1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Çorum Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

Çorum, Orta Karadeniz’de bulunan bir ilimizdir. Çorum Belediyesi, 2021 yılında da yardıma muhtaç vatandaşlarımıza çeşitli imkanlar sunmaya devam ediyor. Zorlu geçen pandemi döneminde de vatandaşlara, dükkanını kapatmak durumda kalan esnafa para, kira gibi çeşitli yardımlarda bulunmayı sürdürüyor. Belediyenin sağladığı bir diğer ayrıcalıkta, yardıma muhtaç bireylere birer sosyal yardım kartı vermesi. Bu kart ile aynı zamanda giyecek,kıyafet, gıda gibi ihtiyaçlarını da karşılamaları mümkün. Gelin hep beraber bu yazı aracılığı ile, Çorum Belediyesi yardım başvurusu formu nasıl doldurulur, başvuru yapabilmek için gerekli şartlar nelerdir ve sosyal yardım başvuruları nasıl yapılır öğrenmeye ne dersiniz?

Çorum Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Belediye, her yıl düzenli olarak yardımlar yapmakta ve önceliği olan vatandaşları belirleyip ona göre ayrıcalık sağlamaktadır. Çorum Belediyesi tarafından yapılan yardımlar nelerdir diye açıklayacak olursak, yakacak, erzak, eğitim, sağlık, eğitim çağındaki çocuklar için kırtasiye ve tablet yardımı, eşini kaybetmiş ya da eşinden boşanmış kadınlara yapılan yardımlar, sıcak yemek yardımı, bebek maması ve bebek bezi yardımı, engellilere yapılan yardımlar belediye tarafından yapılan başlıca yardımlardır. Belediye yardıma muhtaç vatandaşların yanı sıra önceliği düzenli maaş almayan ve mesleği olmayan kişilere sağlıyor. Asgari ücretin altında maaş alan vatandaşlar da bu haktan yararlanabiliyor. Şehit ve gazi yakınlarına da yardımlar yapmaktan geri kalmıyor. Ayrıca yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına da mont,çizme,önlük gibi temel ihtiyaçları olan yardımları yapmaya devam etmektedir. Yardıma muhtaç vatandaşlar, kendilerine dağıtılan sosyal yardım kartı ile ŞOK, Migros, Bim gibi marketlerden de alışveriş yapabiliyorlar.

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediyenin yardımlarından faydalanmak istiyorsanız bizzat belediyeye gitmelisiniz. Online olarak faydalanabilmeniz için e-devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. E-devletten başvuru yaptığınız takdirde sosyal yardım sorgulama talebi sekmesine tıklayınız. Daha sonrasında TC kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizi sisteme girmeniz gerekmektedir. Son olarakta açılan sayfadan başvuru yapmak istediğiniz belediyeye tıklayarak seçim yapmalı ve başvuru formunuzu doğru ve eksiksiz olarak doldurmalısınız. Son işlemleri yaptıktan sonra onayla butonuna tıklayarak başvurunuzu tamamlamalısınız. Böylelikle, Çorum Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabını da bu başlık altında yanıtlamış olduk.

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Çorum Belediyesi’ne yapılan yardımları öğrenmek, başvuru sonucunuza ulaşmak ve olumlu ya da olumsuz olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız belediyi arayabilir ya da bizzat gidebilirsiniz. Ayrıca e-devlet sorgulama talebi üzerinden de başvurunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde, Çorum Belediyesi yardım başvurusu sorgulama ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Çorum Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası 0364 225 08  10 ile, yapmak istediğiniz sosyal yardım başvurusu, şartları ve edinilmesi gereken belgelere ulaşmak mümkün. Detaylı bilgi almaya dikkat etmeniz, başvuru esnasında bir hata yapmamanız açısından oldukça önemlidir.

Çorum Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Çorum Belediyesi’ne bizzat giderek başvuru yapmak ya da e-devletten başvurunuzu gerçekleştirmek istiyorsanız, Çorum Belediyesi yardım başvuru formu aracılığı ile bunu gerçekleştirmeniz mümkün. Başvuru formunda, isminiz, soy isminiz, mesleğiniz, evli olup olmadığınız, maaşınız gibi temel bilgilerin yer aldığı sorular bulunmaktadır. Eğer formu eksiksiz bir şekilde doldurursanız, yardımlardan faydalanma şansınız o kadar artacaktır. Formda yanıtlanan soru ve cevapların, doğru ya da yanlış yanıtlanıp yanıtlanmadığı belediye tarafından araştırmaya tabii tutuluyor. Bu sebeple formdaki bilgileri doldururken en ufak bir hatada bulunmamaya özen göstermelisiniz.

Çorum Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çorum Belediyesi erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır sorusunu cevaplayacak olursak, belediyeye gidebilir veya e-devlet üzerinden başvuru sağlayabilirsiniz. Ayrıca, belediye her sene Ramazan’da binlerce yoksul vatandaşa yiyecek yardımı yaparak erzak yardımı başvurularına sessiz kalmamaktadır. Erzak yardımı başvurusundan, yaşlı ve engelliler, kimsesizler, düşük gelirli vatandaşlar ve pandemiden dolayı işini kaybeden iş yerleri, esnaf ve vatandaşlar da faydalanma hakkına sahipler. Erzak yardımları ile belediye, vatandaşın karnını doyurmasına önemli derece olanak sağlıyor ve bu sayede yardıma muhtaç vatandaşlara büyük ölçüde yarar sağlıyor.

Çorum Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Belediye, her sene düzenli olarak vatandaşlara yardımlar sağlamakta ve yardıma muhtaç vatandaşlara bu konuda daima öncelik tanımaktadır. Eğitim çağındaki çocuklara tablet, kırtasiye ürünleri gibi temel ihtiyaçlarından faydalanmalarını sağlayacak ürünleri temin ediyor. Tablet ile EBA’dan dersleri ücretsiz olarak izlemelerine vesile oluyor. Ayrıca yardıma muhtaç her vatandaşa giyecek, yiyecek gibi temel ihtiyaçları adına da yardımlar sağlanıyor. Çorum Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşların belediyeye gitmeleri ya da e-devlet üzerinden de form doldurarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Tablet yardımına başvurmak isteyen velilerin, muhtarlıktan fakir olduklarına dair belge almaları ve öğrenci belgelerini de belediyeye götürüp teslim etmeleri gerekmektedir.

Çorum Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Çorum Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu yapmak isteyen vatandaşların belediyeye gitmeleri ya da e-devlet üzerinden başvuru formunda yer alan bilgileri doldurmaları gerekmektedir. İhtiyaç sahibi bireyler arasında gelir seviyesi düşük olan, kişisel bakımı gerekli, yaşlı ve kimsesiz, engelli olanlar öncelikli sıradadır. Sosyal yardımda bulunamayacak herhangi bir engeli olan birey için gönüllü sosyal çalışanlar görevlendirilir ve bu vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamada onlara yardımcı olurlar. Bu gönüllü çalışanlar birtakım ilgili sosyal vakıflarla iş birliği sağlarlar ve sosyal destek hizmeti oluşturular. Ayrıca, muhtarlık, özel kurum ve kamu kuruluşları da bu yardımların oluşturulmasında önemli rol oynarlar.

Çorum Belediyesi Hasta ve Yaşlılara Destek

Zorlu geçen pandemi sürecinde ne yazık ki en çok zorlanan vatandaşlar kronik hastalığı olan bireyler ve yaşlılar oldu. Çorum Belediyesi, hasta ve yaşlılara destek olmak amacı ile Vefa Sosyal Destek Grubu’nu kurdu. 155,156 ve 112 numaralı hatlarla sosyal destek grubuna ulaşabilir ve ihtiyaçlarınızı belirtebilirsiniz. Ayrıca grupta çalışan gönüllüler, ücretsiz bir şekilde dışarı çıkma riski taşıyan hasta ve yaşlıların ihtiyaçlarını kapıya kadar teslim ediyorlar. Sosyal destek grubu çalışanları aynı zamanda dışarı çıkma riski olan hasta ve yaşlıların banka ve kamu işlemlerini de sağlıyor. Bu yardımlar sayesinde 65 yaş üzeri kronik hastalar ve yaşlıların büyük ölçüde işini kolaylaştırıyor ve onların sesi haline geliyor.

Çorum Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Belediyeye yapılan başvurular arasında, Çorum Belediyesi süt yardımı başvurusu ne yazık ki bulunmamaktadır. Eğer yeterli sayıda başvuru sağlanırsa süt yardımı başvurusu da yapılan yardımlar arasında yerini alacaktır.

Çorum Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Çorum Belediyesi yardımlarından kimler yararlanabilir sorusunu yanıtlamamız gerekirse, öncelik her zaman yoksul, kimsesiz, dul, maddi durumu yetersiz, düzenli bir işi olmayan vatandaşlara verilir. Eğer yardıma muhtaç olduğunuzu gerçekten kanıtlamak istiyorsanız, belediye tarafından size verilen belgeleri eksiksiz doldurmalı ve muhtaçlık durumunuzu en doğru şekilde belirtmelisiniz. Yardım başvurusu yaptığınız belgenin amaca hizmet kapsamında dikkatli bir şekilde doldurulması istenmektedir. Örneğin e-devletten başvurunuzu yaptıysanız, başvuru formunuzun incelenmesi sonrası ön görüşmeye gitmeniz gerekir. Daha sonrasında yapılan başvurular kapsamında bir komisyon oluşturulur ve bu komisyona göre onayı alındığı takdirde başvurulardan yararlanabilecek vatandaşlar belirleniyor.

Çorum Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Pandemi dolayısı ile zor zamanlar geçiren vatandaşlardan biri de esnaflardır. Özellikle dolmuşçu, taksici ve servislere dair birçok karar alındı ve bu kararlar doğrultusunda esnaftan ruhsat ücreti, levha ücreti gibi ücretlerin alınmayacağı duyurusu yapıldı. Çorum Belediye başkası Halil İbrahim Aşgın, virüs sebebi ile kapanan birçok iş yerinden dolayı esnafın mağdur olduğunu ancak belediyenin yardımları doğrultusunda Çorum Belediyesi esnaf destek paketi ile, hem vatandaşın hem de esnafın işini kolaylaştırmayı ve onlara gıda, yakıt, kira gibi yardımlar yapmayı hedeflediklerini belirtmiştir.