1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çeyiz Hesabı Açılan Bankalar Listesi 2020
Çeyiz Hesabı Açılan Bankalar Listesi 2020

Çeyiz Hesabı Açılan Bankalar Listesi 2020

A+A-

Kamu Mevduat Bankaları: Vakıf Bank, Ziraat Bankası, Halkbank. Özel Mevduat Bankaları: Türk Ekonomi Bankası, Akbank, Şekerbank, Türkiye Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası,Yapı ve Kredi Bankası, Turkish Bank, Fibabanka, Anadolubank. Kamu Katılım Bankası: Ziraat Bankası Özel Katılım Bankaları: Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Turkish Bank, Fibabanka, Anadolubank.

Halkbank Çeyiz Hesabı

En az 3 yıl birikim ve en geç 27 yaşında evlilik şartı ile çeyiz hesabı Halkbank'ta. Şartlar:
  • T.C. vatandaşları ve mavi kart sahipleri
  • 18 yaşından küçükler velisi ile gelmeli
  • 24 yaşından küçük olmak
Aylık veya 3 aylık ödeme planına göre ödeme yapılabilir.Yurt içi şubelerinde birikimler TL cinsinden yapılmaktadır. Asgari ödeme tutarının hesapta kalması koşulu ile yılda 2 kez hesaptan para çekilebilir. Hesap açmak için Halkbank şubesini ziyaret ediniz.

Akbank Çeyiz Hesabı

Şartlar hemen hemen tüm bankalarda aynıdır. Hesap 1 müşteri adına açılabilmekte, transfer yapılamamaktadır. Bir aylık düzenli ödeme tercih ettiğiniz taktirde 125 ile 1.254 TL arasında, üç aylık düzenli ödeme seçildiğinde ise 376 ile 3.764 TL arasında ödeme yapılmaktadır. Hesabın faiz oranı 1 yıl için banka tarafından belirlenmektedir. 1 yarıyıl içinde banka ancak iki kez çekim hakkı tanımaktadır.

Albakara Çeyiz Hesabı

Hesabınız sadece TL cinsinden açılabilir. 95 müşteri - 5 banka kâr paylaşım oranı söz konusudur. Ortak hesap açılamaz. Ya da farklı bankaya taşıma yapılamaz. Brüt kazancınıza %10 stopaj vergisi uygulanır. Hesap işletim ücreti tahsis edilemez. Evlenecek çiftlerden her ikisi de çeyiz hesabı açtırabilir. Daha fazlası için ziyaret edin. çeyiz hesabı

Kuveyt Türk Çeyiz Hesabı

Hem bayan hem de erkeklerin yararlanabileceği çeyiz hesabını açtırmak için 18-24 yaş arasında olmak gerekiyor. Ödeme periyotları aylık ve 3 aylık şeklindedir. Hesabın açılış tarihinde sadece bir defalığına mahsus olmak kaydı ile 18.822,94 TL yatırılabilir. İki kez para çekim hakkınız bulunmaktadır. Cari hesaptan ya da kredi kartından ödeme talimatı verilebilmektedir. 95/5 kâr oranı ile çalışır. Siz de Kuveyt Türk'ten çeyiz hesabı açtırmak istiyorsanız hemen tıklayınız.

Türkiye İş Bankası Çeyiz Hesabı

Türk lirası cinsinden 3,4,5 yıl vadeli olarak açtırılabilmektedir. Evlenmeyi planlayan çiftlerin her biri sözü geçen devlet katkısından faydalanabilir. Hesabın açılışında yatırılan ilk tutar ilk talimat sayılmaktadır. 2 yıl vade ve üstünde en yüksek faiz oranı belirlenir. Ana vadeden önce hesap kapatma işlemi yapılmak istenirse müşteriye faizler ödenmez. Düzenli ödemelere göre devlet katkısı oranları aşağıda belirtilen gibidir; 36 aydan az süre ile birikim yapılması halinde devlet katkısı ödenmez. 36-47 ay için hesaptaki birikim tutarı % 10 ile çarpılır. 48-59 ay için hesaptaki birikim tutarı % 15 ile çarpılır. 60 ay ve üzeri için hesaptaki birikim tutarı % 20 ile çarpılır. Siz de İş Bankasından çeyiz hesabı açtırmak istiyorsanız tıklayınız.  
Etiketler :