1. HABERLER

  2. SOSYAL YARDIMLAR

  3. Bakan İhtiyaç Sahiplerine Yardım Desteğini Açıkladı! Devlet Yardımı Başvuru Şartları Açıklandı!
Bakan İhtiyaç Sahiplerine Yardım Desteğini Açıkladı! Devlet Yardımı Başvuru Şartları Açıklandı!

Bakan İhtiyaç Sahiplerine Yardım Desteğini Açıkladı! Devlet Yardımı Başvuru Şartları Açıklandı!

Bakan Duyurdu, Devlet 2,5 Milyar TL Bütçe Ayırdı! İhtiyaç Sahiplerine Devlet El Uzattı! Gıda Ve Kış Ayları İçin Yakacak Yardımı Yapılacak! Aynı Zamanda Yapılacak Ola Yardımda Elektrik Desteği de Yapılacak! İhtiyaç Sahiplerine Müjdeli Haber Geldi! Devlet Yardımları Devam Edecek! İhtiyaç Sahipleri İçin Bakanlık Büyük Bir Bütçe Ayırdı!

A+A-

Bakan kısa süre önce bizzat açıklamada bulundu. İhtiyaç sahibi olmuş vatandaşlara devlet yardımı verilecek. Başvuru şartları netleşti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, nakit paraya ihtiyacı olanlara gıda ve barınma sorunu yaşamış milyonlarca vatandaşa devlet yardımı verilecek olduğunu duyurdu.

Özellik ile koronavirüs salgını süresinde devletin vermiş olduğu yardımlar vatandaşlar için daha önemli hale gelmişken kış aylarının da gelmesi sonucunda vatandaşların gıda ve barınma ihtiyacı da ortaya döküldü. Her ay düzenli bir şekilde yapılmış maddi yardım ödemelerinin yanı sıra vatandaşlara Kış ayları için gıda ve yakacak yardımı yapılacak. Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Derya Yanık milyonlarca kişinin beklemiş oluğu Müjdeli haberi az önce son dakika haberi olarak paylaştı.
Gıda Yardımı Başladı

Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Derya Yanık yapmış olduğu son dakika açılması ile kış aylarında ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yakacak ve gıda yardımı sağlayacak olduğunu duyurdu. Derya Yanık, yemek vatandaşların elektrik ve yıkacak giderlerine destek olmak amacı ile bakanlık tarafından 2.5 milyar TL bütçe ayırmış olduğunu da duyurdu. Aynı anda ihtiyaç sahibi olmuş vatandaşların düzenli yararlanmış oldukları devlet destekleri de bu süreçte devam edecek.
Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Derya Yanık son dakika açıklamasında bulundu ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşların devlet desteklerinin devam ettiğini açıkladı. Bakan Derya Yanık, açıklamasında kış ayları için vatandaşlara toplamda 1.6 milyar TL değerinde yakacak yardımı verilecek olduğunu duyurdu.
Verilecek olan yakacak yardımı içinde aynı zamanda elektrik desteği de bulunmakta. Yakacak yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar Sosyal ve Aile Hizmetler Bakanlığı il müdürlükleri ve İl Sosyal Yardımlaşma ve de Dayanışma vakıfları aracılığıyla başvuru yapması gerekmekte. Ayrıca bakanlık tarafından vatandaşlara gıda desteği de sağlanmakta. Tekrar Sosyal Yardımlaşma ve de Dayanışma vakıfları aracılığıyla kabul edilmiş başvurular sonucunda gerekli koşulların sağlanması durumunda düzenli olarak gıda desteğinden faydalanmak mümkün olacak.