1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Bilecik Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Bilecik Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?  Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama. Bilecik Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

A+A-

Marmara’nın güneyinde bulunan Bilecik ihtiyaç sahibi ailelere elini uzatıyor. Bilecik Belediyesi yardım başvurusu yapmak ihtiyacı olan her bireyin hakkıdır. Geliri dar ve işsiz vatandaşlara pandemi zamanında da destek olan Bilecik Belediyesi; pandemi koşulları yüzünden maddi konuda dayanamayan, dükkanını kapatma mecburiyetinde kalan esnaflara ve işten çıkarılan bireylere gıda kolisi dağıtmaktadır. Nüfusuna oranla büyük yardımlarda bulunan Bilecik Belediyesi halkını memnun edebilme uğruna çalışmalarını sürdürmektedir.

Bilecik Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Bilecik Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Belediyenin vatandaşlara sunduğu yardımlara örnek olarak erzak kolisi dağıtımı, temizlik malzemesi, kira yardımı, para yardımları, yakacak yardımları, ihtiyacı olan asker ailelerine yapılan yardımlar, şehit ve gazi ailelerine yapılan yardımlar, engelli insanlara yapılan yardımlar, yeni doğan bebekler için bebek bezi ve bebek maması yardımları, tablet dağıtımları diyebilmek mümkündür.

Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Bilecik Belediyesine giderek bu yardımlar hakkında başvuru yapabilmek mümkündür. Veya bir diğer başvuru yöntemi olarak da internet üzerinden başvuru yapılabilir. Sayfaya girdikten sonra bizimle iletişime geçin kısmına tıklayıp istenilen yardımı belirtmek yeterli olacaktır.

 Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Bilecik Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama sanılandan daha kolaydır. Belediyeye giderek başvuru hakkında kabul edilip edilmediğine dair sorgulama yapabilir. Belediyeye gitmeye zamanı olmayan vatandaşlar ise Belediyenin internet sitesinden kolayca sorgulama yapabilirler. Belediyenin geri dönüş yapıp yapmadığını öğrenmek için sık sık mail hesabını kontrol etmekte de fayda var.

Bilecik Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bilecik Belediyesi Yardım Başvuru Formu doldurmak için Belediye binasına gidilmesi gerekmektedir. Belediye binasına gittikten sonra vatandaşları başvuru formu bekliyor olacak. Bu formda bireyin TC kimlik numarası, ikametgah adresi kişisel bilgilere yönelik bazı soruların yanı sıra bireyin meşgul olduğu iş hakkında ve aylık kazancı hakkında birkaç sorular mevcuttur. Bu sorular ile bireyin yardıma ne kadar ihtiyacı var Belediye tarafından dikkatlice inceleniyor. Bilecik Belediyesi bütçesinin kısıtlı olmasından dolayı herkese yardımda bulunamayacağı için sorulara son derece doğru cevap vermek vatandaşın yararına olacaktır. Sizlerden daha muhtaç insanların hakkına girmemek için sorularda düzenbazlık yapmamak vatandaşa tavsiye edilir ardından formun doğruluğu için Belediye çalışanları tarafından araştırıldığı da unutulmamalıdır.

Bilecik Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilecik Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Bilecik Belediyesi sınırlı bütçeden dolayı erzak yardımı yapmamaktadır.

Bilecik Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Bilecik Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Bilecik Belediyesi, ihtiyacı olan ailelere gıda kolisi dağıtmaktadır. Daha önceki zamanlarda olduğu gibi Ramazan ayında da durumu olmayan ailelere gıda kolisi dağıtmış olan belediye; ihtiyacı olan ailelerin evlerine kadar giderek, gıda kolilerini teslim etmektedir.  

Bilecik Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Bilecik Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar yukarda da belirtildiği üzere bazı şartları yerine getiriyor olmalı. Bilecik Belediyesi yaşlıları yalnız bırakmayarak, kronik bir rahatsızlığı olan ve bu yüzden bu pandemi döneminde dışarı çıkmaları sakıncalı olan yaşlılar VEFA Bilecik destek grubunu arayıp ihtiyacı olan yardımları kolaylıkla söyleyebilirler. 155 ya da 156 numaralarından birini arayarak da herhangi bir ihtiyaç hakkında talepte bulunabilirsiniz. Bu sayede virüs döneminde kendini tehlikeye atmayıp VEFA gönüllü üyelerin kendileri yerine alışveriş yapmasını sağlayabiliyorlar.

Bilecik Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek

Bilecik Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Bilecik Belediyesi Hasta ve yaşlılara destek amaçlı kent genelinde 65 yaş ve üzeri yaşlılık maaşı ve engelli vatandaşlar için evde bakım ücreti ödüyor. Bu sayede yaşlılarına sahip çıkmayı planlayan ve kalan ömürlerinde rahat nefes aldırmak isteyen belediye büyük bir özveriyle çalışmaktadır. Önümüzdeki süreçte bu konuda yardımlarını arttırmak isteyen Bilecik Belediyesi çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Bilecik Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Bilecik Belediyesi yardımlarından kimler yararlanabilir? Dar gelirli aileler, yoksullar, kimsesi olmayanlar, sigortalı bir işi olmayanlar, yani temel ihtiyacını karşılamakta güçlük çeken tüm Bilecikli vatandaşlar, belediyenin sosyal yardımlarından yararlanabiliyorlar. Bazen sigortalı bir işte çalışıyor olmasına rağmen hanedeki kişi sayısı fazla olduğu sebebiyle geçinmekte zorluk çeken vatandaşlar da sosyal yardımlardan faydalanabilirler.

Bilecik Belediyesi Esnaf Destek Paketi

 Bilecik Belediyesi Esnaf Destek Paketi olarak virüs sebebiyle dükkanını kapatmak zorunda kalan esnafların evine hediye destek paketi yolladı. Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin esnafının arkasında olduğunu ve olacağını bildirerek bu paketlerin dükkan sahiplerine teslim edilmesini istedi. Son derece güler yüzle teslim edilen bu paketler esnafı biraz da olsa rahatlatmış bulunmaktadır.

Bilecik Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Bilecik Belediyesi süt yardımı başvurusu yapmak her anne adayının hakkıdır diye belirten Bilecik Belediyesi hiçbir çocuk yatağına aç girmeyecek düşüncesiyle çalışmalara başladıklarını söylemiştir. Bu amaçla her ay belirli sayıda aileye 6 litre süt dağıtan Belediye çalışanları verdikleri sözü tuttuklarını bu çalşmalarla göstermiş bulunmakta.

Bilecik Belediyesi Yardım Başvuru Telefon Numarası

Bilecik Belediyesi Yardım Başvuru Telefon Numarası olarak Belediyenin numarası olan 0228 214 90 00 bu numarayı arayarak herhangi bir ihtiyacınızı yetkililere kolaylıkla söyleyebilir hemen hemen her konuda yardım isteyebilirsiniz.