EĞİTİMGENEL

AÖF Sınav Giriş Yerleri Belli Oldu !

AÖF sınav giriş yerleri ilgili herkes merak  içinde bekliyordu o yerler belli oldu. 18-19 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek olan AÖF sınavlarına katılmak için Anadolu Üniversitesi, giriş belgesini şart koşuyor. AÖF sınav giriş yerlerine Aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Üniversiteyi dışarıdan okuyan öğrenciler hafta sonu yapılacak olan AÖF için sınav yerini araştırıyor. AÖF sınav giriş yerleri  adresinden giriş yaparak öğrenilebilecek. Aynı zamanda aynı adresten AÖF sınav giriş belgeleri de çıkarılabilir.

AÖF GİRİŞ BELGESİ UYARISI

 • Sınava Girmek İçin Gerekli Belgeler Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
 • Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı,
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı,
 • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı,T.C. kimlik numaralı sürücü belgesi,
 • Süresi geçerli pasaport,
 • Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kart,
 • Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen fotoğraflı, imzalı, mühürlü ve süresi geçerli
 • Geçici Kimlik Belgesi,
 • Yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmî belge

Bunların dışındaki belgeler (mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez.

Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

En Avantajlı Kobi Kredisi Veren Bankalar GÜNCEL


Daha Fazla Göster

4 Yorum

 1. Bir önceki sınavı kaçırmıştım sınav tarihini hatırlayamadığım için, bu yüzden 2. sınavlarada girmedim.. Detaylı bilgilendirme ve ayrıntılı bilgiler için çok teşekkürler.

 2. Evet arkadaşlar evraklara özen gösterelim ve güncel olduğundan emin olalım. Kuralları iyice okuyup hazırlanmak gerek. Fotoğrafını yeni değilse sınava almıyolar bile.

 3. Merhabalar hocam sınavlar nasıl oalcak bilginiz var mı bu konu hakkında ? Msü sınavı için araştırma yaparken bu yazınızı buldum. Biliyorsunuz ki sınavlarda toplu ortamalrda yapılıyor. Ne gibi önlem alınabilir, AÖF sınavı için ertlenme durumu söz konusu olabilir mi sizce ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu