1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama
Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

Bursa, Marmara Bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Nüfusu kalabalık olduğu için büyü şehirdir. Her belediyede olduğu gibi Bursa büyükşehir belediyesinde de vatandaşın ihtiyaçları göz önünde bulundurulmaktadır. Özellikle bu zorlu günlerde birçok işsiz kalan, evinin geçimini sağlamakta zorlanan, ihtiyaçlarını karşılayamayan insanlara yönelik yardımlar artırılmıştır. Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu insanlar için büyük bir fırsattır. Fakat Burs fazla nüfuslu bir ilimiz olduğu için bu yardımlar gerçekten ihtiyacı olan insanlar ayrıştırılarak sağlanmaktadır. Bu yardımlar kapsamında Vakıfbank ve Bursa Büyükşehir Belediyesinin anlaşmalı olarak bastığı “KART16” insanlara sağlanacak yardımı buraya aktarmak için çıkarılmıştır. Bu kart sayesinde insanlar dilediği gibi alışveriş yapıp ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Öncelikle bahsettiğimiz gibi Kart16 olarak basılan, insanların ihtiyaçlarını karşılaması adına nakdi vermek yerine karta yükleme yapılan yardımdır. Peki bunun dışında Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlar nelerdir inceleyelim. “Bursa ile Omuz Omuza” sloganıyla adlandırdıkları ve bu zorlu pandemi süreci kapsamında kurdukları bir yardımdan bahsetmek mümkündür. Bu yardımın içinde insanların karınlarını doyurabilmeleri adına gıda paketi yardımı bulunmaktadır. Gıda yardımının yanında karantinada bulunan vatandaşlara önemli olan ve bağışıklığı güçlendiren meyvelerden oluşan bir paket gönderilmektedir. Yine aynı slogan altında bu dönemde en çok etkilenen ve aralarında kepenkleri kapatmak zorunda da kalan esnafı da unutmayarak onlara destek olmak adına gıda destek paketleri dağıtılmaktadır. Ayrıca anne babaların yükünü azaltmak adına devlet hastanelerinde doğuran anneye Yeni doğan Bakım Çantası verilmektedir. İçerisinde bulunan battaniye, ateş ölçer, hastane çıkış seti, bebek bezi ne kadar ince düşünüldüğünü göstermektedir . Yardımlar bununla beraber kalmayıp ekmek sepeti ve beraberinde yumurta kuponu, yoğurt kuponu, ya da günlük süt kuponu ile ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermeyi amaçlamaktadır. İhtiyaç sahiplerini düşünürken özellikle engelli vatandaşlarımıza da ayrıcalıklar tanımaktadır. Engelli vatandaşa ve ailesine yardım etmek adına gıda, çocuk olanlara birçok farklı yardım ve engelli tıbbi malzemeleri gibi yardımlarda bulunmaktadırlar. Bunlarla beraber kimsesiz yaşlılara, muhtaç asker ailelerine yapılan, şehit ve gazi yakınlarına yapılan yardımlar, belediye bayram yardımları da sayılabilmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu vatandaşlar tarafından çok sorulmaktadır. Bu soruyu cevaplandıracak olursak, Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için internet sitesi ziyaret edilmelidir. Bunun dışında internet kullanmakta sıkıntı yaşayan vatandaşların belediyeye gidip başvuruda bulunması da mümkündür. Belediyeye gittiğinde kendisine verilen sosyal yardım başvuru formunu doğru ve eksiksiz şekilde doldurması gerekmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

İnsanlar başvurdukları takdirde başvurularının onaylanıp onaylanmadığını merak içinde beklemektedirler. Peki Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama hangi şekilde gerçekleşmektedir? İhtiyaçlarına göre farklı yardımlar için başvuran kişilerin maddi durumları incelendikten sonra yardım almaya hak kazanıp kazanmadıkları açıklanmaktadır. Kalabalık bir nüfus sahibi olan Bursa için herkese yardım sağlamak mümkün değildir. O yüzden gerçekten ihtiyacı olanlar belirlenmektedir. İnsanlar başvuru sonuçlarını öğrenmek için e devlet kaydınız olması gerekmektedir. E devlet kaydınız olduğu takdirde giriş yapıp yardım başvurusu sonuçlarınızı öğrenebilmektesiniz. Bursa Büyükşehir Belediyesi bölümünden sorgulama işlemi gerçekleştirebilmektesiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yardım başvurusunda bulunan insanların sonuçları sorgulamak için başvurabileceği diğer bir yol ise Bursa Büyükşehir Belediyesini aramaktır. İnterneti kullanmakta sıkıntı yaşayan veya sosyal yardımlar hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlarımız telefon yoluyla da bilgi alabilmektedir. Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası 444 16 00’dır. Bunun yanında bilgi almak adına ALO13 Beyaz Masayı da arayıp sorgulamak mümkündür.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bahsettiğimiz gibi Bursa Büyükşehir Belediyesi zor durumda olan, geçimini sağlayan, ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlarına sosyal yardımlar sağlamaktadır. Bu yardımlar için öncelikle insanların başvuruda bulunması gerekmektedir. Bu başvuru için Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu doldurulmalıdır. Bu formda kişinin kendisi hakkında sorular bulunmaktadır. Kimlik bilgileri, meslek, aylık gelir, hanedeki kişi sayısı, kişi başına düşen gelir gibi bilgiler doldurulmaktadır. Bununla ihtiyaç olup olmadığı belirlenmektedir. Bu form doldurulurken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bilgilerin doğru girilmesi büyük önem taşımaktadır. Bilgilerin yanlış girilmesi durumunda yardım başvurusunun iptali gerçekleşmekte ve yararlanılamamaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi erzak yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu da merak edilenlerden birisidir. Bu başvuru da diğerleri gibi internet sitesi üzerinden veya belediyeye giderek yapılmaktadır. Genellikle Kart16 sistemine bağlı olarak yapılmaktadır. Bu sayede insanlar kartlarıyla ihtiyaçları olan erzakları alabileceklerdir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Bursa ile omuz omuza projesi kapsamında ihtiyaç sahipleri, esnaflar, işsiz kalan vatandaşlar, iş yerini kapatmak zorunda kalanlar gıda destek paketlerine başvurabilmektedirler. Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu da internet sitesinden form doldurarak gerçekleşebilmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Vatandaşlarının zor durumda kalmasını önlemek ve onlara fayda sağlamak, el uzatmak adına Bursa Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirdiği yardımlardır. Bursa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu internet üzerinden veya belediyeyi ziyaret ederek yapılabilmektedir. Bu sayede insanların zorda giden hayatların bir nebze de olsa yarar sağlanabilmektedir. Bu başvuru sonrası Bursa Büyükşehir Belediyesi formu inceler ve bütün bilgileri göz önünde bulundurarak ihtiyaç fazlalığına göre başvuru sonucunu belirlemektedir. Başvuru sonucunu web sitesi üzerinden veya belediyeyi arayarak öğrenmeniz mümkündür.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hasta ve Yaşlılara Destek

Bursa Büyükşehir Belediyesi hasta ve yaşlılara destek kapsamında birçok yardım sağlamaktadır. Bunların başında kimsesiz yaşlılara sağlanan yardımlar sayılabilmektedir bununla beraber Bursa Büyükşehir Belediyesi VEFA Sosyal Destek Hattı sayesinde 65 yaş üstü kronik ve ihtiyaçlarını karşılayamayan, zor durumda olan yaşlı vatandaşların herhangi bir ücret almadan gıda veya bakım malzeme ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Bunları ev adreslerine kadar ulaştırmaktadırlar. Bunun harici banka işlemlerini de yaşlı vatandaşlarımız yerine görmektedirler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi süt yardımı bulunmamaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

En büyük meraklardan birisi olan Bursa Büyükşehir Belediyesi yardımlarından kimler yararlanabilir? Bursa Büyükşehir Belediyesi yardımlarından engelli vatandaşlarımız, yaşlı ve kişisel ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlarımız, işte çıkarılmış vatandaşlarımız, geçinmekte zorluk çeken vatandaşlarımız, yeni bebek sahibi olmuş dar gelirli vatandaşlarımız, çocuğu eğitim çağında dar gelirli vatandaşlarımız, zor durumda kalmış esnafımız gibi birçok kişi şartlara uyduğu takdirde yararlanabilmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Bursa Büyükşehir Belediyesi esnaf destek paketi bulunmamaktadır.