1. HABERLER

  2. GENEL

  3. Bursa’da Tofaş’ta Ekipman Üretimine Başladı
Bursa’da Tofaş’ta Ekipman Üretimine Başladı

Bursa’da Tofaş’ta Ekipman Üretimine Başladı

A+A-

Corona virüsü ile mücadele için Tofaş fabrikası da 3 farklı ekipman için üretime başladı. Türkiye’de ve dünyada etkili olan corona virüsünden korunmak amacıyla alınacak önlemler ile ilgili Tofaş firması konu ile uzman kişilerle değerlendirme toplantısı yaptı geçtiğimiz günlerde. Corona virüsünden en çok etkilenen sağlık çalışanları ve personeller için koruyucu ekipman yapma kararı alan Tofaş firması hızlı bir şekilde çalışmalarına başladı.

Hekimlerce doğrulanmış tıbbı ekipmanlar, biyolojik örnek alma kabinleri ve entübasyon kabinlerinin ilk örnekleri Bursa’da olan şehir hastanesine teslim edilmiştir. Tofaş bu hizmetinden sonra ise bu haftaki itibariyle siperlikli maske üretimine başlayarak sağlık çalışanları için koruyucu önlem için destek vermiş olacaktır.

Pandemik Virüsün Yayılmasını Engellemek

Türkiye’nin beşinci büyük fabrikası olan Tofaş yapacak olduğu ekipmanlar ile sağlık çalışanlarına destek vermek ve virüsün yayılmasını engellemeyi amaçlamıştır. Tofaş Ar-Ge merkezi ile çalışmalar kapsamında entübasyon ve biyolojik numune alma kabinleri olarak ilk numuneleri üretmiş ve bunları şehir hastanesine teslim etmişlerdir. Teslim işleminden sonra da bu hafta itibariyle siperlikli maskenin seri üretimine başlayarak virüsün yayılmasını engellemek özellikle sağlık çalışanlarını bu riskten bir nebze de olsa koruyabilmek adına çalışmalar yapıyorlardır. Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu isteyen firmalar için seri üretim yaparak tasarımlarımızı vericez demesi de olayın ciddiyetini kavrayıp elinden gelen tüm yardımı yapmaya hazır olduklarını ortaya koymaktadır.

Cengiz Eroldu konuşmalarına devam ederken sağlık personelleri için elimizden geleni üretim kapasitemizin yettiği kadar destek ekipmanlar üretmek için çalışmaktayız diyerek bu tasarımları isteyen herkes hangi sektörde olursa olsun üretim yapabilir şeklinde konuşmasına devam etti. Sitelerinde tasarım şeklini ve detaylarını yayınlayacaklarını ve hangi firma isterse bakıp kendi tasarımını yapabilir ve dağlık çalışanlarına ihtiyacı olan kişilere katkı sağlamak adına seri üretim yapılabilir demiştir.

Konuyla ilişkin açıklamalar bildirilen il sağlık müdürü konu ile ilgili olarak Tofaş şirketine teşekkürlerini sunmuş ve bu şekilde olan çalışmaların fayda önem konusunda çok büyük destek olduğunu ve herkesin bu şekilde duyarlı olması konusunda destek olmalarını istemiştir.

Etiketler : , ,