FİNANS

Altın İnternetten Nasıl Alınır?

Güvenli ve risksiz yatırım araçları arasında oldukça fazla talep gören altın, alımı da internet üzerinden birkaç hareket ile kolaylıkla sağlanmaktadır. Kişisel banka hesaplarında ki; nakit para ile altın internet üzerinden alınıp, döviz hesabına kolaylıkla aktarılmaktadır.

Birçok internet sitesinde de altın satışı yapılmaktadır. Kişisel bilgiler gerekli alana doğru girildikten sonra kredi kartı ödemesi ile peşin ya da taksitlerle alışveriş bitiminde ödeme yapılmaktadır. Genelde kargo ücreti alınmaksızın, istenilen adrese 5 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.

Altın Almanın Avantajları Nelerdir?

Değerli ve en önemlisi güvenli maden olan altın sahibine kaybettirme oranı yok denecek kadar az oranda olduğu için avantajı oldukça fazladır. Her geçen gün altının değerinin artması da büyük avantajdır. Altın hem yatırım hem de takı amaçlı kullanıldığı için avantajlı seçim olmaktadır.

Arada sırada altının fiyatında düşüş yaşansa da ufak miktarlar olduğu için, sahibine zarar ettirme söz konusu dahi olmamaktadır. Alınan altın döviz hesabı açılarak, faizli yatırılmasında kâr oranı yükseleceği için getirisi de kat kat artmaktadır.

Bu Yazıda Hoşunuza Gidebilir: KOSGEB Girişimcilik Desteği Nasıl Alınır?

Altın Almanın Sağladığı Yararlar Nelerdir? 

Kendisi küçük ama değeri çok büyük altının yararları oldukça fazladır. Ekonomik krizler olduğunda, altının değeri giderek yükselmektedir. Böyle zamanlarda satışı yapılırsa fiyatı baya artacağı için yararı çok olmaktadır.

Diğer yatırım araçları iç savaş ve hastalık gibi bazı kritik nedenlere bağlı olarak fiyatları değişmekte iken, altın hep değerli ve yerinde ağır maden olarak kalmaktadır. Altının gücü metalden geldiği için ve kâğıda dayalı olmadığı için, fiziki güce de sahip olarak, aralarda fiyatında düşüş görülse de değeri hep yüksek oranda kalmaktadır. 

Altın Alınmasına Neden İhtiyaç Duyulur?

Doğru ve kayıpsız yatırım olmasından dolayı altın alınması ihtiyaç nedenlerinden ilkidir. Sadece yatırım değil, takı olarak da kullanılabilinmesi de ihtiyaç nedenidir. Diğer yatırım araçlarına göre daha çabuk değer kazanmaktadır. Kâr ettirme oranı fazladır.

Diğer yatırım araçları fazla ve uzun süreli düşüşler yaşarken, altın ise az meblağda ve kısa süreli düşüşler yaşamaktadır. Fiyatını kısa vade de yüksek oranlara çıkartarak yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başarmaktadır.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Altın aldı başını gidiyor güvenilir sitelerden altın alabilirsiniz kredi kartı ile nakit paranız varsa kuyumcumdan toplu halde aldıgınızda indirim söz konusu olabiliyor gelecege yönelik güzel yatırım oldugunu bizimkilerden biliyorum yastık altı bank :)

  2. Enpara kullanıyorum ve altın alışlarımı internet bankacılığı üzerinden hallediyorum. Oldukça rahat. Bu aralar gerçekten inanılmaz değer kazandı. Şu an dolardan daha fazla kazandırdığı bir gerçek. En güvenli yatırım aracıdır zaten. Herkese tavsiye ediyorum.

  3. Altın Son gunlerde Son Surat Yukselıyor Bu Nereye Kadar Yukselıcek Bellı degıl Herkes dahada Cıkıcak Dıyorlar Ama daha fazla Cıkmasına Musade etmezler bır yerde el atıcaktır merkez bankaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı