1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Elazığ Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Elazığ Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Elazığ Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Elazığ Belediyesi Sosyal Yardımlar Nelerdir? Elazığ Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Elazığ Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

A+A-

Elazığ, ülkemizde Doğu Anadolu bölgesinde yer alır. Türkiye’de ve dünyada yaşanan salgın sebebi ile ekonomik sıkıntılar içine giren Elazığ halkı maddi olarak zor dönemler yalamıştır. Bu sebeple Elazığ Belediyesi yardım başvurusu başlatarak kendi vatandaşlarına yardım etmeye başlamıştır. Korona virüs döneminde birçok esnaf ve insan işlerinden olmuşlardır. Bu sebeple, bu süreçteki belediyede yapılan yardımlar insanlara yardımcı olmuştur.

Elazığ Belediyesi Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Elazığ Belediyesi, yardıma muhtaç birçok vatandaşına birçok alanda sosyal yardım imkânı sunmaktadır. Elazığ Belediyesi sosyal yardımlar nelerdir diye bakacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz; öğrenciler için para yardımları, temizlik malzemesi yardımı, gıda ve erzak yardımı, kira yardımı, para yardımı, yakacak yardımı, günlük sıcak yemek dağıtımı, dul kadınlara yapılan yardımlar, engelli vatandaşlar için yapılan yardımlar, şartlı eğitim destekleri, çocuklara tablet ve kırtasiye eşyası dağıtımı, muhtaç asker ailelerine yapılan yardımlar, yeni doğan bebeklere bez ve mama yardımı, şartlı sağlık yardımı, evde yaşlı bakım hizmeti, doğal afetlere maruz kalmış kişilere yardımlar, yaşlılara yapılan yardımlar ve şehit ve gazi aileleri için yapılan yardımlar yer almaktadır. Elazığ Belediyesi, yardıma muhtaç kişilere, yetimlere, korona virüs dönemi sıkıntı yaşayan esnafa, kimsesi olmayan yaşlı kişilere, işini kaybeden kişilere, dul kadınlara ve onların yetimleri yardım başvuruları sonuçlanırken öncelik tanınarak değerlendiriliyor. Yardıma muhtaç kişilerin çocuklarına kırtasiye yardımı yapılmakta, temel ihtiyaçları ve kıyafet ihtiyaçları karşılanmaktadır. Yoksul ailelerin korona virüs döneminde çocukları eğitim alabilmesi için tablet ve ücretsiz internet erişimi yardımı yapmaktadır. Elazığ Belediyesi, depremzedelere nakdi yardımlar yapmaktadır. Kira desteği, gıda kolileri gibi birçok alanda yardımcı olmaktadır. Günlük olarak yetimlere, kimsesizlere ve durumu olmayanlara sıcak yemek dağıtımı yapılmakta. Korona virüs döneminde ise aşevlerinde hazırlanan yemekler yaşlı kişilerin ve hastaların evlerine kadar götürülmekte. Dar gelirli ailelerdeki çocuklara para yardımı da yapılmaktadır. Elazığ Belediyesi, vatandaşlarına sosyal kart dağıtarak marketlerde harcamalarına olanak sağladı.

Elazığ Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yaşanan korona virüs salgını insanların maddi durumlarını oldukça zoru sokmuştur. Halkına yardım etmek isteyen Elazığ Belediyesi yardım başvuruları başlatmıştır. Bu kötü zamanda vatandaşını düşünen Elazığ Belediyesi, yoksul ailelerin evine birçok yardım yapmıştır. Elazığ Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır merak eden vatandaşlar için açıkladık; belediyeye giderek yardım başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal yardım formunu doldurmanız ile başvurunuz gerçekleşecektir. Eğer belediye binasına gidemiyorsanız e-devlet üzerinden yapabilirler. Önünüze çıkan başvuru formunu doldurmanız ve hangi sosyal yardıma başvurmak istiyorsanız seçmelisiniz. Bu şekilde doldurduğunuz online başvuru formu belediye yetkililerine ulaşacaktır.

Elazığ Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Elazığ Belediyesi’nin sosyal yardımlarına başvurabilmek için birçok yöntem bulunur. E-devlet üzerinden başvuru formu doldurarak ya da belediyeye giderek başvuru yapabilirsiniz. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar sosyal yardım başvuru formunu doldurduktan sonra karar sürecini takip etmelidirler. Yardım başvurusu yaptıktan sonra Elazığ Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemini e-devlet üzerinden, belediye binasına giderek ya da belediyeyi arayarak öğrenebilirler.

Elazığ Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Sosyal yardıma başvurduysanız ve sonucu öğrenmek istiyorsanız birçok yöntem bulunmaktadır. 65 yaş üzerindeki insanlar belediye binalarına gitmeden de arayarak yardım alabilirler. E- devlet üzerinden başvuru yapan kişiler yine e-devlet sitesi üzerinden sonuçları öğrenebilir. Bir başka yöntem ise belediyeye gitmektir. Eğer belediye binasına gidemeyecek durumdaysanız telefon ile arayabilirsiniz. Elazığ Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası 0424 248 47 01’dir. Her türlü soru ve görüş almak için belediyeyi arayabilirsiniz.

Elazığ Belediyesi Yardım Başvuru Formu

İhtiyaç sahibi ve durumu olmayan kişiler sosyal yardım alabilmek için öncelikle Elazığ Belediyesi yardım başvuru formu doldurması gerekmektedir. Elazığ Belediyesi yardım başvuru formu; kişisel bilgileri, maddi durumu, ailede kaç kişinin yaşadığı, mesleğiniz, T.C kimlik numaranız gibi soruları içermektedir. Yardım başvuru formunda özellikle maddi durumunuza yönelik sorular bulunmaktadır. Bu sayede muhtaçlık seviyeniz ölçülmektedir. Yardım başvuru formunu doğru ve noksan olmayacak şekilde doldurmanız gerekmektedir. Yanlış bilgiler ile doldurup belediye yardımı alırsanız faizi ile geri ödemeniz istenecektir. Yanlış doldurulan bilgiler suç teşkil edebileceğinden dolayı doğru bilgilerin girilmesi önemlidir. Doğru ve eksiksiz bir şekilde sosyal yardım başvuru formunuzu doldurduktan sonra başvuru işleminiz gerçekleşmektedir.

Elazığ Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Elazığ Belediyesi, belirli zamanlarda gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Elazığ Belediyesi vatandaşlarını Ramazan ayında unutmayarak yardıma muhtaç kişiler için gıda kolisi dağıtmaktadır. Elazığ Belediyesi erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır diye merak eden vatandaşlar için anlattık; eğer gıda ve erzak yardımı başvurusu için Elazığ Belediye’sine gidebilir veya  e-devlet üzerinden yardım formunu doldurarak başvurabilirsiniz. Bir başka yöntem ise Vefa Sosyal Destek hatlarını arayarak gıda yardımı isteme hakkına sahipsiniz. İnternetten üzerinden başvurabilir ve eğer daha fazla yardım isterseniz sosyal yardımlaşma kurumlarına başvurular yapabilirsiniz.

Elazığ Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Elazığ Belediyesi yardım kolisi başvurusu bulunmamaktadır. Yardıma muhtaç insanlara Elazığ Belediyesi, Ramazan ayında gıda kolileri ulaştırmaktadır. Eğer yardım kolisi alabilmek istiyorsanız Elazığ Valiliği sitesinden, e- devlet üzerinden ya da belediye binasına giderek başvuru yapabilirsiniz. Başvurularınız kısa sürede sonuçlanacak ve yardım kolileriniz size ulaşacaktır. Elazığ Belediyesi, Ramazan ayında birçok aileye gıda yardımı yapmış ve evlerinde sıcak çorba içebilmelerine olanak sağlamıştır.

Elazığ Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Elazığ Belediyesi, yoksul, durumu olmayan, ihtiyaç sahibi, gazi ve şehit aileleri gibi birçok kişiye sosyal yardımlar yapmaktadır. Başvurmak isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden, internetten Elazığ Valiliği üzerinden ya da Elazığ Belediye binasına giderek başvuru yapabilirsiniz. Sosyal yardım başvuru formunu doldurduktan sonra Elazığ Belediyesi sosyal yardım başvurusu gerçekleşmiş olur. Elazığ Belediyesi sosyal yardım olarak; öğrenciler için para yardımı, gıda ve erzak yardımı, kira yardımı, yakacak yardımı, şartlı eğitim desteği, temizlik malzemesi yardımı, günlük sıcak yemek dağıtımı, kira dağıtımı, şartlı sağlık yardımı, evde yaşlı bakım hizmeti, yeni doğan bebeklere mama ve bez yardımı, para yardımları, sosyal yardım kartları, çocuklara tablet ve kırtasiye yardımı, yaşlılara yapılan yardımlar, engelli vatandaşlara yapılan yardımlar, muhtaç asker ailelerine yapılan yardımlar, dul kadınlara yapılan yardımlar, gazi ve şehit ailelerine yapılan yardımlar ve doğal afetlere maruz insanlara yapılan yardımlardır. Elazığ Belediyesi öncelikli olarak yoksullara, muhtaç kişilere, kimsesizlere, kimsesi olmayan yaşlılara, korona virüs sebebi ile işsiz kalanlara, korona virüs sebebi yüzünden zora düşen esnaflara, dul kadınlara ve onların yetim çocuklarını göz önünde bulunduruyor.

Elazığ Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek

Elazığ Belediyesi hasta ve yaşlılara destek vermeye korona virüs döneminde de devam etti. Sosyal Vefa Destek grubunun yardımı ile birçok yardıma muhtaç ve yaşlı olan kişiye yardım edildi. Geliri az olan ailelere, işten ayırımış kişilere ve esnafa yardım olmayı amaç edinen Vefa Sosyal Destek Grubu gönüllüleri sayesinde ayni ve maddi yardım yapmakta. Başvurmak isteyen kişilerin yapması gereken şey 112, 155 ya da 156’yı aramak. Durumu olmayan ailelere ücret almadan gıda yardımı yapan Vefa Sosyal Destek grubu 65 yaşından büyük insanların ve kronik rahatsızlığı olan kişilerin temel alışveriş ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Eve gelen gönüllü insanlara yaşlı kişilerin alınan şeylerin ücretlerini ödemeleri gerekiyor. Temel ihtiyaç dışında banka ve kamu yardımları da yapmaktalar.

Elazığ Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Elazığ Belediyesi süt yardımı başvurusu bulunmamaktadır.

Elazığ Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Elazığ Belediyesi, yardıma muhtaç birçok aileye sosyal yardım imkanı sunar. Elazığ Belediyesi yardımlarından kimler yararlanabilir sizler için yazdık; kimsesizlere, yaşlılara, engelli vatandaşlara, doğal afet kazasındaki mağdurlar, dul kadınlara, şiddete maruz kalan kadınlar, yoksul olanlar, geliri az olanlar Elazığ Belediyesi yardımlarında öncelikli olarak kabul edilmektedir. 65 yaş üstü kişiler, eşlerinden şiddet gören kadınlar ve kaçan kadınlar, en az %40 engeli olanlar ve bu yüzden çalışamayan insanlar, kimsesi olmayan insanlar belediye yardımlarına başvurma hakkına sahipler. Elazığ Belediyesi, bazı belgeler isteyebilir. Örneğin; muhtaçlık belgesi, öğrenci belgesi, ölüm belgesi vb. Belediye tarafından istenilen belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Sosyal yardım başvurduktan sonra belediye eve bir komisyon gönderir ve o komisyonu evi ve durumu inceler. Daha sonra ise yazılan rapor belediyeye verilir ve belediye tarafından incelenir ve karara bağlanır. Eğer yardıma başvurduysanız ve yardıma muhtaçlığınız ortadan kalktığında belediyeye bilgi vermeniz gerekmektedir. Muhtaç olmadan alınan yardımlar fark edildiğinde faizi ile ödenmesi bekleniyor.

Elazığ Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Elazığ Belediyesi esnaf destek paketi bulunmamaktır. Ancak, pandemi sürecinde belediye esnaf için yardımlar oluşturmuş ve Elazığ esnafına destek olmuştur.