1. HABERLER

  2. BELEDİYE YARDIMLARI

  3. Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama
Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir? Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası.

A+A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; ülkemizdeki en kalabalık beşinci şehirdir. Antalya’da faaliyetlerini sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi 2021 yılında da faaliyetlerine devam etmektedir. 2021 senesinde de yardıma muhtaç, yoksul ve pandemi sebebiyle işinden ayrılmak zorunda kalan kişilere sosyal yardımlar yapmaya devam etmektedir. Bu kişiler Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu formunu doldurduklarında temizlik, yiyecek, kıyafet, yakacak gibi pek çok temel ihtiyaçtan faydalanabileceklerdir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlar nelerdir sorusunun cevabını birçok kişi merak ediyor. Bu yardımlar başta gıda, temizlik, eğitim ve öğretim çağında olan çocuklara kırtasiye, şartlı eğitim ve sağlık olmak üzere şehit ve gazi yakınlarına yardım, kira yardımı, bebekler için bez ve mama yardımı, kıyafet yardımı, nakdi yardımlar, yakacak yardımı gibi yardımlarda bulunmaktadır. Belediyeye dilekçe ile başvuran vatandaşlardan yardıma muhtaç olduğunu belirlediklerine nakdi ve ayni yardımlarda bulunmaktadır. Ailesi olmayanlara, herhangi bir kaza, doğal afet sonucu maddi imkansızlıklarla mücadele edenlere, eşi tarafından terk edilen kadınlara, yaşlılara ve engellilere öncelik tanımaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız herhangi bir dilekçe yazıp, yazdığınız dilekçeyi belediyeye giderek teslim etmelisiniz. Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan https://www.antalya.bel.tr/ adresine tıklayarak ‘’iletişim’’ seçeneği üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Eğer gerçekten etkili bir sonuç almak istiyorsanız belediyeye gitmeniz ve formu doldurarak yazdığınız dilekçeyi teslim etmeniz daha yararlı olacaktır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Belediyenin resmi internet sitesinden ya da belediyeye gidip dilekçe yazarak Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama yapabilirsiniz. Başvurunuzun sonucunu öğrenmek istiyorsanız belediyeye ait 0242 249 50 00 numaralı hattan arayıp ulaşabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne yardım başvurusu yapmak veya daha önce yapmış olduğunuz başvurunun sonucuna dair bilgi edinmek için, Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası 0242 249 50 00 aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Sosyal yardımlara başvurmak istediğinizde sizlerden Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu doldurmanızı talep edeceklerdir. Bu formda adınız, soyadınız, işiniz, geliriniz, evli olup olmadığınız ve evliyseniz çocuk sahibi olup olmadığınız, ailenizdeki kişi sayısı gibi birçok soru yer almaktadır. Eğer formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak belediyeye teslim ederseniz gerçekten yardıma ihtiyacınız olup olmadığı tespit edilir ve ona göre onay alma olasılığınız artar.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye düzenli olarak il ve ilçelerde yardıma muhtaç ailelere erzak yardımı yapmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır öğrenmek için Belediyedeki Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na müracaat edebilirsiniz. Online olarak başvuru yapmak isterseniz ABİM’e ait 444 94 20 numaralı telefondan veya www.antalta.bel.tr internet sitesi üzerinden de ‘’Gıda Paketi Talep Formu’’ kutucuğuna tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Temizlik, gıda, giyecek gibi temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken, düzenli olarak bir gelir elde etmeyen vatandaşlara bu temel ihtiyaçlar doğrultusunda yardım kolileri dağıtılmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşların belediyeye giderek başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Gıda Kolisi başvurusu yapabilmek için kaymakamlıkta bulunan sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakfına da gidebilirsiniz. Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Temel ihtiyaç ve gereksinimlerini karşılamaktan yoksun bireylerin ve bu bireylerin bakmak zorunda olduğu yakınlarına yardım sağlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi yemek, temizlik, giyecek gibi temel ihtiyaçlarına yönelik yardımlar düzenliyor. Ayrıca yardıma muhtaç ailelerin kirasını da ödemekte ve aşevi bünyesinde kimsesizlere sıcak yemek yiyebilme imkanı sunmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu yapan vatandaşlar bu olanaklardan faydalanabilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hasta ve Yaşlılara Destek

Pandemi sebebiyle tüm Türkiye’de başlatılan Vefa Sosyal Destek Projesi ile belediyenin görevlendirdiği 6 personel ile 65 yaş üzeri sokağa çıkma yasağı bulunanlar ve kronik hastalığı olanlar alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi hasta ve yaşlılara destek olabilmek için onların temel ihtiyaçlarını belediye gönüllülerine ya da personellere bildirerek sağlıyor. 156,155 ya da 153 numaralı hatlardan birini arayıp Vefa Sosyal Destek Hattı’na bağlanmak mümkün.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Yardıma muhtaç ailelerin yeni doğmuş bebekleri Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından göz ardı edilmiyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu yapmak isteyen ailelerin çocukları 24-60 ay aralığında olmalı ve belediyenin dağıttığı Halk sütlerden ücretsiz olarak yararlanabilirler. Her ay 8 litre süt desteği belediye tarafından sağlanmaktadır. Sütler,’’ Antalya İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği’’nden temin edilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardımlarından kimler yararlanabilir sorusunu cevaplamak gerekirse belediyenin önceliği, eşini kaybeden kadınlar, çocukları varsa eğer eğitim öğretim, tablet, kırtasiye gibi ihtiyaçlarını karşılamak ve bunun için bir öğrenci belgesi istemek. Ayrıca bu süreçte işsiz kalan vatandaşlardan işsiz olduklarına dair SGK belgesi talep edilir. Herhangi bir kaza, hastalık, doğal afet gibi nedenlerden dolayı çalışamayan bireylerden bu durumu ispatlar nitelikte çeşitli belgeler istenir. Sosyalş yardım başvurusu yapan bireylerden  başvuru sebeplerine göre farklı belgeler talep edilmektedir. Başvurunun ardından belediyenin görevlendirdiği çalışanlar tarafından başvuruda bulunan kişilerin evlerinde inceleme yapılır ve rapor hazırlanır. Eğer gerçekten bu raporda ihtiyacı olanlar varsa, o başvuru sahiplerine maddi durum ve gereksinimleri göz önünde bulundurularak yardım ediliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Esnaf Destek Paketi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Esnaf Destek Paketi kapsamında Başkan Muhittin Göcek’in tamamlanmasını istediği Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi Projesi çalışmaları son aşamalara geldi. Kültür ve ticaret merkezinde bulunan 5 katlı dükkanların Haziran ayı içerisinde esnafa teslim edileceği konuşuluyor. Eğer esnaf dükkanlara yerleşmeye başlarsa ve çevre düzeni ile temizliği tamamlanırsa ticaret merkezinin açılışı gerçekleştirilecek. Proje kapsamında 288 esnafın dükkanları hazırlandı ve Haziran ayından itibaren devralabilirler.