1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Bolu Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Bolu Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Bolu Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Bolu Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Bolu Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Bolu Belediyesi Yardım Başvuru Telefon Numarası.

A+A-

Bolu Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Karadeniz Bölgesinin tarihi yerleri ve turistlik yerleri ile dikkat çeken Bolu Belediyesi halkına her zaman ki gibi kucak açmaktadır. Bolu Belediyesi yardım başvurusu muhtaç ve durumu olmayan vatandaşlar için bir ümit kapısı olmaktadır. Ramazandan itibaren dar gelirli ailelere yardım kolisi dağıtan Belediye yaşlılara yönelik çalışmalarıyla da bütün gözleri üstüne çekmeyi başarmıştır. Herhangi bir yardıma ihtiyacı olan bireyin Belediyeye giderek yardım başvurusu yapması ve gereken şartları yerine getirmesi doğrultusunda bu yardımdan yararlanabilir. Bolu Belediyesi halkına rahat hayat sürdürmeleri için güzel yardımlarda bulunarak vatandaşımın arkasındayım hissi vermektedir.

 Bolu Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Bolu Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Kira yardımı, erzak ve temizlik ürünleri, şehit ve gazi ailelerine yapılan yardımlar, şartlı eğitim ve sağlık yardımları, 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik yardımlar, dul kadınlara yapılan yardımlar, muhtaç asker ailelerine yapılan ve kömür vb. yakacak yardımlar Bolu Belediyesi tarafından sağlanmaktadır.

Bolu Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bolu Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Belediye ihtiyaç sahibi 7’den 70’e herkese elini uzatmaktadır. Yardım başvurusu yapmak için vatandaşlardan Belediye binasına gitmeleri isteniyor. Vatandaşlardan belediye binasına giderek başvuru formu doldurmaları istenmektedir. Belediyeye gitmeye vakti olmayan vatandaşlar Bolu Belediyesinin resmi internet sayfasını ziyaret etmelidir. Siteye giriş yaptıktan sonra sayfada sağ üst kısımda bulunan iletişim menüsüne girerek yeni bir mesaj iletisi oluşturmalıdır. Başvuracak oldukları yardımı ve neden ihtiyaç duyduklarını iletmesi halinde başvuru işlemini gerçekleştirmiş olurlar.

Bolu Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Bolu Belediyesi yardım başvurusu sorgulama başvuru yapmış olup onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek isteyen her vatandaşın hakkıdır. Vatandaşlar yapmış olduğu başvurularının onaylanıp onaylanmadığını kontrol etmek için belediyeye gidebilirler veya belediyenin telefon numarasını arayabilirler. İnternet sitesi üzerinden yapılan başvurular için sık sık mail hesabı kontrol edilmelidir. Bolu Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işleminizi https://www.bolu.bel.tr/ adresinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Bolu Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bolu Belediyesi Yardım Başvuru Formu hakkında söz edinmek gerekirse formda vatandaşın kişisel bilgilerine yönelik yanı sıra uğraştığı işi ve geliri hakkında sorular da yer almaktadır. Belediye tarafından incelenmeye alınan bu bilgiler ihtiyaç sahibi aileleri belirlemekte yardımcı olur. Yani bu yardım için doğru cevapları vermek kişinin yararına olacaktır. Aksi takdirde yalan bilgi suç teşkil etmekle beraber başvurunun ret almasına sebep olur. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Bolu Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bolu Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Her ay düzenli bir şekilde ihtiyacı olan aile fertlerine yapılan erzak yardımından yararlanmak için Bolu Belediyesine gidilmesi gerekiyor. Daha fazla yardım için Bolu sosyal dayanışma vakfına gidebilir üyelik işlemi başlatabilirsiniz. Bu erzak yardımlarından faydalanmak için muhtarlıktan fakirlik belgesi alınmalıdır.

Bolu Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Bolu Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu yapmak için belediyeye gidip bu yardıma ihtiyacı olduğunu belirtmek yeterlidir. Her yıl Ramazan Bayramlarında düzenli olarak dağıtılan bu yardım kolileri birçok ailenin yüzünde tebessüm oluşturmuştur. Düzenli olarak ihtiyacı olan ailelere dağıtılan bu yardım kolisi her yıl katlanarak sahiplerini bulmaya devam ediyor. Bolu Belediyesi Yardım Başvurusu

Bolu Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Bolu Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmak için başvuru yapacak olan kişiden birtakım şartlar istenmiştir. Öncelikle muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi birçok yardımın kapısını açmaktadır. Başvuru yapacak olan kişinin hanesinde sigortalı çalışan birey olmaması ve devlet memuru vatandaşın bulunmaması gerekmektedir. Belediye bu şartları sağlayan vatandaşlara yardım konusunda destek çıkmış ve daima arkalarında durmuştur.

Bolu Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek

Bolu Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek amaçlı yapılan faaliyetler Bolunun yaşlı vatandaşlarının yüzünü güldürmektedir. 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı geldiği günden itibaren Vefa sosyal destek ekibi kronik hastalara ve yaşlılara yönelik yardımlar yapmaktadır. Yaşlı vatandaşlar, engelli insanlar 155 ya da 156 numaralarını arayarak ihtiyacı olan yardımı gönül rahatlığıyla karşılayabilirler. İhtiyaç duydukları konu fark etmeksizin hemen hemen her konuda yardımcı olan Vefa destek grubu yaşlılara daha refah bir yaşam sunmanın peşinde.

Bolu Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Bolu Belediyesi süt yardımı başvurusu sınırlı bütçe sebebi ile yapmamaktadır. Ancak anne adayları tarafından Belediyeye çok sayıda talep gelmesi üzerine süt yardımı başlatabilmek de mümkündür.

Bolu Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Bolu Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir? İhtiyacı olan her birey Bolu Belediyesinin bu yardımlarından faydalanabilir. İhtiyacı olan asker aileleri, engelli insanlar,  geliri dar ve hane sayısı fazla olan, kendine bakamayan hasta insanlar Bolu Belediyesinin yapmış olduğu bu yardımlardan faydalanabilmektedir.

Bolu Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Bolu Belediyesi Esnaf Destek Paketi olarak koronavirüs salgınında dükkanını kapatmak zorunda kalan kahvehane ve çay ocaklarına yardım elini uzatmıştır. Pandemi sürecinde adından sıkça söz ettiren Belediye esnafını da unutmamıştır. Böylesine zorlu süreçte esnafını bir değer bilip sahip olduğu şartlar göz alınarak esnafına destek paketi veren Bolu Belediyesi bütün esnafın takdirini toplamış bulunmakta.

Bolu Belediyesi Yardım Başvuru Telefon Numarası

Bolu Belediyesi yardım başvuru telefon numarası olarak Bolu Belediyesine ait olan 444 2 658 numarayı aramaları yeterli olacaktır. Vatandaşlar istedikleri yardım hakkında yetkililere bilgi vermesi haricinde başka bir şey istenmemiştir.