1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Müjde! Ramazan Öncesi İndirime Girdi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Müjde! Ramazan Öncesi İndirime Girdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Müjde! Ramazan Öncesi İndirime Girdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan indirim müjdesini yayınladı. Yapılan indirimler Ramazan Bayramı gelmesi ile birlikte Market alışverişlerine etkilenmesi bekleniyor. Market alışverişlerinde ne tür teşvikler yayınlandı? Tüm detayları ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan market alışverişi açıklaması paylaşılmıştır.

A+A-

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantı tam 3,5 saat boyunca devam etti. Toplantı sonrasında kameralar karşısına geçerek önemli açıklamalarda bulunana Erdoğan, çok sayıda ürüne KDV indirimi yapıldığını müjdeledi. Detaylar haberimizde..

Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamasında, “Deterjan, sabun, tuvalet kağıdı, bebek bezi gibi ürünlerin KDV’sini yüzde 18’den 8 indirme kararı aldık. Yeme içme hizmetlerinde KDV oranını yüzde 8 olarak belirliyoruz” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

KDV İndirimi Geliyor!

Küresel ve bölgesel krizler karşısında ülkemizi güçlü tutmanın mücadelesin verirken tüm kesimleri koruyacak idari reformları da yapıyoruz.

İlk etapta gıda ürünlerinde KDV tutarını %8’den %1’e düşürmüştük. Bu indirim 14 Şubat’tan itibaren et, süt yumurta tahıl gibi birçok üründe uygulanmaya başlanmıştır.

Deterjan, bebek bezi gibi ürünlerin KDV’sini 18’den %8’e indirme kararı aldık. Ayrıca yeme içme hizmetlerinde KDV tutarını %8 olarak belirliyoruz.

Konutlarda İndirim

Satın alınan konut, nerede olursa olsun metre karesine göre değişen aynı kademeli KDV uygulanacaktır. Net alanı 150 metrekareyi aşmayan konutlarda KDV %8’dir. Aşan kısmı için %18 KDV uygulanacaktır.

Arsa ve arazilerin KDV oranını da %18’e indirerek inşaat finansman yükünü azaltıyoruz.

Yatırım teşvik belgesi kapsamındaki işlerin Turizm yatırımlarını da buna dahil ediyoruz.

Tıbbi cihazların KDV’sini %18’den %8’e indiriyoruz.