1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; bu pandemi  sürecinde de  halka elini uzattı. Bu süreçte sürdürdüğü çalışmalar kapsamında yaptığı yardımlarla vatandaşına adeta nefes aldırdı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için vatandaşlarından birer takım izinler istemiştir. Fakat bunlar uğraşılması zor olan şartlar değil normal bankada bile işlem yapmak için gereken izinlerdir. Yani bir diğer deyişle çoğu vatandaşın bildiği belgeler, izinlerdir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Maddi durumu olmayan yoksul ailelere yardım elini uzatan Büyükşehir belediyesi her ailenin ihtiyacını gidermeyi amaç olarak belirlemiştir. Bundan yola çıkarak hemen hemen her ihtiyaç alanında halkına yardımlarda bulunmuştur. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlar nelerdir?  Bu yardım elini öncelikle engelli insanlara, şiddete maruz kalan kadın vatandaşlarına, yoksul çocuklara, gazi ve şehit ailelerine uzatmıştır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? sorusunun cevabı için belediye’den 444 40 10 numarasını arayarak söz konusu olan yardımdan sizler de faydalanabilirsiniz. Büyükşehir Belediyesi başvuru için vatandaşlarına başka bir şart koşmamıştır. İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Vatandaşlar yardım talebinde bulunduktan 20 gün sonra yaptıkları başvuruyu sorgulatabilirler. Bir diğer deyişle yardım talebinizin kabul edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz. Belediyenin üstünde çalışma süresince bu 20 günlük süreç bazen uzayabiliyor. Eğer bu gecikmeden rahatsız olursanız belediyeye  giderek veya yardım numarasını arayarak sorularınızı iletebilirsiniz. Yardım başvurusunu internet üzerinden yaptıysanız Belediye sizlere gmail üzerinden dönüş yapıyor. Dolayısıyla telefondan veya bilgisayardan gmail adresinizi sık sık kontrol ediniz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama için bu şartları yerine getirmeniz yeterlidir. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işleminiz https://e-belediye.balikesir.bel.tr/SikayetOneri/SikayetOneriSorgula/ adresinden yapabilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu için yardıma ihtiyacı olan kişinin adı soyadı, iletişim bilgileri ve adres bilgilerini gerekli formda belirtmesi gerekir. Aksi takdirde form onaylanma sürecine giremez ve kişi yardımdan faydalanamaz. Kişi bu bilgileri doğru bir şekilde girerek onaylanma sürecini de başlatmış olur. Yardım için söz konusu bir diğer şart ise yardımın büyüklüğüne göre ailedeki çocuk sayısı ve maddi durum bilgileridir. Yani istenilen yardım büyük ise ailedeki çocuk sayısı ve maddi durum bilgileri baz alınarak süreç ilerletilir. Bu tür başvurular yetkili kişiler tarafından incelendiğini için ihtiyacı olmayan bireylerin yardıma başvurması kabul edilemezdir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır? bu sorunun cevabı için belediyeyi veyahut 153’ü aramanız yeterlidir. Aradıktan sonra söz konusu olan yardımı istediğinizi belirtip gereken bilgileri vermeniz yeterli olacaktır. Gereken bilgiler ad soy ad, adres bilgileri ile sınırlıdır. Kabul edildikten sonra erzak ev adresindeki aileye teslim edilir. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Balıkesir Büyükşehir  Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu sayesinde ihtiyaç sahibi ailelere gereken yardımı samimiyet ve güler yüzle yapmaktadır. Bu koliler dönem olarak kontrollü bir şekilde dağıtılmaktadır. Adı geçen kolilerin içinde ailelerin gıda ihtiyaçları vardır bu sayede her aile bu koliler sayesinde o ayın gıda ihtiyacını rahatlıkla çıkarmaktadır. Bu yardım sayesinde Büyükşehir Belediyesi aileyi topluma kazandırmak adına büyük çaba sarf etmektedir. Yine bu yardım için de 153’ü arayıp ihtiyacınızın olduğunu söylemeniz süreci atağa geçirecektir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Büyükşehir Belediyesi halkının her ihtiyacını gidermek için gerek dönem dönem gerekse aylık olarak sosyal yardımlar düzenlemekte. Şehit ve gazi ailelerine, engelli vatandaşlara yapılan yardımlar, eşinden ayrılmış, eşi vefat etmiş ya da eşi terk etmiş kadınlara yönelik yardımlar, ihtiyacı olan çocuklara yapılan, çocuklar için kırtasiye yardımı, çocuklar için tablet, bebekler için bebek bezi, süt ve mama yardımları, çocuklar için önlük, kaban ve ayakkabı yardımları Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Sosyal yardım için belediyeye gidip söz konusu olan yardım formunu doldurmanız yeterlidir. 5 ila 10 gün içerisinde yoğun olmazsa onaylanıp onaylanmadığı iletişim bilgilerinde verilen numaraya dönüş yapılıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu için bu pandemi sürecinde evine kapanan esnaflardan , işine gidemeyen ev hanımlarına kadar bu yardımlardan faydalanabilirler.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Hasta Ve Yaşlılara Destek

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi hasta ve yaşlılara destek amaçlı başlatmış olduğu bu sosyal yardımda şehrin önde gelen fizyoterapistleriyle yaşlılara psiko-sosyal dersleri vermeye başladı. Yaşın beraberinde  getirdiği fizyolojik ve psikolojik sıkıntıları fizyoterapist yardımıyla kontrol altına alarak yaşlıları bir nebze de olsa anlaşılır hale getirmeyi planlayan Büyükşehir Belediyesi şu günlerde ektiği fidanın meyvesini yemektedir. Şehrin ileri yaşta olanlarına sorulduğunda ise bu çalışmadan son derece memnun oldukları bu sohbetleri sık sık tekrarlamaları gerektiğini dile getirdiler. Fizyoterapistler  şehrin atalarına sadece psiko-sosyal alanda destek  değil aynı zamanda hidroterapi de uygulamaktalar. Şehrin güzel tesislerinde ağırlanan koca çınarlara bahçe ile işler meyve ve sebze ekimi ile vakit geçirmelerini sağlayarak günlerini güzel geçirmek adına bir çaba göstermekteler . Bu çalışmada fizyoterapistler yaşlıların sağlıklı yaşam adına sağlıklı bir adım attıklarını dile getirmekteler. Bu projeyi sağlıklı yaşam için tekrarlamaları gereken yaşlılar ara ara tesislere gelerek yaşamındaki sıkıntıları saatlik de olsa unutabilmektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi esnaf destek paketi olarak bu pandemi sürecinde esnafını yalnız bırakmamak adına başarılı çalışmalara imza atmış ve de atmaya devam etmektedir. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz esnaflarından tam 5 ay boyunca 1. Kademe su faturası alınmamasını yürürlüğe soktu. Bu sayede gelirini zor kazanan esnaflar bir nebze de olsa nefes almış oldu. Daha önce  de yeni dükkan açan esnaflardan kira almayarak esnafına destek çıkan Büyükşehir Belediyesi bu kez böyle bir yardımla esnafın yüzünü güldürdü. Esnaf destek paketi olarak bütün dükkan açan esnaflarından 5 ay boyunca 1. Kademede harcanan içme ve kullanılan su bedeli Büyükşehir Belediyesi  tarafından karşılanacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvurusu için hamile vatandaşların sadece halk sağlık merkezlerine giderek başvurularını yapmalarının yeterli olacaktır. Bu sayede her yıl 5 bin anne adayı bu projeden faydalanabilecek.  Anne adaylarının sağlıklı bebek gelişimi düşüncesini örnek alarak başlatılan bu kampanya yılda binlerce ailenin yüzünü güldürmeyi başarmıştır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardımlarından kimler yararlanabilir? Kimsesi olmayan ve kendi kişisel ihtiyaçlarını karşılayamayan, herhangi bir düzenli geliri olmayan ve sigortalı çalışmayan ve bu bireylerin bakmakla yükümlü oldukları aileler, engelli vatandaşlar, çalışmasına engel olan bir hastalığı olan vatandaşlardan bu yardımdan faydalanabilirler.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası 444 40 10 veya 153’tür. Herhangi bir yardıma ihtiyacı olan aileler bu numaraları arayarak Belediyeye ulaşabilir ve ne yardımına ihtiyacı olduklarını gönül rahatlığıyla dile getirebilirler. Büyükşehir Belediye çalışanları samimi bir şekilde size yaklaşarak sorunlarınıza ortak olmaktadır.