1. HABERLER

 2. BELEDİYE YARDIMLARI

 3. Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu
Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile ülkemizde olumsuz yönde etkilenen vatandaşlar için yardımlarını belirli alanlarda yapmaktadır. Bu tür yardımlar başvurular yoluyla değerlendirilerek hareket edilmektedir. Vatandaşlar bu tür yardımların nasıl yapılması gerektiğini internet üzerinden araştırma yapmaktadır. Konumuzda detaylı olarak anlatım sağlanarak bilgi verilmiştir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu sağlamak için internet üzerinden veya gerekli belgeler sağlanarak sosyal yardım şubelerine ileterek başvuru sağlayabilirsiniz. Mavi masa sitesine girerek gerekli bilgileri eksiksiz bir şekilde girerek başvuru yapabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu gerekli belgeleri Sosyal Yardım şubelerine yollamak için belli belgeler istenmektedir. Bu belgeler;
 • Muhtarlıktan alınacak olan muhtaçlık belgesi
 • İkametgâh Belgesi
 • Başvuru Formu
 • Başvuracak kişinin Nüfus Cüzdanı Fotokopisi belgeler istenmektedir.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Sosyal Yardım için gerekli belgeler sağlandıktan sonra adreslere yollayabilirsiniz. Direk giderek yada kargo yoluyla teslim edilebilir.
 • Osmanlı İş Merkezi Yeni Etlik Caddesi No:103 Etlik-Keçiören/ANKARA
 • Sosyal Yardımlar Planlama ve Koordinasyon Şube Müdürlüğü – SİNCAN
 • Mareşal Çakmak Mahallesi Lise Caddesi No:5 Sincan/ANKARA
 • Sosyal Yardımlar Planlama ve Koordinasyon Şube Müdürlüğü – ÇUBUK
 • Sosyal Yardımlar Planlama ve Koordinasyon Şube Müdürlüğü – MERKEZ

ankara büyükşehir belediyesi yardım başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım başvuru formunda bazı bilgiler istenmektedir. Bu bilgilerin eksiksiz bir şekilde yazılması gerekmektedir. Başvuru formunda yanlış bilgi değerlendirme sürecini olumsuz bir şekilde etkileyecektir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu İletişim

Ankara Büyükşehir Belediyesi için yapılan yardım başvuruları için iletişim olarak Mavi Masa üzerinden sağlayabilirsiniz. Mavi Masa iletişim numarası 153 numarası üzerinden sağlanmaktadır. Çağrı merkezi üzerinden yardım hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusunda bulunan vatandaşlar sorgulama işlemlerini ALO 153 üzerinden durumu sorgulayabilirler. Çağrı merkezi size başvuru belgesinde geçen bazı bilgileri soracaktır. Başvuru yaptığınız bilgileri aktararak durumu sorgulayabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvuruları belirli zamanlarda yapılmaktadır. Başvuru yapabilmek için ALO 153 üzerinden detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz. Yardım kolisi başvurusu mavi masa sitesi üzerinden yapılmaktadır. Başvuruların açık olması halinde yardım başvurusu değerlendirilip olumlu olması halinde yardım yapılacaktır.