1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Batman Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?  Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

Batman Belediyesi nüfusunun normale göre az olmasına rağmen vatandaşına destek çıkmayı başaran sınırlı Belediyelerden biridir. Beyaz masa destek hattı kurulduğundan bu yana halkına destek çıkmayı sürdüren Belediye halkın da takdirini toplamış bulunmakta. Batman Belediyesi yardım başvurusu yaparak ihtiyacınız olan yardım hakkında bilgilendirme yapmanız yeterli olacaktır.

Batman Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Batman Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Erzak yardımı, kömür yardımı, temizlik eşyaları yardımı, şartlı eğitim ve şartlı sağlık yardımları, yoksul asker ailelerine yapılan yardımlar, engelli vatandaşlara yapılan yardımlar, gazi ve şehit ailelerine yapılan yardımlar bunlara örnektir. Batman Belediyesi vatandaşının hemen hemen her konuda yanında olmuş ve olmaya da devam etmektedir. Halkın birçok ihtiyaçlarını gönül rızası ile karşılamaya devam eden Batman Belediyesi dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştır. Gerek erzak olsun gerekse kömür yardımları olsun her birinde cömert bir şekilde davranıp yardımlarını gerçekleştiren belediye alanında ilk sıralarda.

 Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Batman Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Batman Belediyesi pandemiden önce başvuruları belediyede yani yüz yüze yapmaktaydı lakin araya virüs gibi bir felaket girince halkında korkusu üzerine çağrı merkezlerine geçiş yaptı. Çağrı merkezleri üzerinden belediyeye ait olan numarayı arayarak ihtiyacınız olan yardımı isteyebilirsiniz. Belediye çalışanları büyük bir samimiyetle vatandaşlarına yardımcı olup gerekli işlemleri yapmaktadır. Bu sayede Batman vatandaşlarına gereken güveni sonuna kadar verebilmektedir.

 Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Batman Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi için belediye dönüş yapmadığında merak etmek en doğal haktır. Bu tür yardımlar için Belediye’nin dönüş yapma süresi 15-20 gün olarak değişebilmektedir. Belediye bu konuda ince eleyip sıkı dokumaktadır. Onun için her başvuruyu tek tek inceleyip en ihtiyaçlı listeyi çıkarttıktan sonra faaliyete geçer. Başvuruyu beyaz masa üzerinden yaptıysanız başvuru sorgulama için ALO 153 Batman Beyaz masa destek hattından başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Başvuruyu sanal üzerinden yaptıysanız Batman Belediyesi online işlemler sitesine girerek başvurunuzu kolayca sorgulatabilirsiniz.

 Batman Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Batman Belediyesi yardım başvuru formu için belediyeye gittiğinizde başvuru formunda mali durumlarınızı öğrenmek için birkaç soru bulunuyor. Bu soruları yanıtlayarak maddi durumunuzun nasıl olduğunu belirtirsiniz. Formu düzgünce doldurduktan sonra başvurunuz Belediye tarafından tek tek incelenerek araştırılıyor. Yani bir diğer deyişle bu formu en doğru şekilde doldurmanız gerekir ki onaylanabilsin. Eğer çalışıyorsanız ve geliriniz normalin üstündeyse formunuz tamamen görmezden geliniyor ve yasal suç adı altında hakkınızda işlem dahi yapılabilir.

Batman Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzak yardımı halkın temel ihtiyaçlarını karşılama adına yapılan bir yardımdır. Belediye halkın temel ihtiyacı olan gıdaları karşılayarak ailelerin biraz da olsa yükünü hafifletmeyi amaçlamıştır. Batman Belediyesi erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır? Sorusuna cevap olarak ALO 153 numarasını arayıp başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Batman Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Batman Belediyesi yıl içinde belirli zamanlarda ihtiyacı olan ailelere yardım kolisi dağıtarak evlerin mutfağına sahip çıkmaktadır. Batman Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Yardım kolisi başvurusu için Beyaz masa destek hattına ulaşmanız gerekir. Ardından telefonu açan yetkiliye yardım kolisi hakkında başvuru yapmak istediğinizi belirtmelisiniz. Eğer sistem durumunuzun normalin altında olduğunu fark ederse yani yardıma muhtaç olduğunuzu görürse gereken işlemler hızlı bir şekilde başlayacaktır.

Batman Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek

Batman Belediyesi hasta ve yaşlılara destek amaçlı sürekli yatakta yatması gereken hasta ve yaşlılara otomatik yatak dağıtmaktadır. Bu yatak hastanın doktoru izin verirse yani gereken raporu çıkartması şartıyla hastalara verilmektedir. Eğer doktor izin verirse belediyeyle iletişime geçip bu yataktan sipariş verebilirsiniz. Verilen yatak sayesinde hastanın rahat edebileceği konuma kumanda ile çok rahat getirilebilmektedir.

Batman Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Batman Belediyesi süt yardımı başvurusu yapmamaktadır ancak 153’ü arayarak süt yardımı yapılması için talep oluşturabilirsiniz. Bu sayede süt dağıtımı yapmasını sağlayabilirsiniz.

Batman Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Batman Belediyesi esnaf destek paketi adı altında durumu olmayan dar gelirli ailelere meyve dağıtmaktadır. Bu sayede belediye hem esnafın hem de ailelerin yüzünü güldürmektedir. Bu yardım ramazan aylarında her gün kesintisiz devam etmiştir.

Batman Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Batman Belediyesi sosyal yardım başvurusu için Vefa sosyal destek hattını arayarak Batmanlı 65 yaş üstü vatandaşlar ya da kronik bir hastalığı olan vatandaşlar; Sosyal destek grubuna isteklerini iletebilmekte.

Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir? Engelli vatandaşlar, dul kadınlar, ihtiyacı olan ailelerin çocukları, sabit geliri olmayan vatandaşlar, kendine bakma durumu olmayan 65 yaş üstü yaşlı ve hasta vatandaşlar, muhtaç asker aileleri, şehit ve gazi aileleri; belediyenin sosyal yardımlarından yararlanabiliyorlar. Batman Belediyesi her aileyle en iyi şekilde ilgilenip sorunlarına çözüm arıyor ve sonuna kadar destek çıkıyor. İhtiyacı olan hemen hemen her ailenin sıkıntısını gidermiş bulunan Batman Belediyesi son derece hizmetkar davranıyor.

Batman Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Batman Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası ALO 153 ve Batman Belediyesine ait olan 0488 213 27 59 numarasını arayarak yardımlardan faydalanabilmek mümkün.