1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Burdur Belediyesi Sosyal Yardımlar Nelerdir? Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

Burdur Akdeniz Bölgesi içerisinde yer alan bir ilimizdir. Son zamanlarda pandemi ile de zorlaşan ekonomik şartlar insanları zor duruma sokmuştur. Kendi vatandaşlarının bu zor günde yanında olmaya çalışan Burdur Belediyesi bu anlamda birçok adımlar atmıştır. Ekonomik sıkıntılar çeken ve zor durumda kalan vatandaşlarına yardımcı olabilmek adına yardım başvuruları başlatmıştır. Burdur Belediyesi yardım başvurusu ile insanlara birçok alanda yardımlar sağlamıştır. Halkının bu zor günlerde yaşadığı sıkıntıların üstesinden gelebilmesi için büyük adımlar atmıştır.

Burdur Belediyesi Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Burdur Belediyesi, yardıma muhtaç birçok vatandaşına birçok alanda sosyal yardım imkânı sunmaktadır. Burdur Belediyesi sosyal yardımlar nelerdir diye bakacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz; temizlik malzemesi yardımı, para yardımı, kira yardımı, gıda kolisi yardımı, muhtaç asker ailelerine yapılmış olan yardımlar, yakacak yardımı, engelli vatandaşlara yapılan yardımlar, şehit ve gazi ailelerine yapılan yardımlar, yardıma muhtaç ailelerin yeni doğan bebeklerine bez ve mama yardımı, kronik rahatsızlığı ve kimsesiz yaşlılara yapılan yardımlar, dul kadınlara yapılan yardımlar, çocuklar için tablet yardımı ve çocuklar için kırtasiye yardımı yapılan yardımlar arasındadır. Burdur Belediyesi, yardım yaparken öncellikli olarak yoksullara, muhtaçlara ve engeli vatandaşları göz önüne almaktadır. Şiddete maruz kalan kadınlar, kalacak bir evi olmayan kişiler, eşi ölmüş ya da evi terk etmiş kişiler, dul kadınlar ve engeli en az %60 olan kişiler, sosyal yardımlardan yararlanabilmektedirler. Dar gelirli insanlar için para yardımı, alışveriş kartı, kontör kartı vb. şekilde de yardımcı olmaktadır.

Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ülkemizde yaşayan ekonomik sıkıntılar maddi problemlerin ortaya çıkmasına sebep oluştur. Burdur vatandaşları mağdur olmasın ve maddi açıdan sıkıntı yaşamaması amacı ile Burdur Belediyesi yardım başvuruları başlatmıştır. Burdur Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır diye merak eden vatandaşlarımız için açıkladık; Burdur Belediyesi yardım başvurularını belediye binasına giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Dolduracağınız yardım başvuru formu ile başvurunuz gerçekleştirilecektir. Bir başka yardım başvurusu yolu ise internet üzerinden başvuru yapmaktır. Belediye’nin internet sitesine girdikten sonra “Bize Ulaşın” kısmından maddi durumunuzu ve sıkıntınızı anlatan bir yazı yazmalısınız. Belediye yetkililerinin sizlere dönüş sağlayabilmesi için e-mail ya da telefon numarası yazmanız gerekmektedir. İnternetten ya da giderek başvuru yaptığınızda bilgileriniz kontrol edilir ve kısa sürede sizlere dönüş yapılır.

Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Burdur Belediyesi’nden yardım almak istiyorsanız Burdur Belediyesine giderek ya da internet üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yaptıktan sonra Burdur Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işleminizi belediye binasına giderek yapabilirsiniz. İnternet üzerinden başvurduğunuz sosyal yardım başvurularınız için sizlere ulaşmaları için yazdığınız e-mail adresinizi sık sık kontrol etmelisiniz. Bir başka yol ise Burdur Belediyesini arayarak sosyal yardım başvurunuzun sonucu hakkında bilgi alımı sağlayabilirsiniz.

Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Burdur Belediyesi’ne yardım için başvurduğunuz takdirde sosyal yardım hakkında bilgi alabilmeniz için birçok yöntem vardır. Burdur Belediyesini sosyal yardımınızı sorgulamak, yardım için başvurmak ya da yardım alabilmek için detayları öğrenmek için arayabilirsiniz. Burdur Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası 0248 233 53 90’dır.

Burdur Belediyesi Yardım Başvuru Formu?

Maddi sıkıntı içerisinde olan ve ekonomik sorunlar yaşayan insanların yardım alabilmesi için Burdur Belediyesi yardım başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Vatandaşların doldurduğu bu form ile muhtaçlık durumunuz hakkında yetkililer bilgi sahibi oluyor. Yardım başvuru formu içerisinde TC kimlik numaranız, eğitim durumunuz, ikametgah adresiniz gibi ve sizin maddi gücünüzü ölçebilecek sorular içermektedir. Yardım başvuru formundaki ailenizde bulunan kişi sayısı, oturduğunuz evin kira mı yoksa size ait mi olduğu, çalışıp çalışmadığınız, medeni haliniz, aylık ne kadar kazancınızın olduğu vb. sorular bulunur. Formu dolduracak vatandaştan soruları eksiksiz ve doğru doldurması istenmektedir. Doldurulan yardım başvuru formları belediye yetkilileri tarafından incelenmektedir. Eğer çalışıyorsanız ve kendinizi çalışmıyor gösteriyorsanız belediye yardımlarından yararlanamazsınız. Eğer belediye yaşanılan bu durumu yardımı yaptıktan sonra öğrenirse mahkemeye kadar sorun uzayabiliyor. İnsanların yanlış beyanlarda bulunması yasal olarak suç kabul ediliyor. Bir başka hususta gelir seviyenizin yüksek olmasına rağmen kendinizi yoksul olarak göstermeniz durumunda sosyal yardımlardan yararlanırsanız, yararlandığınız yardımı faizi ile birlikte ödemeniz gerekebilir. Olası suçlardan uzak durmak için başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız önerilmektedir.

Burdur Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burdur Belediyesi durumu olmayan ailelere erzak yardımı yapmamaktadır. Burdur Belediyesi erzak yardımı yerine Ramazan aylarında gıda kolisi yardımı ile vatandaşlarına destek olmaktadır. Belediyeye giderek, arayarak ya da internet üzerinden Ramazan ayında başvuru yapabilirsiniz. Gerekli evraklar incelendikten sonra dönüş yapılmaktadır.

Burdur Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Burdur Belediyesi yardım kolisi başvurusu için belediyeye gitmeniz ya da belediyeyi aramanız yeterli olacaktır. İnternet üzerinden de ulaşarak sonuca varabilirsiniz. Burdur Belediyesi, vatandaşlarının Ramazan ayında da düşünmüştür. Ramazan ayında dağıtılan yardım kolileri de geliri az olan ve yoksulluk çeken vatandaşlar için vardır. Gıda yardım kolileri belediye yetkilileri tarafından teslim edilmektedir. Son dönemlerde birçok esnafın dükkân kapatmak zorunda olmasını da düşünen Burdur Belediyesi, ensaf insanların ya da işten çıkarılan kişilerinde başvurabileceğini açıklamıştır.

Burdur Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Burdur Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlarına sosyal yardımlar sunmaktadır. Sosyal yardıma muhtaç olan vatandaşlar belediyeye giderek ya da arayarak sosyal yardım formları doldurarak Burdur Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmış olurlar. Burdur Belediyesi sosyal yardım olarak kira yardımı, gıda kolisi yardımı, engellilere yapılan yardımlar, para yardımı, temizlik malzemesi yardımı, kira yardımı, kömür yardımı, yoksul olan asker ailelerine yardım, gazi ve şehit yakınlarına yardım, kimsesi olmayan yaşlılara ve kronik hastalara yardımlar, çocuklar için kırtasiye yardımları, çocuklar için tablet yardımı, dul kadınlara yardımlar, yoksul ailelerde yeni doğmuş olan bebekler için yardımlar yapılmaktadır.

Burdur Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek

Burdur Belediyesi hasta ve yaşlılara destek vermeye pandemi sürecinde de devam etti. Vefa Sosyal Destek kampanyası içerisine dahil olan Burdur Belediyesi; kronik ve 65 yaş üstünde olan yaşlı vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamakta. 155, 112 veya 156 Vefa Sosyal Destek hatlarını arayarak temel ihtiyaçlarını bildirmeliler. Şampuan, temizlik malzemesi, gıda, ekmek, temel eşya, ilaç vb. eşyalar alınıp yaşlı ve hasta vatandaşların evlerinin önüne bırakılmaktadır.

Burdur Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Burdur Belediyesi süt yardımı bulunmamaktadır.

Burdur Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Burdur Belediyesi yoksul ve ihtiyacı olan vatandaşları için birçok alanda yardımlar yapmaktadır. Maddi zorluk içerisinde yaşayan vatandaşlarına yardım sağlamaktadır. Burdur Belediyesi yardımlarından kimler yararlanabilir diye düşünecek olursak; aylık düzenli geliri olmayan, sigortalı işte çalışmayan, dul kadınlar, şiddete maruz kalan kadınlar, yoksul ailelerin çocukları, çalışamayan kronik hastalar, engelli vatandaşlar, doğal afet sonucunda kendisine ya da ailesine bakamayan kişiler, ailede yaşayan kişinin çok olması ve buna rağmen gelirin az olması, yaşlılar, hastalar, mesleği ve gelir elde edemeyen kadınlar için yardımlar verilmektedir. Burdur Belediyesi duruma göre engelli belgesi, ölüm belgesi öğrenci belgesi vb. evraklar isteyebilmektedir. Belgeler ve doldurulan yardım başvuru formu incelendikten sonra yardım sonucu açıklanmaktadır.

Burdur Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Burdur Belediyesi esnaf destek paketi vermemektedir.