1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Büyükbaş Hayvan Yemi Fiyatları 2020
Büyükbaş Hayvan Yemi Fiyatları 2020

Büyükbaş Hayvan Yemi Fiyatları 2020

A+A-

Büyükbaş Hayvan Besi Yem Fiyatları

Kasaplık sektöründe kullanılacak olan sığırların beslenmesi emeli ile verilen yemleri ifade etmektedir. Hayvanlara verilecek olan otların taze değil, soldurularak verilmesi gerekmektedir. Genç hayvanların besiye alınması daha manalı olmaktadır.büyükbaş hayvan besi yem fiyatları, büyükbaş hayvan süt yemi fiyatları, hayvan yemi fiyatları, büyükbaş hayvanlar, büyükbaş hayvan yemlikleri Besiye almakiçin en ideal zaman, sütten kesim sonrası olan yarıyıldır. Hayvan besicilik için kullanılabilmeleri için et yakalama özellikleri ve beden yapıları gelişmiş olmalıdır. Hayvanlar için yapılacak olan ahırların ideal koşullarda olması gerekmektedir. 50 kilo maliyetine oranlanacak yem ölçüyü 1 kgdır. Başka Bir Deyişle canlı ağırlığı 100 kilogram olan bir hayvana günde 2 kg yem karmasıverilmelidir. Bu yazımızda sizlere büyükbaş hayvan yem fiyatları  ile ilgili bilgi vereceğiz.Fakat unutulmaması gereken bir nokta var,alınacak yemlerde maliyetten ziyade niteliğe dikkat edilmelidir. Verim elde edilebilmesi ismine nitelikli yemler seçim edilebilmelidir. Hayvanlara her yarıyılda kar yem verilmeli ve yem kaplarının hijyenik olmasına itina gösterilmelidir. Yemler gıda bedelleri bakımından yüksek kapasiteye sahip olmalıdır. Yeni ve 1 haftalık yemler karma olarak hayvanlara verilebilir. Hayvanlara lüzum dinleyecekleri oranda su verilmesi de bu anlamda ehemmiyetlidir. Maliyetlerin eksiltilmesi için kaba yem de verilebilir. Bu safhalardan sonra hayvan gelişimleri kumpaslı olarak araştırılmalıdır. Gelişimleri yavaş olan hayvanlar için yeni stratejiler uygulanmalıdır.

Büyükbaş Hayvan Süt Yemi Fiyatları

Süt sığırları için kullanılan karma yemlere süt yemi ismi verilmektedir. Besi antta olduğu gibi hayvanlara verilecek olan otların taze olmamasına itina gösterilmelidir. Hayvanlara verilecek olan suların basitçe erişilir olması gerekmektedir. Verim elde edebilecek hayvanların beslenmesi gerekmektedir. Faydasız hayvanlarla zaman tüketilmemelidir. Zira mevcut şirketinizde en ehemmiyetli maliyet unsurunuz yem giderleri olacaktır. 2,5 litre süte karşılık verilecek yem ölçüyü 1 kg olacaktır. Paklik kaidelerine uyulması ve hayvanların hijyenik koşullara uyması gerekmektedir. Hayvanlar için yem verme ve süt sağma saatleri belirlenmeli ve bu saatlerin dışına çıkılmamalıdır. Hayvanların uygun bakım şartlarına sahip olması gerekmektedir. Süt sığırlarına verilecek yemler kesif yem ağırlıklı olmalıdır. Örneğin %60 kesif yem veriliyorsa %40 kaba yem verilmelidir. İlk 1 haftada eski ve yeni yemler karıştırılmalıdır. Yine belirtmek gerekir ki verim alabilmek için her dönemde karma yem verilmelidir. Yem çeşitlerini belirttikten sonra gelelim büyükbaş hayvan yem fiyatları konusuna.

Tarım Kredi Yem

Tarım Kredi Kooperatifleri küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık sektöründe yem üretimi yapmaktadır. Tarım Kredi Kooperatifleri'nin yem üreten fabrikaları tek çatı altında toplanarak Tarım kredi Yem ismini almıştır.

Ürünler

Buzağı Başlangıç Yemi: Buzağıların 4. günden 60. güne kadar olan beslenmelerinde kullanılmaktadır. Protein, vitamin, mineral, enerji gibi besin maddeleri bakımından yem oldukça zengindir. Yem 50 kilogramlık çuvallarda satılmaktadır. Buzağı Geliştirme Yemi: Buzağı başlangıç yemi bittikten sonra 61 günden itibaren 120. güne kadar bu yem çeşidi kullanılabilmektedir. Adale ve iskelet sistemini geliştirici özelliği bulunmaktadır. Sığır Besi Yemi Standart : Hayvanlara 4. aydan itibaren verilmektedir. Yemin iştah açıcı özelliği bulunmaktadır. Sığır Besi Yemi Geliştirme : 5. aydan itibaren kesim vaktine 3 ay kalaya kadar verilebilir. Kesime kadar olan yarıyılda eti çoğaldırıcı özelliği bulunmaktadır. Sığır Yemi Tamamlama : Sindirimi oldukça basittir. Bu yem de yeniden hayvanların kesim zamanına kadar kullanılabilir. Enerji gereksiniminin bitirilmesi ismine hayvanlara verilebilir. Sığır Yemi Başlangıç : Beşinci aydan itibaren besi müddetinin sonuna kadar verilebilir. Mineral, protein, vitamin bakımından oldukça zengindir. İştah açıcı ve yemi ete dönüştürme emeli korunarak üretilmiştir. Sığır Besi Yemi Tahıl Karışık : Dana ve tosunların besiye alındıkları yarıyıllarda bu yem hayvanlara tahıllarla karıştırılarak verilmelidir. Kullanım biçimi, hayvan başına 2 kg olarak verilir. Bu 2 kglık yem ezilmiş olan tahıllarla karıştırılmalıdır. Sığır Süt Yemi 19: Dişi sığırların doğumlarından sonra kullanılmaya başlanabilir. Süt ineklerinde fayda çoğaldırıcı özelliği bulunmaktadır. Sığır Süt Yemi Enerji 19: Sindirim problemlerine dayanakçı olacak biçimde üretilmiş olan bu yem, dişi hayvanlara doğumlarından itibaren verilmeye başlanabilir. İçerik bakımından oldukça zengindir. Doğumdan sonra oluşacak problemleri önlemeye takviyecidir. Sığır Süt Yemi 20: Verim olarak orta ve yüksek seviyede olan bu hayvanlara verilebilir. Dişi hayvanlara doğumalrından sonra kuruya çıkarılacaklara yarıyıla kadar kullanılabilir. Yüksek protein kapsayan bir yem çeşididir. Sığır Süt Yemi 21: Bu yem türü de dişi hayvanların doğumlarından sonraki dönemde kullanılabilecektir. Ayrıca süt verimini arttırıcı özelliği de bulunmaktadır. Diğer yem çeşitleri ve kullanımları ile ilgili detaylı bilgi almak için Tarım Kredi'nin internet sayfasını ziyaret ediniz. [caption id="attachment_1256" align="alignnone" width="300"]besi yemi Besi Yemi[/caption]

Fiyatlar

Besi pelet yem: 70-75 TL Besi toz yem: 70-75 TL Süt toz yem: 75-80 TL Süt pelet yem: 80-85 TL Buzağı büyütme: 80-85 TL Süt tahıl mix: 85-90 TL Büyükbaş hayvan yem fiyatları yazımızda belirtildiği gibidir.