1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bankalar Yeni Dönem Kredi Sistemine Başladı! Artık Bankalar En Az 3 Ay Ertelemeli Kredi Veriyor!
Bankalar Yeni Dönem Kredi Sistemine Başladı! Artık Bankalar En Az 3 Ay Ertelemeli Kredi Veriyor!

Bankalar Yeni Dönem Kredi Sistemine Başladı! Artık Bankalar En Az 3 Ay Ertelemeli Kredi Veriyor!

Bankalardan kredi çekmek oldukça zorlaşmaya başladı. Faiz oranlarının yüksek olmasından çekimser davranan vatandaşlara Vakıfbank ve Yapı Kredi tarafından kampanya başlatıldı. Yapılan kampanya içerisinde 3 ay ertelemeli kredi sunumu sağlayarak ödemelerinde kolaylık sağlanıyor. 3 ay ertelemeli kredi başvurusu nasıl sağlanır tüm detaylarıyla haberimizde paylaşıldı.

A+A-

Acil nakit ihtiyaçlarında vatandaşların ilk olarak başvurdukları adresler genellikle bankalar oluyor. Çoğu zaman maddi ihtiyaçlar bankaların sunduğu kredi kartları ya da krediler ile karşılanıyor. Ancak bu bankacılık ürün ve hizmetlerinde, genellikle geri ödeme dönemleri sancılı oluyor. Zira yaşanan nakit ihtiyacı giderilmiş olsa da geri ödeme dönemlerinde bir yeni sıkıntılı süreç başlamış oluyor. Tam da bu nedenle Yapı Kredi ve Vakıfbank, 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi imkanları ile vatandaşların krediyi kullandıktan sonraki 3 ay boyunca bütçe planlaması yapmasına ve nefes almasına olanak tanıyor. Üstelik kolay başvuru yöntemleri ile krediler anında hesaba yatırılıyor. İşte detaylar…

Vakıfbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

Kolay başvurularla alınabilen 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi sunan bankalar arasında yer alan Vakıfbank’ta, ihtiyaç kredilerinde faiz oranları %1,55’ten başlıyor. Düşük faiz oranları ile sunulan bu kredide banka 36 aya kadar vade imkanı da tanıyor. Vakıfbank’ta ortalama %1,91 faiz oranı ile kullanılan 20 bin TL ihtiyaç kredisinde 36 ay vadede aylık taksit ödemeleri 1.770,10 TL olarak hesaplanıyor. Vade sonundaki toplam ödenecek tutar ise 29 bin 928,86 TL olarak hesaplanıyor.

Yapı Kredi 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

Yapı Kredi de 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredileri ile vatandaşlara finans desteği sunmaya devam ediyor. Vatandaşların rahat bir nefes alabilmeleri için sunulan bu özel kredi türünde Yapı Kredi’de faiz oranları %2,29’dan başlıyor. Yapı Kredi’de vade imkanları ise seçilen kredi tutarına göre değişiyor. 50 bin TL ve üzeri kredilerde 24 aya kadar, 50 bin TL altındaki kredilerde 36 aya kadar vade imkanı sağlanıyor. Yapı Kredi’den alınan bu ihtiyaç kredisinde, ortalama %2,84 faiz oranı ile 20 bin TL ihtiyaç kredisinde, 36 ay vadede aylık taksit ödemesi 1.018,70 TL olarak hesaplanıyor.