1. HABERLER

  2. SOSYAL YARDIMLAR

  3. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Başvurusu ve Sorgulama
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Başvurusu ve Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Başvurusu ve Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent kart çıkarması ile vatandaşların büyük umudu oldu. Dar gelirli vatandaşlara verilen kart sayesinde erzak alışverişi yapılabiliyor. Konumuzda detayları ile paylaşımı sağlanmıştır.

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlarından bir tanesi olan Başkent Kart yardımı sayesinde yardıma muhtaç seviyesinde olan vatandaşlar anlaşmalı yerlerden market alışverişi yapabiliyor. Yapılan yardım sayesinde fatura ödeme veya erzakını giderme gibi maliyetleri ödeme şansına erişebiliyorlar.

Başkent Kart Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi belli dönemler içerisinde Başkent kart yardım başvurusunu açmaktadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi Sitesi üzerinden yapılan başvuru linkine giderek başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Yapılan başvuruyu hakkında güncel durumu öğrenmek için Alo 153 hattı numarasından destek alabilirsiniz.

Başkent Kart Kimlere Verilmektedir?

Başkent kart ekonominin olumsuz yanlarından etkilenen vatandaşları verilmektedir yardım parası niteliğinde yatırılan para da vatandaşların çalışma durumuna göre hareket edilmektedir. Kişiler Asgari ücretin altında sağlıyorsa destek çıkılma amaçlı bir dağıtımı sağlanmaktadır.

Başkent Kart Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Başkent kart başvurusu yaptığınızda yoğunluk dönemine göre değişim göstermektedir. Ortalama olarak ise ay gibi bir süre sağlanmaktadır. Kartınızın başvurusu onaylanması halinde verdiğiniz bilgiler üzerinden ulaşım sağlanacaktır.

Başkent Kart Yardım Parası Ne Kadar Yatırılıyor?

Başkent Kart güncel limiti olarak 500 TL yatırılması sağlanmaktadır. Yapılan yatırım tutarı olarak iki ayda bir yatırılması sağlanmaktadır. Başvurunuz onaylandığında ise bir ay içerisinde teslim edilerek kartın içerisine yüklenmiş olarak teslim edilmesi sağlanmaktadır. Ancak yoğunluğa göre yeni bir gün belirlenmiş ise sizlere bildirimi sağlanarak hareket edilecektir. Mobil uygulama üzerinden de kartın güncel limitini öğrenim sağlayabilirsiniz.