FİNANS

Altın haftaya rekorla başladı güncel fiyatlar

Cuma gününü 317 liradan kapatan altının gram fiyatı haftaya rekorla başladı. Saat 10.15 itibariyle 330 liranın üzerine çıkan gram altın, tarihin en yüksek seviyesini gördü. Gram altın saat 10.20 itibariyle 329 liradan işlem görüyor.

Yükselişini hızla sürdüren altının gram fiyatı her gün yeni bir rekor kırıyor. Geçtiğimiz haftayı 317 liradan tamamlayan gram altın, yeni haftaya rekorla başladı. Saat 10.15 itibariyle 330 lirayı aşan gram altın, tarihin en yüksek seviyesini gördü. Gram altın saat 10.20 itibariyle 329 liradan işlem görürken, aynı dakikalarda çeyrek altın 537 liradan, cumhuriyet altını da 2.223 liradan satılıyor.

YÜZDE 4’LÜK PRİM YAPTI

Geçen hafta her gün yeni bir rekor kıran altının gram fiyatı Cuma gününü 317 liradan tamamlamıştı. Küresel piyasalardaki hareketle birlikte haftaya rekorla başlayan gram altın, yüzde 4’lük prim yaptı.

KORONAVİRÜS ETKİLİYOR

Yatırımcıların güvenli liman olarak gördüğü altın Çin’de ortaya çıkan ve dünyanın çeşitli ülkelerine yayılan koronavirüs salgınıyla da güç kazanıyor. Dünya üzerinde ticareti yavaşlatan koronavirüs altın fiyatlarını yükseltiyor. Dünyadaki ticari kaygılar nedeniyle de altına olan talep her geçen gün artıyor.


Daha Fazla Göster

2 Yorum

  1. Altın her zaman her koşulda kazandıran bir kıymet olduğu için, bana göre altın her halükarda kazandırır.

  2. Altın bu son korona virüsleri haberleri ve diğer ülkelerin dilin muhabbetin den ötürü düşüceğinizin düşünüyorum .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu