleri olmaması durumundan devletin sağlamış olduğu 65 yaş maaşı imkanından faydalanabilmektedir. Evli olan vatandaşlar eşinin de herhangi bir geliri bulunmaması durumunda 65 yaş maaşı iki tarafa da bağlana biliyor.