1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Ardahan Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Ardahan Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Ardahan Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Ardahan Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Ardahan Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Ardahan Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

Ardahan Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Ardahan ili, hayvancılık ve tarım alanında ekonomik faaliyetler sağlamaktadır. Pandemi sebebi ile tüm iş kollarında belli geçim sıkıntıları meydana gelmiş ve özellikle işçiler ve esnaflar bu durumdan olumsuz etkilenmişlerdir. Ardahan Belediyesi Yardım Başvurusu formları kapsamında yardıma muhtaç aileler tespit edilmekte ve ihtiyaçları dahilinde imkanlar sunulmaya çalışılmaktadır.

Ardahan Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Ardahan Belediyesi, düzenli olarak yardımlar yapan belediyelerden biridir. Gerçekten ihtiyaç sahibi bir bireyseniz, özel olarak desteğiniz sağlanmaktadır. Ardahan Belediyesi tarafından yapılan yardımlar nelerdir sorusunu yanıtlamamız gerekirse, belediye başta kira, gıda, kıyafet, bez, para ve eğitim olmak üzere pek çok yardımda bulunmaktadır. Belediye, yardıma muhtaç vatandaşlara öncelik tanımaktadır. Bu vatandaşlar sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıfları ile Ardahan Belediyesi’ne başvurabilirler.

Ardahan Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ardahan Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır öğrenmek için, Ardahan’da yaşayan vatandaşların muhtaçlık seviyesine göre belediyelere başvuru yapmaları gerekmektedir. Ayrıca online olarak  https://www.ardahan.bel.tr/ adresinden de başvuru yapmaları mümkün. Belediyeye para, gıda ve benzeri yardım başvurularında bulunabilirsiniz.

Ardahan Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Ardahan Belediyesi’nin yardımlarından faydalanmak isteyen maddi açıdan yetersiz vatandaşlar, Ardahan Belediyesi yardım başvurusu sorgulama yapabilmek için 0478 211 66 28 numaralı telefondan ulaşabilirler. Ayrıca internet aracılığı ile de başvurularını gerçekleştirebilirler. Daha sonrasında belediye olumlu ya da olumsuz bir dönüş sağlayacaktır.

Ardahan Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Ardahan Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası 0478 211 33 44 aracılığı ile Ardahan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne ulaşılabilir. Sosyal hizmetlerin amacı, Ardahan halkının toplumdaki olumsuz olaylarla baş edebilmeleri ve onlara çözümler sunmaktır. Gelen başvurulara göre toplumsal kalkınmayı ve refahı sağlamak için çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu

Ardahan Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Başvuru yapma sürecinizde sizden Ardahan Belediyesi Yardım Başvuru Formu doldurmanız talep edilecektir. Bu formu doldurduğunuz takdirde sistemde değerlendirme aşamasına geçeceksiniz. Ayrıca ek olarak belge ve bilgiler de talep edilmektedir. Başvuru yapacak bireyin kişisel bilgilerini tam ve eksiksiz bir şekilde doldurması gerekmektedir. Eksik bilgi olması dahilinde değerlendirmelerde sorunlar yaşanabilmektedir.

Ardahan Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Düşük gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere ve geçim sıkıntısı yaşayan bireylere Ardahan Belediyesi tarafından erzak yardımı yapılmaktadır. Ardahan Belediyesi erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır öğrenmek için 0478 211 33 44 numaralı telefondan iletişim sağlayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Yapılan erzak yardımları ile yardıma muhtaç ailelere temel ihtiyaçları doğrultusunda erzak yardımı sağlanmaktadır.

Ardahan Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Ardahan Belediyesi yardım kolisi başvurusu yapabilmek için, 0478 211 33 44 numaralı telefon aracılığı ile başvuru için gerekli belgeleri öğrenerek hareket edebilirsiniz. Eğer sisteme kayıtlı bir kaydınız varsa, ilerleyen zamanlarda yardım kolisi adresinize teslim edilecektir. Ardahan Belediyesi Yardım Başvurusu

Ardahan Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Güncel başvuru yerlerini bildiğiniz takdirde Ardahan Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapabilir, 0478 211 33 44 numaralı telefon aracılığı ile detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Başvuru için belgelerinizi hazırladıktan sonra işlemlerinizi başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirerek, belgelerinizi iletip yardım sürecinizi başlatırsınız.

Ardahan Belediyesi Hasta ve Yaşlılara Destek

Korona virüs kısıtlamaları kapsamında sokağa çıkma riski ve yasağı olan 65 yaş üzeri yaşlılarımızın ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerekli önlemler alınacaktır. Ardahan Belediyesi hasta ve yaşlılara destek olmak amacıyla Vefa Sosyal Destek Grubu’nu oluşturmuş ve herhangi bir ihtiyaç doğrultusunda 155,112,156 numaralı telefondan kendilerine ulaşabilme imkanı sağlamıştır. Ayrıca herhangi bir acil durum söz konusu olduğunda, kronik rahatsızlığı bulunan ve 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın adresleri, telefon numaraları ve listeleri tüm detayları ile incelenip tespit edilmelidir.

Ardahan Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Ardahan Belediyesi süt yardımı başvurusu belediyeye yapılan başvurular arasında yer almamaktadır. Eğer Ardahan Belediyesine ya da Ardahan Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne yeterli başvuru yapıldığı takdirde süt yardımı yapılmaya başlanacaktır.

Ardahan Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Ardahan Belediyesi yardımlarından kimler yararlanabilir sorusunu yanıtlayacak olursak, eşini kaybeden dul kadınlardan yardıma ihtiyacı olanlar, Yaşlı ve engelli durumu bulunan vatandaşlar, evde bakımı gerçekleştirilen ve bakım aylığı ihtiyacı olan bireyler, şehit ve gazi yakınları, pandemi süreci ile işini kaybeden vatandaşlar bu konuda öncelik tanınan gruplardır. Ardahan Belediyesinden ve sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakfından gerekli belgeleri edinerek başvuru sağlamak mümkün.

Ardahan Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Pandemide işini kaybeden esnafa hibe desteği ile kira yardımı yapacağını söyleyen, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Morkoç, bu süreçte basit ve gerçek usule tabii olarak bu desteği vereceğini söyledi. İş yeri kiralık olan esnafa üç aylık bir süreçle 500 lira destek sağlanacak. Ardahan Belediyesi Esnaf Destek Paketi imkanlarından dolmuşçular, taksiciler, lokantalar, terziler, kuaförler, oto tamircileri, düğün salonları gibi birçok meslek grubu da faydalanabilecektir. Söz konusu kira desteği için başvuruda bulunan esnaftan iş yerinin aylık kirası, adresi ve dükkan sahibinin kişisel bilgileri talep edilecektir.