1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Edirne Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Edirne Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Edirne Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Edirne Belediyesi Sosyal Yardımlar Nelerdir? Edirne Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Edirne Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

Edirne, Türkiye’de Marmara bölgesinde yer almaktadır. Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar Edirne halkını zora sokmuştur. Bu sebeple Edirne Belediyesi yardım başvurusu açarak vatandaşlarına yardım etmeye başlamıştır. Dünyada yaşanan salgın ve insanların çalışamaması birçok esnafı ve kişiyi işinden etmiştir. Bu sebeple, insanlar son 1.5 yıldır ekonomik sıkıntı içerisinde yaşamaktadır. Belediye yardımları halkın daha iyi yaşamasına olanak sağlamıştır.

Edirne Belediyesi Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Edirne Belediyesi, yardıma muhtaç birçok vatandaşına birçok alanda sosyal yardım imkânı sunmaktadır. Edirne Belediyesi sosyal yardımlar nelerdir diye bakacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz; kıyafet yardımı, evde yaşlı bakım hizmeti, şartlı eğitim ve sağlık yardımları, temizlik malzemesi yardımı, yakacak yardımı, erzak ve gıda kolisi yardımı, kira yardımı, muhtaç asker ailelerine yapılmakta olan yardımlar, para yardımı, engelli vatandaşlara yapılan yardımlar, şehit ve gazi ailelerine yapılan yardımlar, dul kadınlara yapılan yardımlar, eğitim gören çocuklar için tablet yardımı, yoksul ailelerin çocuklarına yapılan yardımlar ve yoksul ailelerde doğan bebekler için bez ve mama yardımı yapılan yardımlar arasında yer almaktadır. Edirne Belediyesi, yoksullara, kimsesizlere, muhtaç kişilere, engelli vatandaşlara, bakacak kimsesi olmayan yaşlılara ve birçok ihtiyaç sahiplerine sosyal yardımları ile yardımcı olmaktadır. Edirne Belediyesi, bazı durumlarda belge isteme hakkına sahiptir. Örneğin; fakirlik belgesi, öğrenci belgesi, ölüm belgesi vb. Birçok öğrenciye okul dönemi kırtasiye yardımı, engelli vatandaşlara baston, akülü araba gibi yardımlar, yoksul ailelerin temel ihtiyaçlarını ve afetzadeler için para yardımları yapılmaktadır. Evlerini olmayan kişilerin barınma ihtiyaçlarını karşılıyor, bir kaza sonucu ailesine ve kendisine bakamayan kişilere para yardımı sunabiliyor.

Edirne Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ülkemizde ve dünyada yaşanan korana virüs salgını insanların maddi durumlarının kötüleşmesine sebep olmuştur. Halkına yardım etmek isteyen Edirne Belediyesi vatandaşlarına yardım etmek için yardım başvuruları başlatmıştır. Bu zor günlerde vatandaşını düşünen Edirne Belediyesi, halkındaki yoksul insanlara yardım etmeyi görev bilmiştir. Edirne Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır merak eden vatandaşlar için açıkladık; Edirne Belediye binasını ziyaret ederek başvuru yapabilirler. Bir başka yardım başvurusu yapabilme yolu ise e-devlet üzerindendir. Artık, yoksul ve yardıma muhtaç vatandaşlar e-devlet üzerinden form doldurarak yardımlara başvurabilirler. Özellikle yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan yoksul ve muhtaç vatandaşlar için e- devletten başvuru yapma imkanı onlara kolaylık sağlamıştır. İlk adım olarak başvuracakları sosyal yardımlardan birini seçmeleri gerekmektedir. Online bir şekilde başvuru formunu doldurduktan sonra, başvuruları sisteme düşecektir. Bir başka yol ise belediyeyi arayarak sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Edirne Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Edirne Belediyesi’nin sosyal yardımlarından yararlanmak istiyorsanız, belediyeye giderek, e-devlet üzerinden ya da arayarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra Edirne Belediyesi yardım başvuru sorgulama işlemini belediye binasına giderek, e-devletten kontrol sağlayarak ya da telefonla arayıp bilgi sahibi olarak yardım başvuru sonuçlarını öğrenebilirler. Sosyal yardım başvurunuzu internet üzerinden yaptıysanız sık sık kontrol etmenizi öneririz. 65 yaşından büyük kişiler ve konik rahatsızlığı olan insanlar için kolaylık olması nedeni ile telefon aracılığıyla da sosyal yardımlara başvuru yapılmakta ve sonucu öğrenebilirsiniz.

Edirne Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Sosyal yardım başvuru sonucunuzu öğrenmek için birçok yöntem bulunur. 65 yaş üzeri yaşlı vatandaşlar ve kronik rahatsızlığı bulunan hasta vatandaşlar  belediye binasına gitmelerine gerek kalmadan yardım başvurusu yapabilme haklarına sahipler. Online bir şekilde başvuru gerçekleştirebilir ve evden çıkmadan sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Yaygın olarak başvuru sonucunu öğrenme yöntemi belediye binasını aramaktadır. Edirne Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası 0284 213 91 40’dır.

Edirne Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Yoksul ve durumu olmayan kişiler, yardım alabilmek için öncelikle Edirne Belediyesi başvuru formu doldurması gerekmektedir. Edirne Belediyesi başvuru formu, kişisel bilgiler, meslek, maddi durum gibi soruları içermektedir. Belediye yetkilileri tarafından incelenecek olan yardım başvuru formunun doğru bilgilerle doldurulması gerekmektedir. Doldurulan bu bilgiler sayesinde yetkililer yardıma muhtaç olup olmadığınıza karar vermektedir. Eksik bilgiler olması durumunda başvurunuz iptal edilebilir ya da sonuçlanması geç sürebilir. Bu sebepten dolayı formdaki bilgiler noksan olmamalı ve doğru bir şekilde doldurulması önemlidir. Eğer yanlış bilgiler ile yardım başvuru formunu doldurursanız; bu durum tespit edildiği zaman aldığınız yardımların faizi ile birlikte ödemeniz gerekmektedir. Yalan söylendiği için cezai bir yaptırım uygulanmaktadır. Bu yüzden ileride sıkıntı yaşamamak için girilen bilgilerin doğru olması önemlidir.

Edirne Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Edirne Belediyesi, yardıma muhtaç olan vatandaşlarına gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Edirne Belediyesi erzak yardım başvurusu nasıl yapılır merak eden vatandaşlarımız için anlattık; eğer maddi zorluk içerisindeyseniz muhtarlığa ya da belediye binasına giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Belli dönemler içerisinde yapılan erzak yardımları maddi durumu kötü olan vatandaşlara yapılmaktadır. Yardım kampanyalarından elde edilen yardımlar ise maddi durumu kötü olan ailelere yardım olarak verilmektedir. Edirne Belediyesi korona virüs döneminde vatandaşını düşünmüş ve İmece platformu oluşturmuştur. İhtiyaç sahipleri ve yardım yapmak isteyen insanlar üye olmakta ve insanlara bu şekilde yardımlar ulaşmaktadır. Bu uygulama sayesinde gıda, eşya, mama gibi yardımlar gönderilmektedir. Bu şekilde yaşanan bu salgın döneminde insanlar arasındaki ilişkiler güçlendirilmiş ve birlik duygusu uyandırılmaya çalışılmıştır.

Edirne Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Edirne Belediyesi yardım kolisi yardımı bulunmamaktadır. Bunun dışında ihtiyaç sahibi insanlara gıda yardımı yapılmaktadır. Edirne Belediyesi’nin yaptığı İmece uygulaması insanların birbirine yardım etmesine sebep olmuş ve birçok yoksul aileye gıda yardımı bu şekilde yapılmıştır. Korona virüs döneminde yardımlarını artıran Edirne Belediyesi vatandaşlarını düşünmüş ve onlara yardım etmiştir.

Edirne Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Edirne Belediyesi, yoksul ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarına sosyal yardımlar sunmaktadır. Sosyal yardım almak isteyen durumu olmayan vatandaşlar Edirne Belediye’sine giderek, e-devlet üzerinden ya da arayarak başvuru sağlayabilirler. Öncelikle yapmaları gereken yardım formu doldurmaktır. Formu doldurduktan sonra, Edirne Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmış olurlar. Edirne Belediyesi vatandaşlarına sosyal yardım olarak; kıyafet yardımı, erzak ve gıda yardımı, evde bulunan yaşlılara bakım hizmeti, yakacak yardımı, temizlik malzemesi yardımı, para yardımı, şartlı eğitim ve sağlık yardımları, kira yardımı, şehit ve gazi ailelerine yapılan yardımlar, yoksul asker ailelerine yapılan yardımlar, dul kadınlara yapılan yardımlar, engelli vatandaşlara yapılan yardımlar, eğitim yaşında olan çocuklar için tablet dağıtımı, yoksul ailelerin çocuklarına olan yardımlar ve durumu olmayan ailelerin yeni doğmuş olan bebekler için bebek maması ve bez yardımı yapılmaktadır.

Edirne Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek

Edirne Belediyesi hasta ve yaşlılara destek vermeye korona virüs döneminde de devam etti. Edirne Vefa Sosyal Destek Grubu ile kronik hasta olan yaşlılar ve 65 yaş üzerindeki insanların temel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Edirnede yaşayan yaşlı ve kronik hastalığı olan vatandaşlar 112, 155 ya da 156’yı arayarak ihtiyaçlarını söyleyebiliyorlar. Daha sonra gönüllüler tarafından hazırlanan ihtiyaçlar evlerine teslim edilmektedir. 65 yaşından büyük olan veya kronik hastalığı bulunan insanlar ödemeleri gelen gönüllü vatandaşlara yapmaktadırlar. Eğer durumu olmayan kişiler ise ücret talep edilmemektedir. Bulunan gönüllüler arayan kişilerin önemli olan banka, kamu ya da özel kurumlardaki işlerini de çözüme ulaştırıyor.

Edirne Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Edirne Belediyesi süt yardımı yapmamaktadır.

Edirne Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Edirne Belediyesi maddi durumu olmayan yardıma muhtaç kişilere birçok sosyal yardım imkanı sunmaktadır. Edirne Belediyesi yardımlarından kimler yararlanabilir diye düşünecek olursak; şehit ve gazi aileleri, dar gelire sahip olanlar, dul kadınlar, yoksullar, kimsesizler, engelli vatandaşlar, muhtaç asker aileleri, doğal afet ve kazalara maruz kalmış kişiler; gıda ve para yardımlarına başvurabilirler. Korona virüs döneminde iş yerlerini kapatan esnaflar ya da işten çıkarılan kişiler ise sosyal yardımlardan yararlanabilirler. Edirne Belediyesi, başvuru formu dışında sizden bazı belgeler talep etme hakkına sahiptir ve talep edebilir. Örneğin; öğrenci belgesi, fakirlik belgesi, sağlık raporu vb. Belediye, yardım edeceği insanların evine inceleme komisyonu göndermektedir. Bu komisyondaki kişiler ev halkının ekonomik durumunu inceledikten sonra ihtiyaç sahibi olup olmadığı hakkında belge hazırlamaktadır. Daha sonra bu belge belediyeye teslim edilir ve belge incelendikten sonra karar verilir. Eğer yardım almaya başladığınızda muhtaç durumdaysanız ve daha sonra bu durumunuz geçtiyse mutlaka Edirne Belediye’sine bilgi vermeniz gerekmektedir. Bilgi verdikten sonra yardımlar kesilecek ve farklı muhtaç kişiye verilecektir. Eğer bilgi verilmez ise alınan yardımların faizi ile birlikte ödeme yapılması gerekmektedir.

Edirne Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Edirne Belediyesi esnaf destek paketi vermemektedir.