1. HABERLER

  2. SOSYAL YARDIMLAR

  3. Elektrik Yardımı Nasıl Alınır? Elektrik Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?
Elektrik Yardımı Nasıl Alınır? Elektrik Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Elektrik Yardımı Nasıl Alınır? Elektrik Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Elektrik yardımı ilgili olarak yardım yapılacağı duyuruldu. Vatandaşların yüksek fatura gelmesinden dolayı zor durumda olan vatandaşlara müjde geldi? Elektrik yardımı başvuru nasıl yapılır? Tüm detaylarıyla elektrik yardımı desteği konumuzda anlatımı sağlanmıştır.

A+A-

Yeni gelen faturalardan sonra elektrik faturaları yüksek geldi. Dar gelirli vatandaşlar faturalardan zorlandığı içinde Sosyal Yardımlaşma bölümlerine yoğun talep oluştu. Süreç içerisinde yeni bir hamle yapılarak elektrik yardımı desteği yapılacağı açıklandı.

Yapılan yardım olarak indirim elektrik tarifesine geçiş yapabilecek. Faturaların bir nevi azaltılmasında vatandaşın bütçesine daha yararlı halde olacaktır. Ayrıca kronik hastalar için yardım başvurusu sağlanmaktadır. Kronik hastalara özel ayrı bir bütçe hazırlanarak hareket edilmektedir.

Elektrik Yardım Desteğine Nasıl Başvurulur?

Elektrik yardım desteğine başvuru yapabilmek için bulunduğunuz ilde yer alan Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde çalışan Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne giderek müracaat etmeniz gerekmektedir. Bölgenizde ilçe de bu tür müdürlükler bulunuyorsa gidebilirsiniz. Aksi halde il üzerinden müracaat etmeniz gerekmektedir.

Diğer başvuru yöntemleri olarak kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek başvurunuzu sağlayabilirsiniz.

Yapılan başvuru sonrasında bilgileriniz alınarak değerlendirilme altına alınacaksınız. Başvurularda hane halkının geçim standartları araştırılarak elektrik yardımından faydalanabiliyorsunuz. Evinizde yardıma muhtaç birey bulunuyorsa bunları belirtmeniz gerekmektedir.

Elektrik yardımıyla ilgili olarak yeni yardım paketleri de gelecek. Vatandaşların enflasyona karşı mücadelesi için yapılacak adımlarda geliştirilme aşamasında yer alıyor.

Kronik Hastalara Elektrik Yardım Desteği

Evde bakım yardımı alan kronik hastalığı bulunan kişilere de 200 TL yardım sağlanmaktadır. Kronik hastalar için E-devlet üzerinden sosyal yardım başvurusu sağlayarak hareket edebilirler. İncelemeler sonucunda geri dönüş sağlanmaktadır.