1. HABERLER

  2. YARDIM

  3. Devlet Her İhtiyaca Göre Yardıma Başladı! Kira, Gıda, Elektrik Faturası, Doğalgaz, Yakacak, Okul Para Yardımı Alabilirsiniz!
Devlet Her İhtiyaca Göre Yardıma Başladı! Kira, Gıda, Elektrik Faturası, Doğalgaz, Yakacak, Okul Para Yardımı Alabilirsiniz!

Devlet Her İhtiyaca Göre Yardıma Başladı! Kira, Gıda, Elektrik Faturası, Doğalgaz, Yakacak, Okul Para Yardımı Alabilirsiniz!

Sahipleri dikkat! Aralık sosyal yardım başvurusu şimdiden başladı. Ekonomik dalgalanmalar nedeniyle maddi sıkıntı yaşayan kişilere devlet yardımı yapılmasına yönelik başvuru formu ekranı açıldı. sosyal yardım..

A+A-

Ekonomik dalgalanmalar ve yükselen enflasyon verileri nedeniyle vatandaşların yaşam standartları her geçen gün iyileşmekte ve devletin sosyal yardımları daha önemli hale gelmektedir. Devlet Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla başvurular alınırken, belediyenin sosyal yardımları da devam ediyor.

İzmir, İstanbul ve Ankara belediyelerinden kışa destek programında rekor başvurular olsa da Aralık ayında devlette sosyal yardım başvuruları başladı. Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlamak için sosyal yardım sağlayın. Kış aylarının gelmesiyle birlikte akaryakıt, doğalgaz ve elektrik faturalarında katkı maddeleri öne çıkarken, son dönemde fiyat artışları nedeniyle gıda katkı maddeleri de dikkatleri üzerine çekti.

Akaryakıt yardımı: milli kömür yardımı, doğalgaz yardımı uygulaması!

Ulusal akaryakıt yardımları arasında ailelere yapılan kömür yardımı en çok talep edilenidir. Kış gelmeden teslimatlar Türkiye Kömür İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen sevkiyat takvimine göre yapılmaktadır. Ayrıca belediyeler ve sosyal yardım vakıfları aracılığıyla ihtiyaç sahibi kişilere doğalgaz yardımı yapılmaktadır.


İş arayanlara istihdam rehberliği ve işe başlama yardımında mali yardım sağlayın!

Yardım programı kapsamında iş arayanlar unutulmayacak olup, İŞKUR tarafından iş görüşmeleri için önerilenlere iş tavsiyesi yardımı kapsamında ücret ödenmektedir. 3294 Sayılı Kanun kapsamında düzenli sosyal yardım programlarından yararlanan bir ailede yaşamak; 18-55 yaş arası sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları uygun olarak değerlendirilecektir.

Sosyal yardım gıda yardımı uygulaması! Tedarik yardımı için nereye başvurabilirim?

Aileler, sosyal yardım dernekleri ve belediyeler tarafından en sık yapılan yardım gıda yardımıdır. Her ay ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yapılmakta olup, başvurular e-devlet üzerinden veya kaymakamlığa bağlı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı SYD üzerinden yapılabilmektedir.


PTT Güç Yasası yardım başvurusu için şartlar nelerdir?

Elektrik faturası yardımı için başvuruda bulunmaya gerek yoktur ve 3294 ve 2022 sayılı kanunlar kapsamında düzenli sosyal yardım programlarından yararlanan ihtiyaç sahibi aileler otomatik olarak yardımdan yararlanır. Fatura PTT ile ödenirken belirlenen yardım tutarı faturadan düşülerek tahsil edilir.