1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Artvin Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Yoksul ve yardıma muhtaç vatandaşlara her sene düzenli olarak belediye yardımlar yapmaktadır. 2021 senesinde de bu faaliyetlerine devam etmektedir. Artvin Belediyesi yardım başvurusu formunu doldurmak isteyen vatandaşlar, formdaki bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmalı ve böylelikle yapılan yardımlardan yararlanma şansına sahip olabilirler.

Artvin Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Covid-19 kapsamında işini kaybeden, dükkanını kapatmak zorunda kalan esnaflara ve yardıma muhtaç vatandaşlara belediye birçok yardımda bulunmaktadır. Artvin Belediyesi tarafından yapılan yardımlar nelerdir sorusunu yanıtlamamız gerekirse, giyecek, yakacak, gıda, kira, şehit ve gazi yakınlarına yapılan yardımlar, okul çağındaki çocuklara kırtasiye yardımları, bebek bezi, mama yardımı, eşini kaybetmiş maddi durumu yetersiz kadınlara, eğitim ve sağlık hizmeti yardımı gibi birçok olanak belediye tarafından sağlanmaktadır.

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artvin Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu merak edilen sorulardan biridir. Belediyenin sağladığı olanaklardan yararlanmak isteyen bireylerin belediyeye giderek form doldurması istenmektedir. Gerçek anlamda yardıma muhtaç kişilere öncelik tanınır ve özellikle bu kişilerin formu çok dikkatli bir şekilde eksiksizce doldurmaları gerekmektedir. Ayrıca online internet sitesi https://artvin.bel.tr./ üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise belediyenin telefon numarasından ulaşmanız. Bu şekilde de detaylı bilgi edinip başvurunuzu yapabilirsiniz.

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

İnternet aracılığı ile başvurunuzu yapabilir, belediyeye giderek gerekli belgeleri edinebilir veya belediyeye ait telefon numarasına ulaşarak Artvin Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Başvurunuz hakkındaki gerekli bilgileri detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız belediyeye ait 0466 212 37 11 olan Artvin Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Artvin Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Belediyeye giderek bizzat Artvin Belediyesi yardım başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Formda yer alan işiniz, aylık geliriniz, ailenizde kaç kişinin yaşadığı, bekar ya da evli olup olmadığınız, sigortalı bir işiniz olup olmadığı gibi soruları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. En ufak bir hata yaptığınız takdirde yardımlardan yararlanma şansını kaybetme olasılığınız var. Karabük Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Artvin Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artvin Belediyesi erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır öğrenmek için kaymakamlıklarda yer alan sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıflarına giderek gerekli belgeleri edinebilirsiniz. Ayrıca Ramazan ayında, maddi durumu yetersiz vatandaşların belediye tarafından dağıtılan gıda kolilerinden almak için de belediyeye başvurmaları gerekir.

Artvin Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her bireyin kendi ihtiyacı doğrultusunda başvuru yapması talep edilmektedir. Başvuru yaparken ikamet ettiği yerin muhtarlığına gidip imzalı muhtaçlık belgesi edinmesi ve belediye başkanlığına iletmesi gerekmektedir. Belgeler, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ulaştırılır ve komisyon incelemesine sunulur. Komisyonda yer alan yetkili kişilerin incelemeleri sonucunda ise yardıma muhtaçlık derecesi belirlenen vatandaşların sosyal ve ekonomik konumu doğrultusunda ne tür bir hizmetten yararlanması gerektiği belirlenir ve o yardımların ulaştırılması için çalışmalara başlanır. Artvin Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu nasıl yapılır sorusunu bu şekilde cevaplandırabiliriz. Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu

Artvin Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Artvin Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu nasıl yapılır sorusunu cevaplamak gerekirse, belediye belli bir bütçe ayırarak her yıl yardıma muhtaç yüzlerce aileye ve vatandaşa temel ihtiyaçları doğrultusunda yardımcı olmaktadır. Ayrıca iş arayan, kendi işini yapmak isteyen bireylere de bu konuda istihdam sağlamaya çalışmaktadır.

Artvin Belediyesi Hasta ve Yaşlılara Destek

65 yaş üzeri kronik rahatsızlığı olan, engelli ve evden çıkma durumu olmayan vatandaşlara, Artvin Belediyesi Hasta ve yaşlılara destek adı altında Vefa Sosyal Destek Grubu bünyesinde yardımcı olmaya devam ediyor. Burada gönüllü olarak çalışan personeller sayesinde kronik rahatsızlığı olan, evden çıkma tehlikesi bulunan hasta ve yaşlıların 155,156,153 numaralı telefonlardan birini aradığınız takdirde temizlik, yemek, ilaç ve bunun gibi birçok ihtiyacınız kapınıza kadar gelerek karşılanıyor. Personellere, vatandaşlar alışveriş tutarı doğrultusunda ücret ödemek zorundadırlar.

Artvin Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Artvin Belediyesi süt yardımı başvurusu belediyeye yapılan başvurular arasında yer almamaktadır. Eğer yeterli sayıda başvuru ve talep sağlanırsa süt yardımı yapılmaya başlanacaktır.

Artvin Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Asgari ücretin altında olan vatandaşlar, sigortalı bir işi olmasına rağmen bakmak zorunda olduğu ailesi olanlar, engelli bireyler, bakıma muhtaç yaşlı ve kimsesiz kişiler, evsiz kalan vatandaşlar, Artvin Belediyesi yardımlarından kimler yararlanabilir sorusuna cevaben aklımıza ilk gelenlerdir. Ayrıca eşinden ayrılmış, düzenli bir gelire sahip olmayan, bakmakla yükümlü çocukları olan kadınlar da belediyenin yardımlarından faydalanabilir. Mama, bebek bezi, kırtasiye ürünleri, oyuncak gibi yardımlar da düşük gelirli ailelerin çocukları için yapılan yardımlardandır. Ailenin muhtarlığa gidip fakirlik belgesi edinmesi doğrultusunda yardıma muhtaç olup olmadıkları tespit ediliyor. Oyuncak ve kırtasiye yardımı yapılması talep edilen öğrencilerden de öğrenci belgesi talebinde bulunulur. Belediye hangi grupta olduğunuza göre yapacağı sosyal yardımları belirliyor. Belediyeye giderek istenilen belgeleri tam ve eksiksiz bir şekilde doldurduğunuz takdirde inceleme yapılıyor ve ona göre yardıma muhtaç olup olmadığınız belirleniyor. Ayrıca maddi durumu yetersiz vatandaşlara temel ihtiyaçlarından bağımsız olarak yiyecek, giyecek, kira gibi yardımlarda da bulunuluyor.

Artvin Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Artvin Belediyesi esnaf destek paketi kapsamında belediye pandemi sürecinde dükkanı kapalı olan esnaftan kira talep etmeyeceğini duyurdu. Ödemelerini yapmış olan esnafın kirasından düşüleceği de salgın sonrası için belirlendi. Bu tarz uygulamalarla halkın refah seviyesini artırmayı ve toplumsal huzuru ve düzeni sağlamayı amaçlayan belediye bu süreci en güzel şekilde atlatmak istediklerini açıkladı.