1. HABERLER

 2. GÜNDEM

 3. Devlet Demiryollarında İşçi Nasıl Olunur 2020 GÜNCEL
Devlet Demiryollarında İşçi Nasıl Olunur 2020 GÜNCEL

Devlet Demiryollarında İşçi Nasıl Olunur 2020 GÜNCEL

A+A-

Devlet Demiryolları İşçi Alımı

2020 senesinde Devlet Demiryolu (TCDD) bünyesine memur ve emekçi statüsünde personel alımları her sene belli yarıyıllarda personel gereksinimine binaen yapmaktadır. Devlet Demiryollarında İşçi Nasıl Olunur 2020 Emekçi statüsünde kamu sarihten atama yolu ve merkezi atama sistemleri ile alımlar yapmaktadır. TCDD bünyesinde emekçiler taşeron ismine ve kamu ismine çalıştırılmaktadır. Kamu ismine çalışmak için müracaatlar merkezi atama olarak yapılan alımlara müracaat yapılmalıdır.Açıktan atama ilanlarına başvurmak için Kamu Personeli sınavına girmek ve en az 60 puan almak gereklidir. Merkezi alımlarda ise tren teşkil memuru alımları yapılarak lise mezunu adayların girdiği imtihandan en az 90 puan alması istenmektedir. Ön lisans mezunu adaylardan tren teşkil memuru alımlarında istenen imtihan puanı ise 86'dır. Lise mezunu olarak TCDD bünyesinde çalışmak isteyenler sarihten soymalarda imtihanlardan yüksek puan alarak müracaat yapmaları olası gözükmekte. [caption id="attachment_1282" align="alignnone" width="406"]devlet demiryolu 2020 devlet demiryolu 2020[/caption]

Devlet Demiryolları İşçi Alımı Başvurusu

Devlet Demiryolu TCDD Genel Müdürlüğü 2020 senesinde bünyesine katmak için makinist emekçiliği, Yol bakım onarım emekçiliği, elektronik emekçisi, Yüksek gerilim tesisat emekçiliği, elektrikçi gibi değişik pozisyonlar için daimi emekçi alımları yapacaktır.
 • Tren makinist işçiliği için Makinist alıyor.
 • Yol bakım onarım işçiliği için Demiryolu Hattı Bakım onarımcısı alıyor.
 • Elektrikçi Raylı Sistemler ve Sinyalizasyon Bakım ve Onarımcısı olacak Mekanik Elektrikli
 • Sinyal uzaktan kumanda işçiliği bölümlerine işçi alımları yapılıyor
 • Yüksek gerilim tesisat işçiliği için yüksek gerilim sistemcisi alıyor
 • Mekanik Bakım ve Onarım
 • Elektrikçi, Elektrikçilik
 • Elektronik işçisi
 • Mekanik Taşıt Kuruluş Aygıt ve Vinç Cerrahlığı
 • Tren Teşkil Emekçiliği
 • Liman Vinç Cerrahı
Başvurularda adayların dikkat etmesi gereken detaylar ve belgeler Devlet Demiryolu TCDD resmi internet sitesi üzerinden verilmektedir.

Devlet Demir Yollarına Nasıl Girebilirim

İşkur tarafından TCDD ' nin teklifi üzerine verilen daimi işçi alımı ilanları için adaylar başvuruda bulunabiliyor. İŞKUR tarafından ilanların yayınlandığı tarihten itibaren daimi işçi alımı ilanlarına başvurularını İŞKUR il müdürlüklerine ya da İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. TCDD bünyesinde alınmak üzere verilen işkur üzerinden verilen ilanlara başvuruda bulunabilmek için daimi işçi alımına kadro pozisyonlarına göre meslek liselerinin ve meslek yüksek okullarının istenilen bölümlerinden mezun olmak şartı aranmaktadır.