1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Döviz Artışına İnat Bankalar Faizsiz Kredi Vermeye Başladı! Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor?
Döviz Artışına İnat Bankalar Faizsiz Kredi Vermeye Başladı! Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor?

Döviz Artışına İnat Bankalar Faizsiz Kredi Vermeye Başladı! Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor?

Halkbank faizsiz kredi dağıtımına başlayacak. Yapılan kredi sayesinde kadın girişimci, genç girişimci ve esnaflara faizsiz kredi imkanı sağlanmak isteniliyor. Halkbank faizsiz kredi ne zaman verilecek? Ne kadara kadar kredi tanımlanması sağlanacak? Gerekli şartları ne olacak? Faizsiz kredi haberin detayları paylaşımı sağlanmıştır.

A+A-

Halkbank tarafından vatandaşlara yeni bir müjdeli haber verilmesi sağlandı. Yapılan haberle birlikte vatandaşlara faizsiz kredi çekme imkanı sağlanan kredi paketleri oluşturulması sağlandı. Kredi çıkma nedeni olarak son zamanlarda artış gösteren faiz oranları yüzünden vatandaşlar giderlerini ve girişimlerini kredilerle karşılayamaz oldu. Yüksek faiz oranları da vatandaşın kredi çekmemesine neden oluyordu. Yaşanan bu tür durumlarla birlikte Halkbank sıfır faizli kredi çekme imkanı tanındı.

Halkbank Uzun Vadeli Kredi Detayları

Yeni kredi paketi içerisinde sıfır faizli paket sağlanarak yapılacak. Kredi paketlerinde en önemli özelliği ise vade sayısı olarak yerini aldı. Kredi paketinde 60 ay vadeli ve 12 ay ertelemeli veya 36 ay vadeli 6 ay ertelemeli olarak sağlanarak kredi desteği sağlanacağı haberi sağlandı.

Sıfır Faizli Kredi Kimlere Sağlanacak?

Yapılan krediler genç girişimci, esnaf ve sanatkarları, 1 yıllık ustalık belgesi 100 bin TL ve kadın girişimcilere 225 bin TL’ye kadar sıfır faizli kullanması sağlanıyor. Yapılan sistem kadın girişimcilerin önünü açmak için yapılıyor.

Sıfır Faizli Kredi Nasıl Başvuru Yapabilir?

Sıfır faizli kredi başvurusu banka şubelerine giderek başvurularını sağlayabilirler. Yapılan kredi başvurusunda kadın girişimcilere daha çok önem verilerek hareket ediliyor. Faiz ödemeden sağlanan kadın girişimcilerin yolu açılmak isteniyor. Vatandaşlar ilgili oldukları alanda başvurularını sağlayarak kısa süre içerisinde krediden faydalanması sağlanıyor. Detaylı bilgi için çağrı merkezinden ve Halk bank şubelerine giderek işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.