1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Düzce Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

Düzce Belediyesi yardım başvurusu ihtiyacı olan muhtaç insanların yapmış olduğu başvuru türüdür. Pandemiyle birlikte vatandaşına desteği arttıran Düzce Belediyesi, bu sayede zorlu süreçte toplumsal refahı üstte tutmak istiyor. Düzce il sınırları içinde oturan yoksul, muhtaç, engelli vatandaşlar Belediyenin düzenlemiş olduğu bu yardımlardan yararlanabiliyor. Düzce Belediyesi 65 yaş üstü vatandaşlara ve dul kadınlara yardımlarını da esirgememektedir. Bu zorlu dönemde sokağa çıkamayan 65 yaş üstü için faaliyetlerini son derece önemle sürdürmekle beraber toplumsal refahı da arttırmakta.

Düzce Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Düzce Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Belediye, ihtiyaç sahibi ailelerin yaşam şartlarını kolaylaştırmasına yönelik yardımlarda bulunuyor. Gıda ve erzak yardımı, kömür, odun vb. yakacak yardımı, nakdi yardımlar, kira desteği, günlük sıcak yemek dağıtımı, engelliler için yapılan yardımlar, muhtaç asker aileleri için yapılan yardımlar, şehit ve gazi aileleri için yapılan yardımlar Belediyenin faaliyetlerini sürdürdüğü yardımlardır. Dul kadınlara yapılan yardımlar, temizlik malzemesi yardımı, şartlı eğitim ve sağlık yardımları, yoksul aile çocuklarına yapılan kırtasiye ve ücretsiz tablet yardımı, yeni doğan bebekler için bebek bezi ve mama yardımları ise Düzce Belediyesinin sunmuş olduğu diğer yardımlardır.

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Belediye yardımlarını yaparken önceliğini daima yoksul ve muhtaç insanlara yapmaktadır. Yardıma muhtaç insanlar yardım başvurusu yapabilmek için Belediye binasına gidip başvuru formlarını doldurması gerekir. Teknolojinin dünyamıza bu kadar yakından girdiği zamandan itibaren vatandaşlar başvurularını artık e-devletten de yapabiliyor. Vatandaşlar e-devlete girdikten sonra yardım isteyecek oldukları belediyeyi ve yardım türünü seçerek başvuru formunu elde edebilir. Başvuru formunda işler yolunda giderse vatandaş Belediyeye çağırılıyor.

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Düzce Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemini başvuru hakkında son durumu öğrenmek isteyen vatandaşlar yapıyor. Başvuru sorgulama işlemini gerçekleştirmek için başvuru zamanının üstünden en az 3 veya 4 hafta geçmelidir. Bu tarihler belediyenin yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir. Başvuru işleminin üstünden bir ay geçtikten sonra vatandaşlar form hakkında son durumu öğrenmek için sorgulama işlemini yapabilirler. Bu işlemi gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar Belediyeye gidebilir veya Belediyeyi arayabilirler. Aynı işlemi gerçekleştirmek e-devlet üzerinden de mümkün hale geldi.

Düzce Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Düzce Belediyesi yardım başvuru formu yardım için ihtiyaç duyan insanların doldurmuş olduğu bir formdur. Bu formları eksiksiz ve doğru doldurmak Düzce Belediyesi adına oldukça önem arz etmektedir. İhtiyaç sahibi insanların vermiş oldukları cevaplar üzerinden yola çıkarak yardımları veren Belediye bu sorulara bu yüzden önem veriyor. Başvuru formunda ihtiyaç sahibi vatandaşın meşgul olduğu işi, aylık geliri, hanedeki kişi sayısı, TC kimlik no ve maddi durumlarına ait sorular yer alıyor.

Düzce Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Düzce Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Erzak yardımı toplumun refah seviyesini arttırmak adına atılan adımlardan biridir. Vatandaşın yanında olarak yardım ihtiyacın bir nevi de olsa gidermek isteyen Düzce Belediyesi yapmış olduğu yardımlarla da bunu desteklemektedir. Düzce erzak yardımı yapmak isteyen vatandaşlar ALO 153 Düzce Beyaz Masa destek hattını arayabilirler. Belirlenmiş olan Beyaz masa iletişim hattına mesaj atarak bilgi alabilmek de mümkündür. Başvuru formunu Beyaz Masa Destek hattına ilettikten sonra gerekli işlemler başlatılacaktır. İncelemeler olumlu yönde ilerlerse vatandaşa dönüş yapılıp hangi dönemlerde yardım yapılacağı hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

Düzce Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Düzce Belediyesi yardım kolisi başvurusu ihtiyaç sahibi vatandaşların yardım beklemesi halinde ortaya çıkan bir yardım türüdür. Yardım paketleri içerisinde gıda ve mutfak eşyaları koyarak ailelerin gider yükünü azaltmak isteyen Düzce Belediyesi bugüne kadar emeklerinin karşılığını da almış bulunuyor. Yardım kolisi hakkında bilgi almak için vatandaşların yine Beyaz Masa Destek hattını aramaları gerekiyor. Destek hattı yardım kolisi hakkında gerekli bilgiyi vererek ihtiyaç durumu için başvuracak kişinin başvuru formu doldurmasını istiyor. Erzak yardımı için kayıt oluşturulması halinde vatandaşa hangi dönemler arası dağıtılacağı hakkında bilgi veriliyor.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Düzce Belediyesi sosyal yardım başvurusu pandemiden önce Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde yapılmaktaydı ancak artan vaka sayıları ve tehlike saçan virüs nedeniyle başvurular Beyaz Masa Destek hattına alındı. Beyaz Masa sistemi vatandaşların taleplerini alarak çözüm sağlamak adına girişimleri bulunmaktadır. Bu girişimleri gerekli birimlere aktararak vatandaşın yardım almasını sağlamaktadır.

Düzce Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek

Düzce Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek olarak Vefa Sosyal Destek çatısı altında toplanmıştır. Jandarma, polis, öğretmen gibi devlet memurlarından oluşan bu destek ekibi 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan bireyler için alışverişe çıkıyor. Eczane, market gibi ihtiyaçlarını görerek ücretlerini kapıda teslim alıyorlar. Vefa Sosyal destek ekiplerine her yerden ulaşmak mümkündür. 112, 155, 156 tanıdık numaralarla gönüllü vatandaşlara kolayca ulaşılabilir.

Düzce Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Düzce Belediyesi süt yardımı başvurusu yapmamaktadır.

Düzce Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Düzce Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir? Ülkede diğer iller gibi Düzce ili de belirli yardımlar yaparken vatandaşlarda muhtaçlık, ihtiyaç durumu gibi özellikler yani kriterler aramaktadır. Yani Düzce Belediyesi yardımlarını muhtaç, işsiz kalan, engelli ve ihtiyaç durumu teşkil eden vatandaşlara yapıyor.

Düzce Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Düzce Belediyesi Esnaf Destek Paketi adı altında dükkanını yeniden açan esnaflara dezenfektan takımları dağıtmaktadır. Yeni kalkan yasaklara hoş geldin diyebilmek adına birçok dezenfektan yardımı yapan Düzce Belediyesi hijyenik bir yönetim davranışı da sergilemiştir.

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Düzce Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası Beyaz Masa için 0533 788 81 81 olarak belirlenmiştir. Vatandaşlar ALO 153 destek hattıyla da yardım başvuruları için gereken desteği alabilirler.